Zátěžová přikrývka

Neklidný spánek, v noci se převalujete v posteli a budíte se ze spaní? Vyzkoušejte ZÁTĚŽOVOU DEKU, obejme vás a zklidní, lépe se vyspíte a ráno budete odpočatí.

Nevěříte? Pak se na tento gravitační zázrak pojďme podívat!

Co je zátěžová deka?

Zátěžová neboli gravitační deka je typ přikrývky, do které jsou rovnoměrně v ploše všitá malá závaží. Deka tělo při spánku zatíží a zajistí dostatečný klid pro relaxaci.

Zátěžová deka je také terapeutickým prostředkem pro neklidný spánek, způsobený vypětím a stresem.

Nejlepší zátěžová přikrývka

Doporučení

Pravdou je, že každému vyhovuje něco jiného. Dlouho jsem hledal deku (přikrývku), která by byla, tak akorát. Problém je v tom, že když je moc těžká, tak už se pod ní neleží příliš komfortně. Za mě je ideální váha pro zátěžovou přikrývku kolem 5 kg respektive 7 kg, pokud je určena pro dvojlůžko.
Ibena Antistresova

Antistresová deka Ibena

Je mnohem těžší, než klasická přikrývka a přináší tedy hloubkový, relaxační tlak, který napodobuje pohodlné obejmutí, které podporuje relaxaci, uvolnění stresu, zmírnění nervozity a lepší spánek. Ideální jako dárek, s šedým.

Proč je spánek pod zátěžovou přikrývkou lepší a kvalitnější

Ptáte se, jak může těžká deka pomoci s lepším spánkem? Její účinek je rovnou dvojí: deka působí mechanicky a dále ovlivňuje naše hormony.

  • MECHANICKÉ PŮSOBENÍ: Gravitační přikrývka vyvíjí tlak na klouby, šlachy a svaly, což má za následek uvolňující účinek.
  • HORMONÁLNÍ PŮSOBENÍ: Hmotnost těžké deky při spaní má vliv na produkci hormonů; snižuje vyplavování stresového kortizolu, a naopak stimuluje uvolňování serotoninu, hormonu štěstí, a také melatoninu, hormonu dobrého a zdravého spánku.

Kolik váží?

Hmotnost zátěžových dek se pohybuje zhruba od 4 do 10 kilogramů.

Pokud přemýšlíte, jakou vybrat pro vás, orientujte se podle toho, kolik vážíte. Všeobecné pravidlo říká, že zátěžová deka by měla vážit tolik, kolik odpovídá minimálně pěti procentům vaší tělesné hmotnosti.

Pokud tedy vážíte 80 kg, bude pro vás nejlepší zátěžová deka o hmotnosti kolem 4-5 kg.

Čím je deka naplněná?

Nejčastěji jsou zátěžové deky plněné skleněnými perlami (kuličkami), levnější a lehčí deky mívají náplň z plastových perel.

Perly slouží jako závaží, jsou rozmístěná pravidelně v celé ploše deky. Ta je navíc prošívaná, aby perly zůstaly na svém místě a neměnily polohu. 

Cena

Zátěžová deka je dražší než běžná přikrývka. Cena se odvíjí od zpracování, hmotnosti, typu materiálu použitého na povlak (přírodní bavlna, hřejivý mikroplyš atp.).

Cena gravitační deky začíná na částce kolem dvou tisíc korun, cenovka se může vyšplhat zhruba k pěti tisícům.

Kde koupit

Tento typ deky nebývá obvyklou součástí nabídky kamenných prodejen, které nabízejí ložní textil. Zátěžové přikrývky spíše seženete online v internetových obchodech. Za nás můžeme doporučit prodejce 4home.cz, který zátěžové deky nabízí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *