Nejlepší toppery

Nejlepsi Toppery

Nevyhovuje vám vaše stávající matrace, ale nechcete investovovat do nové? Řešení se ukrývá v tzv. topperu, svrchní matraci s výškou kolem pěti centimetrů, která se stane vaší vstupenkou do říše snů. Díky bohatému sortimentu si můžete vybrat topper přesně odpovídající vašim požadavkům a představám, a to za zlomek ceny kvalitní klasické matrace. Na co se při výběru topperu myslet a důvodech, proč se jedná o ideální řešení problémového spánku a bolavých zad, vám prozradím v následujících řádcích. 

Tipy na nejlepší toppery

Recenze nejlepších topperů

1. Topper Ahorn Memo

Pokud hledáte to skutečně nejlepší, co trh s toppery nabízí, ideální volbou bude Topper Ahorn Memo o výšce pět centimetrů. Je vyroben z líné paměťové pěny, která pomáhá mírnit tlakové body a zvyšovat celkový komfort při spánku. Jedná se středně měkký topper, díky čemuž může být vhodnou volbou například do pokoje pro hosty. Součástí topperu je snímatelný pratelný potah usnadňující údržbu. K dostání je v několika různých velikostech.

Výhody proč ANO

 • Paměťová pěna
 • Střední tvrdost
 • Několik velikostí
 • Pratelný potah
 • Lze vyrobit atypický rozměr

Nevýhody proč NE

 • Vysoká cena

2. Topper Ahorn Prima

Pokud chcete zakoupit nižší topper, doporučit vám můžu tento model z paměťové pěny o tloušťce 3 cm. Jedná se o topper s měkkou tvrdostí, a je tak vhodný pro osoby s nižší tělesnou hmotností, případně na tvrdé matrace. Součástí je jak snímatelný a pratelný potah z polyesteru, tak gumové úchyty pro snadné připevnění k matraci. Vybírat můžete opět z několika standardních rozměrů jednolůžek i dvoulůžek. 

Výhody proč ANO

 • Nízká cena
 • Měkká tvrdost
 • Několik velikostí
 • Pratelný potah
 • Gumové úchytky

Nevýhody proč NE

 • Nelze vyrobit atypický rozměr

3.Topper z pam. pěna

Chcete-li naopak ušetřit, vhodnou volbou bude Topper Ahorn Prima. I tento model střední tvrdosti je vysoký 5 cm a jeho součástí je snímatelný obal s vůní aloe vera. Vyroben je z kvalitní PUR pěny, která nabízí dostatečnou oporu páteři. K dostání je opět v několika různých velikostech, případně ho lze nechat vyrobit na míru v atypických rozměrech.

Výhody proč ANO

 • Nízká cena
 • Střední tvrdost
 • Několik velikostí
 • Potah s aloe vera

Nevýhody proč NE

 • bez paměťové pěny

Co je to topper?

Jak již bylo řečeno v úvodu, topper je jistým druhem matrace, od které se však odlišuje svou výškou. Zpravidla je k dostání ve výšce kolem pěti centimetrů, díky čemuž je jeho cena o poznání nižší než u běžných vysokých matrací. A jak napovídá doslovný překlad anglického názvu, topper se umisťuje na vrchní část samotné matrace a tvoří tak určitou bariéru mezi tělem a nepohodlnou matrací. Aby nedocházelo k posunování topperu během spánku, k matraci je připevněn pomocí několika elastických pásků.

Zvýšení komfortu během spaní však samozřejmě není jediným benefitem pořízení topperu. Vhod přijde také z hlediska ochrany matrace před mechanickým poškozením, které je při několikaletém každodenním používání zkrátka nevyhnutelné. 

Topper 2 2

Jaký je rozdíl mezi topperem a chráničem matrace?

Nabízí se samozřejmě otázka, proč nepořídit pouze chránič matrace, který se pohybuje v nižších cenových kategoriích než topper. Odpověď se ukrývá především ve výšce a tvrdosti topperu – zatímco chránič matrace nemá prakticky žádný vliv na vlastnosti matrace a pohodlí spánku, topper dokáže výrazně zvýšit komfort při spánku. Dá se tak říci, že topper je jakýmsi vyšším levelem chrániče matrace, jelikož ji nejen chrání před poškozením, ale navíc zlepšuje její vlastnosti. 

Podle čeho vybrat nejlepší topper?

Stejně jako v případě matrací je k dostání opravdu široká nabídka topperů, a při výběru je tak nutné věnovat pozornost několika základním faktorům. Vedle těch zcela očividných, jako jsou rozměry a materiál, doporučuji nezapomínat také na vhodnou tvrdost či požadavků topperu na údržbu. 

Rozměry

Bezpochyby nejzásadnějším parametrem jsou rozměry, které by měly v prvé řadě odpovídat rozměrům vaší matrace. Výhodou je, že toppery jsou zpravidla k dostání ve standardizovaných rozměrech odpovídajících velikosti běžně prodávaných matrací.

Zapomenout nesmíme ani na třetí dimenzi, tedy výšku topperu. Obecně platí, že pro zvýšení měkkosti jsou vhodné spíše nižší toppery. Vysoké toppery nad pět centimetrů jsou zpravidla určené ke zvýšení podpory těla při spánku. 

Materiál

Druhým zásadním parametrem při výběru topperu je materiál, ze kterého je vyroben. Setkat se můžeme s běžnými materiály, které znáte například z nákupu matrace. Nejčastěji se jedná o paměťovou pěnu, která kombinuje měkkost a podporu páteře. Chybu však neuděláte ani s latexem, který se dokáže skvěle přizpůsobit tvaru těla. Nejlevnější alternativou bývá PUR pěna. 

Pokud dáváte přednost stoprocentně přírodním materiálům, narazit můžete na toppery plněné peřím. Ač se mohou pochlubit příjemnou měkkostí, nabízí opravdu minimální podporu. Zároveň nejsou příliš vhodné pro alergiky. A asi není třeba dodávat, že peří vyžaduje oproti umělým materiálům o poznání složitější údržbu.

Tvrdost

Tvrdost topperu se odvíjí jak od použitého výplňového materiálu, tak hustoty, respektive gramáže výplně na metr čtvereční. Tvrdost vybírejte podobně jako při nákupu matrace, tedy s ohledem na vaši tělesnou hmotnost (čím vyšší hmotnost, tím vyšší tvrdost matrace) a preferovanou spánkovou polohu (pro spaní na boku jsou vhodnější měkčí toppery než pro spaní na zádech). 

Dodatečné vlastnosti

Pokud patříte mezi alergiky, nezapomeňte při výběru topperu zohlednit také dodatečné vlastnosti, respektive hypoalergenní úpravu. Různí výrobci mohou nabízet různé doplňkové vlastnosti a funkce, zpravidla je však nutné počítat také s vyšší cenou. 

Náročnost na údržbu

Za zvážení stojí rovněž náročnost topperu na údržbu. Zatímco některé modely lze prát v pračce, setkat se můžete i s toppery, které je možné čistit pouze procesem suchého čištění v odborných čistírnách. Příkladem mohou být zmiňované toppery s péřovou výplní. 

Cena

Podobně jako matrace jsou i toppery k dostání v různých cenových kategoriích. Pokud nechcete do topperu příliš investovat, vybírat můžete mezi základními kousky v rozmezí 1500 až 2500 Kč. Skutečně kvalitní modely však najdete spíše v cenové kategorii od 3000 do 5000 Kč, které se mohou obvykle pochlubit hypoalergenní úpravou, dlouhou životností a či komfortní paměťovou pěnou. 

5 důvodů, proč si pořídit topper

Ochrana matrace

Jednou z nesporných výhod topperu je ochrana matrace před mechanickým opotřebením. Přestože stejnou práci odvede i chránič matrace, topper zároveň zvyšuje pohodlí a komfort při spánku. 

Zlepšení vlastností nekvalitní matrace

Právě zlepšení komfortu je nejčastějším důvodem pro pořízení topperu. Nejen, že vám pomůže přizpůsobit tvrdost matrace vaším aktuálním potřebám, ale oceníte ho také během různých ročních období. Příkladem může být situace, kdy vám hřejivost vaší matrace vyhovuje v zimě, avšak v letních měsících jsou její dobré tepelně izolační vlastnosti spíše na škodu. Stačí zakoupit topper z chladnějšího materiálu, který budete používat pouze během horkých letních měsíců. Platí samozřejmě i opačná situace, tedy pořízení hřejivější topperu na chladné zimní noci. 

Eliminace přenosu pohybu

Topper oceníte i v případě, že se váš partner či partnerka během spánku často převaluje a vás budí otřesy matrace. Topper totiž dokáže do jisté míry přenos pohybu eliminovat a přispět tak k ničím nerušenému spánku. 

Řešení pro manželskou postel se dvěma matracemi

Má vaše manželská postel dvě oddělené matrace a vy už ztrácíte trpělivost s nepohodlnou mezerou mezi nimi? Řešením je právě topper, který sjednotí jejich povrch a zabrání tak “sklouzávání” do mezery mezi oběma matracemi. 

Zvýšení výšky matrace

V neposlední řadě přijde topper vhod všem, kterým začíná dělat problémy vstávání z postele. Přidá totiž matraci potřebné centimetry výšky, díky čemuž se vám bude lépe vstávat z postele i s bolavými koleny. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *