RECENZE: BrainMax Pure Organic Yerba Maté 1 kg

Yerbamate Recenze

Tradiční nápoj indiánů yerba maté, který mnozí mylně považují za čaj, se v posledních letech stal oblíbenou náhradou kávy a dalších povzbuzujících nápojů. Nejen, že skvěle chutná studený i teplý, ale zároveň přináší mnoho zdravotních benefitů. Ať už s yerbou teprve chcete začít, nebo jen hledáte novou kvalitní značku, dnes pro vás máme tip na yerba maté značky BrainMax. V dnešní recenzi se podíváme nejen na složení a původ tohoto produktu, ale také vás seznámíme s benefity tohoto výborného nápoje.

Naše hodnocení

Pokud hledáte skutečně kvalitní organický yerba maté, který nezklame složením ani chutí, tato organický yerba značky BrainMax bude skvělou volbou. Jedná se o produkt se skvělým poměrem ceny, kvality a množství. Palec nahoru dáváme také za produkci šetrnou k jihoamerickým deštným pralesům a ekologické balení.

Yerba Mate Recenze Brainmarket

Co je to Yerba Maté?

Ačkoliv je mnohdy nápoj yerba maté považován za čaj, ve skutečnosti se jedná o nápoj z listů stromu cesmíny paraguayské, který roste v amazonských pralesech v Paraguayi, Uruguayi, Brazílii či Argentině. Strom na první pohled poznáme podle bílých květů a červených plodů. U nás je známá především jako vánoční aranžmá. 

Možná vás překvapí, že je možné cesmínu pěstovat doma, tedy v létě venku a přes zimu ve skleníku. Pokud si však z cesmíny chcete vařit yerbu, pravděpodobně vás zklameme – mnohem levnější (a chutnější) variantou je vzhledem k nedostatečným slunečním a teplotním podmínkám u nás spíše zakoupená yerba přímo z Jižní Ameriky.

Jaké má Yerba Maté zdravotní účinky?

Kromě povzbudivých účinků yerby, kteří mnozí přirovnávají ke kofeinu, se může pochlubit řadou příznivých účinků na naše tělo. Ty pramení z vysokého obsahu vitamínů a minerálů. V lístcích cesmíny však najdeme také antioxidanty, které zabraňují oxidativnímu stárnutí buněk. Samotné stimulují účinky má na svědomí především matein, třísloviny, teofylin, saponiny či kyselina chlorogenová.

Pomoci nám tak yerba může nejen při únavě, ale také při snaze zhubnout – potlačuje totiž pocity hladu, podporuje trávení a přispívá k rychlejšímu odbourávání tuků.

Proč vyzkoušet značku BrainMax?

Značka BrainMax, která je k dostání na e-shopu BrainMarket, se může pochlubit celou řadou potravinových doplňků, a to jak pro fyzické, tak mentální zdraví. Za zmínku stojí nejen fakt, že používá skutečně kvalitní suroviny, ale také to, že své produkty zpracovává lokálně v České republice.

Složení a původ Pure Organic Yerba Maté

Při pohledu na složení Pure Organic Yerba Maté stojí za zmínku především to, že obsahuje opravdu jen lístky cesmíny bez přidaných konzervantů, barviv, aromat a dalších zbytečných chemických látek. Co se týká původu, jedná se o yerbu z organické produkce v Brazílii. Vedle etického přístup k přírodě, kdy výrobce pomáhá chránit biodiverzitu jihoamerických pralesů a omezovat jejich kácení, musíme ocenit také fakt, že se jedná o Fair Trade produkt. Organická produkce tak respektuje nejen přírodu, ale také místní obyvatele.

Balení a dávkování

Za opravdu příznivou cenu nás v ekologickém balení čeká hned kilogram yerba maté, tedy množství, které vydrží skutečně dlouho. Kromě papírového obalu je bonusem také fakt, že jej lze po otevření opět hermeticky uzavřít, díky čemuž si yerba maté udrží své aroma i po otevření.

Co se týká dávkování, to záleží především na vašich osobních preferencí. Pokud si chcete vychutnat opravdu autentickou yerbu, nezbytnou součástí je tzv. kalabasa a brčko se sítkem bombilla. V kalabase zalijeme trochou studené vody asi čtyři až pět lžící yerby, následně dolijeme horkou vodou a zamícháme bombillou. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *