RECENZE: Nordbo Pure Magnesium 90 kapslí

Nordopure Recenze Horcik

S příchodem podzimu a pomalu se blížící zimou začínám jako každý rok postupně doplňovat poličku s výživovými doplňky, které jsou v chladných měsících důležitější než kdy dřív. Kromě obligátního vitamínu C, bez kterého si už neumím žádnou chřipkovou sezónu představit, jsem se pustila také do nákupu minerálů. Navzdory snaze o pestrý jídelníček je zejména hořčík neboli magnésium nejčastějším deficitním minerálem u většiny populace, a já bohužel nejsem výjimkou. Letos se mi do hledáčku dostal hořčík značky Nordbo, který vám blíže představím v dnešní recenzi.

Než se pustím do hodnocení samotného složení, které je podle mě jedním z nejzásadnějších parametrů, je třeba říct, že hladina hořčíku se v těle vyrovnává postupně, a je tak klíčové právě pravidelné užívání. Osobně jsem změnu k lepšímu začala pociťovat po zhruba deseti dnech užívání, a to hlavně z hlediska snížení míry únavy a zvýšení kvality spánku. Pokud chcete doplňky stravy s hořčíkem začít užívat z důvodu svalových křečí, osobně doporučuju spíš hořčíkový olej pro kožní podání, který má na křeče prakticky okamžitý účinek. Z hlediska regenerace po sportu je naopak vhodné opět dlouhodobé užívání, které pomáhá udržovat vyrovnanou hladinu hořčíku v těle. Hořčík a spánek jde ruku v ruce.

Osobní zkušenosti

Nordo Pure Magnesium

Přestože se Pure Magnesium řadí mezi spíše dražší hořčíky (zejména ve srovnání s přípravky ze supermarketů), může se pochlubit dobře vstřebatelnou formou v podobě bisglycinátu hořečnatého. Ten je nejen vysoce biologicky dostupný, ale také nezatěžuje trávicí trakt a nedráždí žaludek. Jako takový ho oceníte z hlediska snížení únavy, ale také zlepšení regenerace po sportu, či třeba podpory vstřebávání vitamínu D.

Jako vegetariánka musím ocenit také skutečnost, že tablety neobsahují žádné živočišné složky, a jsou tak vhodné i pro vegany. Kromě toho ve složení nenajdeme balastní látky, na které je třeba při užívání většího množství doplňků stravy dávat pozor. 

Výhody proč ANO

  • Dobře vstřebatelná a vysoce biologicky dostupná forma 
  • Chelátová vazba
  • Nedráždí žaludek
  • Vhodný pro vegany
  • Neobsahuje balastní látky

Nevýhody proč NE

  • Vysoká cena

O značce Nordbo

Vzhledem k obrovské nabídce doplňků stravy na trhu při výběru věnuju pozornost nejenom samotnému produktu, ale také značce či firmě, která stojí za jeho vývojem a výrobou. Přestože značku Nordbo jsem až dosud moc neznala, příjemně mě překvapila. Jedná se o švédskou společnost, která klade důraz na kvalitu, udržitelnost a etickou výrobu. Jejich filozofie spočívá ve spojení severské tradice s moderní inovací, což vede k vytváření inovativních doplňků stravy. Líbí se mi, že každý produkt od Nordbo je navržen tak, aby poskytoval maximální funkčnost a kvalitu surovin, ale zároveň byl šetrný k životnímu prostředí.

Nordopure

Všechny produkty od Nordbo jsou certifikovány ASC (Aqua Stewardship Council) nebo I’m Vegan a splňují normy GMP (Good Manufacturing Practices). Navíc pro výrobu papírových obalů používají recyklovaný papír FSC (Forest Stewardship Council). Pokud vám záleží nejen na vašem zdraví, ale také životním prostředí, Nordo zkrátka vítězí na všech frontách.

Složení Nordbo Pure Magnesium

Teď už však k té nejdůležitější části dnešní recenze – složení. Obecně se snažím vyhledávat doplňky stravy se spíše kratším složením, a to ne až tak z hlediska obsahu účinných látek, jako spíš nejrůznějších plnidel a dalších zbytečností, které nemají v těle co dělat. Z tohoto hlediska musím Nordbo pochválit. Ve složení najdeme pouze samotný bisglycinát hořečnatý, protispékavou látku z rýžového extraktu a vnější rostlinnou kapsli z hypromelózy.

Aktivní látka V 1 kapsli % denního doporučeného množství

Bisglycinát hořečnatý 750 mg

Z toho hořčík 150 mg 40 %

Jak napovídá pohled na složení, denní doporučenou dávku hořčíku téměř celou pokryjete užíváním dvou kapslí denně. Zároveň ale dodávám, že hořčík tělu dodáváme i z jídla, které během dne konzumujeme, a pro běžné užívání si tak zpravidla vystačíte s jednou kapslí. Dvě kapsle bych doporučila v případě, že vás trápí výrazný deficit, nebo řešíte konkrétní problém (třeba nespavost nebo zhoršenou regeneraci po sportu).

Nordopure Osobni Zkusenost

Formy hořčíku, aneb proč bisglycinát hořečnatý

Na chvíli bych se chtěla zastavit také u samotné formy hořčíku, který Pure Magnesium obsahuje. Jak možná tušíte, na trhu jsou k dostání různé formy různé kvality. Obecně radím se obloukem vyhýbat oxidu hořečnatému, jelikož tato forma hořčíku má nižší vstřebatelnost než některé jiné formy hořčíku, jako je hořčík v chelátech, citrátech nebo v glycinátu. Hořčíkový oxid může mít tendenci způsobovat střevní potíže, jako je průjem, a podráždění žaludku.

Zatímco oxid hořečnatý má vstřebatelnost pouze kolem 4 %, bisglycinát hořečnatý se může pochlubit vstřebatelností kolem 80 %. Na rozdíl od některých jiných forem hořčíku, které mohou způsobovat střevní potíže, bisglycinát hořečnatý obvykle méně dráždí střeva a bývá velmi dobře snášen. Kromě toho je tato forma hořčíku vázaná na aminokyselinu glycin, která má mít uklidňující účinek na nervový systém. To přijde vhod hlavně v případě, že od hořčíku očekáváte podporu relaxace a zlepšení spánku.

Závěrečné shrnutí 

Jak je asi vidět z textu výše, Nordbo Pure Magnesium mě rozhodně nezklamalo. Přestože v případě, že hledáte komplexnější přípravek, který obsahuje i další vitamíny či minerály, za obdobnou cenu jistě pořídíte vhodnějšího kandidáta, jedná se o velice kvalitní doplněk stravy. Doporučit ho může všem, kteří chtějí cíleně doplňovat pouze hořčík a nechtějí se zbytečně cpát nejrůznějšími balastními látkami a éčky. Osobně jsem zaznamenala zlepšení hlavně v oblasti kvality spánku a snížení únavy, což je primární důvod, proč hořčík vůbec užívám. Pokud se nemůžete rozhodnout ohledně hořčíků, doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších hořčíků na spánek.

Často kladené otázky

Hořčík je zásadní pro zdraví nervové soustavy, kvalitu spánku, zdraví kostí a svalů i správnou funkci energetického metabolismu. Jeho doplňování je vhodné především u sportovců a fyzicky pracujících osob, ale také v případě, že pociťujete zvýšenou únavou, zhoršenou regeneraci či nekvalitní spánek.

Hořčík lze doplnit i prostřednictvím pestré stravy. Najdeme ho například v ořeších a semínkách, rybách, luštěninách, avokádu či banánech. 

Denní doporučená dávka hořčíku se pohybuje kolem 300 mg, což pokryjí dvě tablety Pure Magnesium. Užívat však můžete i poloviční dávku, díky čemuž vám balení vydrží celé tři měsíce.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *