Nejlepší maska na spaní – recenze a zkušenost

Masku na spaní už asi každý viděl, každý ji zná, není však moc lidí, kteří by ji skutečně používali. To je ovšem škoda, protože tato šikovná pomůcka dokáže vykouzlit ničím nerušený a klidný spánek kdekoliv a kdykoliv. Jak vybrat nejlepší masku na spaní? To se dozvíte v tomto článku.

Malá a praktická škraboška se vejde kamkoliv a je tak ideálním parťákem na cestování. Díky ní si odpočinete ve vlaku i v letadle. Výborně poslouží i v cílové destinaci. V hotelovém pokoji totiž nemusí jít zatemnit okna, což může být uprostřed léta docela problém. Podle čeho ale masku vybírat a jaká je nejlepší?

1. místo

Maska na spaní PROFI

anatomicky tvarovaná maska na spaní

Speciálně anatomicky tvarovaná maska na spaní, díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska je vyrobená z kvalitního materiálu a speciálně tvarovaná okolo očí a nosu.

2. místo

Maska TOTAL DARK

maska total dark

Anatomicky tvarovaná maska na spaní se speciálním lemem v oblasti nosu, díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Její nošení je velmi pohodlné. Je vhodná pro osoby trpící špatným spánkem

3. místo

Maska SATÉN

saténová maska na spaní

Maska na spaní díky které zablokujete světlo v místnosti bránící vašemu kvalitnímu spánku. Maska je lehká, prodyšná a z velmi příjemného materiálu. Z tohoto důvodu je její nošení velmi pohodlné a nijak vám nepřekáží.

Jak vybírat masku na oči na spaní?

Dávno už odzvonilo časům, kdy byla maska na spaní jen kouskem látky. Dnes se vám nabízí opravdu široká škála možností, a tak se i výběr obyčejné škrabošky stává obtížnějším. Můžete zvolit masku určenou primárně jen pro vytvoření úplné tmy. K tomu skvěle poslouží ty se saténovým či hedvábným povrchem. Kůže kolem očí je velmi citlivá a rychle stárne. Nešetrný materiál může tento proces ještě urychlit. 

K dostání jsou také různé „vychytávky“ se speciálními funkcemi. Mezi ty patří například hřejivý nebo chladící efekt, který zabraňuje ranním otokům očí. Skvělé jsou i masky s výtažkem z aloe vera, retinolem, kyselinou hyaluronovou nebo vitaminem E. Takto obohacené škrabošky zabraňují předčasnému stárnutí a po probuzení budete ihned vypadat svěže a odpočatě.

Při výběru dbejte také na správný tvar oční masky. Ten by měl být pohodlný, ergonomický a snadno přizpůsobitelný jakémukoliv tvaru hlavy. Gumička nesmí tlačit, nicméně musí udržet škrabošku na místě. Ta by pak měla zakrývat dostatečně velkou část obličeje, aby světlo nepronikalo přes okraje. 

Proč používat masku na spaní?

Používání masky na spaní s sebou nese řadu výhod. Jak už jsme zmínili výše, je to perfektní společník na cesty. Díky ní se vyspíte v dopravních prostředcích i kdekoliv mimo domov, aniž by váš spánek narušovalo nadměrné světlo. A tím se pojí další velké plus. Maska na oči vytvoří dokonalou tmu. Je tedy dobré ji využívat během každé noci také doma, protože díky absence jakéhokoliv světla tělo produkuje více spánkového hormonu a fáze hlubokého spánku se prodlouží na maximum. 

Maska vám rozhodně nesmí doma chybět, pokud pracujete na směny a jste nuceni spát ve dne. Díky tmě, kterou vytvoří, si můžete dopřát překvapivě dobrý spánek i jindy než v noci a nehrozí tak neustálé probouzení ani spánkový deficit. Po oční masce nadšeně sáhnete i při dospávání po prohýřené noci. 

Recenze škrabošek a masek na spání

V redakci jsme si vybrali na zkoušku 10 škrabošek na spaní, které jsme se rozhodli měsíc testovat. Pro vás jsme vybrali TOP 3 produkty, které Vám můžeme doporučit.

Anatomicky tvarovaná maska na spaní PROFI

Absolutní vítězem testu byla u nás maska od firmy BRAIMAX. Pokud vám nevyhovují klasické masky, tak tohle je přesně volba pro Vás. Maska je skvěle tvarovatelná, takže si ji může každý přizpůsobit sám sobě. Maska je tedy velmi pohodla pro každodenní používání ani po měsíčním používání se maska nijak neopotřebovala. Nejvíce jsme měli strach, že gumová páska, která nám drží masku na hlavě, tak časem opotřebuje a nebude správně držet. Tohle můžeme po tří měsíčním testu vyvrátit, guma drží stále velmi dobře. Nejvíce jsme spokojeni s materiálem škrabošky, vnitřek je totiž vyroben z takzvané „houby“, která je velmi příjemná na spánek.

Vítěz testu

anatomicky tvarovaná maska na spaní
  • přívětivá cena
  • tvarovatelná maska
  • vyrobeno z kvalitního materiálu

Anatomicky tvarovaná maska na spaní TOTAL DARK

Rozhodování mezi prvním a druhým místem bylo opravdu těžké, protože anatomická maska Total Dark nás velmi překvapila svoji kvalitou zpracování. Jako u vítěze testu je maska taktéž krásně tvarovatelná a příjemná na spánek. Maska má speciální lem kolem očí, aby neprostoupilo žádný paprsek světla a vy jste mohli kvalitně spát. Pokud se ptáte proč řadíme produkt až na druhé místo, je to z důvodu, že nám nevyhovovalo zapínání na suchý zip. Když se v noci více hýbete, tak se může stát, že si masku povolíte a suchý zip Vás může trochu rušit při spánku. V masce se vám bude velmi dobře dýchat, protože netlačí na nos.

Druhé místo

maska total dark
  • přívětivá cena
  • anatomická maska
  • velmi jemný materiál

Anatomicky tvarovaná maska na spaní (černá) SATÉN

Třetí místo v našem srovnání obsadila anatomická maska vyrobena ze saténu. Škraboška na spaní je vyrobena z vysoce kvalitního materiálu, který Vám bude příjemně sedět na obličeji. Během používání nám materiál vůbec nevadil a musíme říct, že nás škraboška velice překvapila. Občas se nám stávalo, že škraboška špatně těsnila u spodní části nosu. Po delší době používání jsme nezaznamenali žádné opotřebování nebo nedostatky.

cena/kvalita

saténová maska na spaní
  • cena/kvalita
  • anatomická maska
  • saténový materiál

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *