RECENZE: Probiotické tampony Ellen

Ellen Tampony Recenze

Trápení, které aspoň jednou za život zažila každá z nás – nepříjemná mykóza nebo infekce. Pokud se u vás objevují opakovaně, nejspíš už jste vyzkoušela téměř všechno. Pomocníkem, o kterém však mnoho žen neví, jsou probiotické tampóny. V dnešní recenzi se proto podíváme na to, zda tato investice opravdu stojí za to.

Recenze a zkušenosti

Probiotické tampóny Ellen

Pokud pravidelně zažíváte mikrobiální nerovnováhu, tedy narušené pH v pochvě, které se často projevuje právě nepříjemnými infekcemi a mykózami, sáhněte po mikrobiotických tampónech značky ellen. Ty díky obsahu směsi probiotických kmenů udržují vyváženou pH, podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Nejsou vyrobeny z bavlny, ale ze 100% viskózy s vysokou absorpční kapacitou, kterou doplňuje netkaná povrchová vrstva.

Výhody proč ANO

  • Cena
  • Kvalita produtku
  • Používám při MS

Nevýhody proč NE

  • bez

Co jsou probiotické tampóny?

Asi už jste nejednou slyšela radu, že v případě probíhající mykózy je vhodné se běžným tampónům vyhnout, a to zejména při koupání. To však neplatí o tampónech značky Ellen. Jsou totiž probiotické, což znamená, že obsahují laktobacily shodné s přirozenou vaginální mikroflórou. Díky tomu dokáží obnovit přirozené prostředí, které bývá v době menstruace narušené, a tedy náchylnější k propuknutí infekce či mykózy. 

Jak to funguje?

Možná ve vás podobně jako ve mně vzbuzuje obavy uskladňování tampónu tak, aby nedošlo k poškození laktobacilů, a tedy i snížení účinnosti. Na to však výrobce nezapomněl – aktivní složka se z tampónu uvolňuje až ve chvíli, kdy je vystavena tělesné teplotě, což je po jejich zavedení. Sám výrobce však uvádí, že výsledky nemůžeme čekat přes noc, důležitější je především prevence ve formě dlouhodobého používání.

Pro koho jsou probiotické tampóny vhodné?

Probiotické tampóny ocení zejména ženy, které pravidelně bojují s vaginálními infekcemi či mykózami, a to jak v rámci léčby, tak prevence. Vhodné je jejich použití i v případě, že často chodíme do bazénu či jiných míst, kde je vyšší riziko vzniku vaginální infekce. Používat je může prakticky každá žena i dívka bez ohledu na věk či předchozí zkušenost s tampóny. Vhodný je tedy i jako tampón na noc. Jedinou kontraindikací je závažné systémové onemocnění nebo porucha imunitního systému. V těchto případech je vhodné použití tampónu konzultovat s gynekologem, který zná váš zdravotní stav.

Velikost balení a cena

Probiotické tampóny Ellen na první pohled zaujmou netradičním balením v praktické plechové krabičce. K dostání jsou celkem dvě velikosti, a to mini a normal. Z tohoto hlediska nemusí být tampóny Ellen vhodné pro ženy, které mají silnější menstruaci a potřebují tampón s vyšší absorpcí, na druhou stranu velikost mini bude jistě sympatická mladším ženám a dívkám, které s tampóny teprve začínají.

Co se týká ceny, ta se pohybuje ve vyšších kategoriích. Zatímco tampóny mini jsou k dostání v balení po čtrnácti kusech za 275 Kč, velikost normal se prodává ve dvou různých baleních. A to buď dvanáct kusů za 215 Kč, nebo výhodné velké balení dvaadvaceti kusů za 305 Kč. Přestože se cena může zdát na první pohled vyšší, zejména ve srovnání s klasickými tampóny, myslím, že po srovnání s cenou běžných probiotických přípravků pro léčbu a prevenci mykóz a infekcí to až tak závratná částka není. Pokud chcete přeci jen ušetřit, stačí se porozhlédnout po slevových akcích, ve kterých jsou tyto tampóny často k sehnání za téměř poloviční cenu.

Zavádění a komfort při nošení

Teď se však již podíváme na mou osobní zkušenost s probiotickými tampóny Ellen. Testovala jsem velikost normal a musím říct, že navzdory povrchu tampónů, který se značně odlišuje od těch klasických, bylo poměrně snadné. Nejspíše díky kombinaci kompaktní velikosti (která však může být u žen se silnější menstruací na škodu) a rady výrobce tampón před zavedením navlhčit. Během nošení tampón rozhodně nijak nepřekáží a z hlediska pohodlí je plně srovnatelný s běžnými tampóny.

Absorpční schopnosti

Právě menší velikost může být pro ženy se silnější menstruací kamenem úrazu. Fakt, že velká velikost není v nabídce, vynahrazuje použitý materiál, tedy 100% viskóza s vysokou absorpční kapacitou. Tu doplňuje šňůrka z 100% bavlny a povrchová vrstva z netkaného 100% polypropylénu.

S čím probiotické tampóny pomohou?

Čím mě však probiotické tampóny zaujaly nejvíce, je fakt, že je možné je užívat i v době mimo menstruaci, například při návštěvě bazénu či dalších míst, které zvyšují riziko infekce. Pro správné působení je však nutné tampón při použití v době mimo menstruaci dostatečně navlhčit, aby se z něj uvolnily všechny účinné látky.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *