Masku na spaní už asi každý viděl, každý ji zná, není však moc lidí, kteří by ji skutečně používali. To je ovšem škoda, protože tato šikovná pomůcka dokáže vykouzlit ničím nerušený a klidný spánek kdekoliv a kdykoliv. Jak vybrat nejlepší masku na spaní? To se dozvíte v tomto článku.

Malá a praktická škraboška se vejde kamkoliv a je tak ideálním parťákem na cestování. Díky ní si odpočinete ve vlaku i v letadle. Výborně poslouží i v cílové destinaci. V hotelovém pokoji totiž nemusí jít zatemnit okna, což může být uprostřed léta docela problém. Podle čeho ale masku vybírat a jaká je nejlepší?

1. místo

Maska na spaní PROFI

anatomicky tvarovaná maska na spaní

Speciálně anatomicky tvarovaná maska na spaní, díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska je vyrobená z kvalitního materiálu a speciálně tvarovaná okolo očí a nosu.

2. místo

Maska TOTAL DARK

maska total dark

Anatomicky tvarovaná maska na spaní se speciálním lemem v oblasti nosu, díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Její nošení je velmi pohodlné. Je vhodná pro osoby trpící špatným spánkem

3. místo

Maska SATÉN

saténová maska na spaní

Maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska je lehká, prodyšná a z velmi příjemného materiálu. Z tohoto důvodu je její nošení velmi pohodlné a nijak vám nepřekáží.

Jak vybírat masku na spaní?

Dávno už odzvonilo časům, kdy byla maska na spaní jen kouskem látky. Dnes se vám nabízí opravdu široká škála možností, a tak se i výběr obyčejné škrabošky stává obtížnějším. Můžete zvolit masku určenou primárně jen pro vytvoření úplné tmy. K tomu skvěle poslouží ty se saténovým či hedvábným povrchem. Kůže kolem očí je velmi citlivá a rychle stárne. Nešetrný materiál může tento proces ještě urychlit. 

K dostání jsou také různé „vychytávky“ se speciálními funkcemi. Mezi ty patří například hřejivý nebo chladící efekt, který zabraňuje ranním otokům očí. Skvělé jsou i masky s výtažkem z aloe vera, retinolem, kyselinou hyaluronovou nebo vitaminem E. Takto obohacené škrabošky zabraňují předčasnému stárnutí a po probuzení budete ihned vypadat svěže a odpočatě.

Při výběru dbejte také na správný tvar oční masky. Ten by měl být pohodlný, ergonomický a snadno přizpůsobitelný jakémukoliv tvaru hlavy. Gumička nesmí tlačit, nicméně musí udržet škrabošku na místě. Ta by pak měla zakrývat dostatečně velkou část obličeje, aby světlo nepronikalo přes okraje. 

Proč používat masku na spaní?

Používání masky na spaní s sebou nese řadu výhod. Jak už jsme zmínili výše, je to perfektní společník na cesty. Díky ní se vyspíte v dopravních prostředcích i kdekoliv mimo domov, aniž by váš spánek narušovalo nadměrné světlo. A tím se pojí další velké plus. Maska na oči vytvoří dokonalou tmu. Je tedy dobré ji využívat během každé noci také doma, protože díky absence jakéhokoliv světla tělo produkuje více spánkového hormonu a fáze hlubokého spánku se prodlouží na maximum. 

Maska vám rozhodně nesmí doma chybět, pokud pracujete na směny a jste nuceni spát ve dne. Díky tmě, kterou vytvoří, si můžete dopřát překvapivě dobrý spánek i jindy než v noci a nehrozí tak neustálé probouzení ani spánkový deficit. Po oční masce nadšeně sáhnete i při dospávání po prohýřené noci. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *