RECENZE: Konturovací oční krém LaSaponaria 3v1

Lasaponaria Konturovaci Ocni Krem Recenze

Zatímco pečlivý výběr odličovače, denního a nočního krému či pleťových sér jen málokterá žena ponechává náhodě, na oční krém se bohužel často zapomíná. Přitom se jedná o oblast s opravdu jemnou pokožkou, která si bez debat zaslouží dvojnásobnou péči – a to i v případě, že nás ještě netrápí hluboké vrásky. V dnešní recenzi se proto podíváme na konturovací oční krém italské značky LaSaponaria.

O značce LaSaponaria

LaSaponaria není žádná globální značka, ale kosmetická laboratoř založená před deseti lety mladým italským párem. Jednoduše si řekli, že chtějí vytvořit skutečně přírodní kosmetiku inspirovanou poctivou řemeslnou výrobou a plnou přírodních ingrediencí. Fakt, že se jedná o srdcařský, původně srdcrowdfundingový projekt, se odráží v přístupu LaSaponaria k celému procesu výroby. Společnost totiž podporuje nejen malé farmáře, ale také celou řadu sociálních projektů a fair trade. Velkým bonusem jsou také ekologické obaly a produkty netestované na zvířatech.

Balení krému

Právě obal krému je první věcí, která mě na krému zaujala – v záplavě sterilně vyhlížejících krémů je modrá krabička s nepřehlédnutelným designem očí svěžím vánkem. Uvnitř se ukrývá neméně půvabné balení krému, a to tubička o obsahu 15 mililitrů. Ač se na první pohled může zdát malá, vězte, že vám vydrží opravdu dlouho.

Potýkáte se s kruhy pod očima? Tak vyzkoušejte produkt laSaponaria 3v1, který vyhrál srovnání nejlepších krémů na kruhy pod oči.

Složení konturovacího očního krému

Než se podíváme na samotný krém, nahlédněme do jeho složení. Jelikož je to seznam opravdu dlouhý, zaměřím se na ty nejdůležitější ingredience, které pomáhají k jasnějšímu pohledu. Mezi ty patří zejména kyselina hyaluronová, která se vyznačuje schopností na sebe vázat vodu. Díky tomu vrací pokožce v okolí očí napnutý a mladistvý vzhled.

Zejména v případě, že za sebou máte probdělou noc, oceníte obsažený kofein. Ten pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky a zároveň zvýšit prokrvení pleti, čímž pleť zpevní a rozzáří. S jemnými vráskami si zase poradí fytokomplex z jasmínu a hlohu, který je rovněž skvělým bojovníkem s tmavými kruhy pod očima. Dále bychom ve složení našli například výživný arganový olej, bentonit či zklidňující vilín a damašskou růži.

Jak napovídá obsáhlé složení, v krému bychom kromě přírodních extraktů našli i další látky. Mezi ty patří například glycerol, který je běžnou součástí krémů, či například přírodní konzervační látka benzyl alkohol – ten pravděpodobně nepotěší ty, kteří se snaží obsahu alkoholu v pečující kosmetice vyhnout. A v neposlední řadě je třeba zmínit parfemaci; ačkoliv je krém parfemovaný, jedná se o 100 % přírodní složku, a je tedy vhodná o pro osoby s citlivější pokožkou či ekzémy.

Pro koho je krém vhodný

Jak vyplývá ze složení, krém se nemusí bát použít ani osoby s citlivější pletí, vždy je však vhodné si předem projít složení z hlediska alergií. Vzhledem k malému obsahu retinolu by nemusel být vhodný pro osoby trpící fotosenzitivitou, já osobně však zvýšení citlivosti pleti na slunci nezaznamenala.

Co se týká věkové skupiny, tento krém je vhodný skutečně pro všechny. Zatímco ženy pod třicet let ocení hlavně jeho schopnost si poradit s tmavými kruhy pod očima, ženy nad třicet zase využijí obsahu retinolu a kyseliny hyaluronové, která pomáhá bojovat s vráskami kolem očí. 

Moje hodnocení

Na závěr se ve svém hodnocení alespoň krátce zastavím u textury krému, která je pro mě osobně při výběru krému velice důležitá. Krém se může pochlubit opravdu příjemnou konzistencí, která je „tak akorát“, tedy nestéká, ale zároveň se výborně roztírá. V neposlední řadě musím ocenit také praktický aplikátor, díky kterému se krém skvěle dávkuje a vydrží tak skutečně dlouho. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *