RECENZE: Venira – doplněk stravy pro vlasy, nehty a pleť

Venira Recenzee

Základem zdravých a krásných vlasů, pleti a nehtů je především vyvážený jídelníček. Jelikož pro mě však není vždy snadné dodat tělu všechny potřebné látky pomocí pestré stravy, snažím se je doplňovat pomocí potravinových doplňků. Ne všechny produkty jsou však stejné kvality – lišit se mohou nejen z hlediska původu a zpracování surovin, ale také typem a množstvím aktivních látek. V dnešní recenzi se s vámi podělím o svou zkušenost s přípravkem Venira, který se vedle obsahu mnoha minerálů a vitamínů může pochlubit také kolagenem, aminokyselinami či MSM. 

Venira recenze a osobní zkušenost

Při nákupu doplňků stravy je pro mě alfou a omegou především funkční složení plné látek, které mají v našem organismu svůj smysl. To v případě Veniry bezpochyby platí. Obsahuje nejen základní minerály a vitamíny, ale také MSM a kolagen, které hrají v organismu nezastupitelnou roli. Příjemným bonusem jsou extrakty z rostlin. Celkově mě produkt potěšil vysokou vstřebatelností a také minimálním obsahem balastních látek. 

Jediné mínus tak musím udělit za nutnost užívání dvakrát denně – pokud stejně jako já občas večer zapomenete na druhou kapsli, z dlouhodobého hlediska se může mírně snížit účinnost. I v případě svědomitého užívání je však třeba počítat s tím, že výsledky lze pozorovat až z dlouhodobého hlediska. Tak jako ostatní doplňky stravy, ani Venira není rychlým řešením, které by během několika málo dní vrátilo zničené vlasy či unavenou pleť a lámavé nehty do perfektní kondice. 

Výhody proč ANO

  • Přírodní produkt
  • Komplexní složení s 19 látkami v každé kapsli
  • Vysoká vstřebatelnost

Nevýhody proč NE

  • Vyšší cena

Zkušenosti dalších uživatelů

Pro koho je Venira vhodná?

Než se blíže podívám na složení a aktivní/účinné látky, zastavme se alespoň krátce u toho, pro koho je Venira vhodným doplňkem stravy. Osobně bych Veniru doporučila všem ženám (ale také mužům), kteří řeší lámavé vlasy a nehty – obsahuje totiž křemík, který je zásadní pro jejich zdraví. Zároveň je však důvodem, proč Venira naopak není vhodná pro osoby s nemocnými ledvinami. Pokud tak řešíte nějaký související zdravotní problém, nezapomeňte vhodnost užívání Veniry konzultovat s vaším lékařem. To platí i v případě, že máte cukrovku či jste těhotná nebo kojíte. 

Jaké jsou aktivní a účinné látky v produktu Venira?

Jelikož doplňky stravy na udržení či zlepšení kvality a zdraví vlasů, pleti a pokožky užívám už řádku let, jejich složení je pro mě málokdy překvapením. To však neplatí v případě Veniry. Přestože obsahuje takovou tu klasiku v oblasti výživy vlasů, nehtů a pleti, tedy vitamín H (biotin), A a C či minerály zinek a měď, ve složení najdeme aktivních látek mnohem více, konkrétně hned devatenáct.

Osobně mě zaujal především obsah kolagenu, který je zásadní nejen pro zdraví vlasů a pleti, ale také pohybového aparátu. Plusové body musím Veniře udělit také se obsažený MSM (methylsulfonylmethan), který je typickou přísadou kloubní výživy, avšak často se zapomíná na jeho příznivé účinky na pleť, vlasy a nehty. Sympatický mi je také obsah kyseliny hyaluronové, kyseliny listové, kyseliny panthetonové či extraktů z přesličky a kopřivy dvoudomé. Zkrátka Venira je přímo napěchovaná účinnými látkami. 

Za zmínku stojí také ingredience a přísady, které produkt NEobsahuje. Bát se nemusíte například cukru, laktózy či zbytečných aditiv, balastních látek a další chemie. Ocenit musím rovněž fakt, že přípravek ani jeho složky nebyly testovány na zvířatech. 

Balení, dávkování a užívání

V jednom balení, které je k dostání jak na oficiálním e-shopu značky, tak v mnoha lékárnách, najdete celkem osmdesát želatinových kapslí. Vzhledem k tomu, že jednu doporučenou denní dávku tvoří dvě kapsle, mi jedno balení vydrželo něco málo přes měsíc, což je vzhledem k ceně kolem sedmi set korun možná trochu málo. Na druhou stranu produkt nabídne opravdu vysoké množství a koncentraci účinných látek, čímž nahradí více doplňků stravy. Osobně zastávám filozofii, že v oblasti doplňků stravy se nevyplatí příliš šetřit, jelikož levné produkty jsou často plné balastních látek či špatně vstřebatelných forem vitamínů a minerálů, kvůli čemuž jsou minimálně efektivní. 

Co se týká užívání, výrobce doporučuje konzumovat dvě kapsle denně, tedy jednu ráno před jídlem a jednu večer před jídlem. To byl pro mě jediný kámen úrazu, jelikož večer doplňky stravy často vypouštím z hlavy. 

Co je to Venira?

Jak jsem zmiňovala v úvodu, Venira je doplněk stravy, který primárně slouží k udržení normálního stavu vlasů, pokožky i nehtů. Tento produkt, který je k dostání ve formě kapslí, není na trhu žádnou novinkou – poprvé jsem na Veniru narazila už v roce 2017. Ačkoliv se od té doby sortiment značky Venira značně rozrostl například o šampony, kolageny či vlasová séra, doplněk stravy Venira pro péči o vlasy, nehty a pleť zůstává jedním z nejpopulárnějších produktů této značky. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *