Nejlepší sprchový gel pro muže

Nejlepsi Sprchovy Gel Pro Muze

Asi pro většinu z nás je sprchový gel nezbytnou součástí naší koupelnové poličky. Pokud jste však zvyklí kupovat první sprchový gel, který vám v obchodě padne pod ruku, zbystřete. Nejen, že špatně zvolený produkt může vést k podráždění pokožky či jiné nepříjemné kožní reakci, ale také se ochuzujete o výhody kvalitního sprchového gelu.

TOP 3 sprchové gely pro muže

1. místo

laSaponaria s konopím 2v1

Econea Lasaponaria

Produkt si zakládá na bio kvalitě, který je vhodný pro vegany. Neobsahuje žádné živočišné přísady a nebyl testován na zvířatech.

Cena od: 155,-

2. místo

Přírodní a veganský sprchový gel 2v1

Kaerel Sprchovygel

BIO veganský produkt s obsahem vysoce účinných přírodních látek.

Cena: od 250,-

3. místo

Sprchový šampon Coslys Homme BIO

Coslys Sprchovy Gek

Nejoblíbenější značka kosmetiky ve francii, díky svému skvělému složení a certifikacím o šetrnosti k přírodě

Cena: od 180,-

Jak vybrat sprchový gel?

Při výběru sprchového gelu je třeba dbát na hned několik kritérií. Tím nejzákladnějším je samozřejmě rozdělení na pánské, dámské a dětské sprchové gely, případně rozsah použití tedy na tělo, případně také vlasy i tvář. Pojďme se tedy podívat, na jaká kritéria dát při nákupu sprchového gelu pozor.

Sprchové gely podle typu pokožky

Kritériem, které by nás mělo zajímat nejvíce, je typ pokožky, pro který je sprchový gel určen. Pokud vás netrápí žádné specifické kožní problémy, sáhněte po univerzálním sprchovém gelu pro normální pokožku.

Pokud však máte častý pocit napjaté kůži, je pravděpodobné, že máte suchou pokožku. Pro tento typ kůže nejsou klasické sprchové gely příliš vhodné, jelikož suchou pokožku dále vysušují. Mnohem vhodnější je sáhnout po gelu určeném pro suchou pokožku, který neobsahuje agresivní přísady, které kůži vysušují, například sulfáty, parabeny či minerální oleje. Často jsou také obohaceny o látky, které pokožce dodávají potřebnou vlhkost.

Opakem suché kůže je naopak pokožka mastná. V tomto případě je vhodné zvolit sprchový gel pro mastnou kůži obsahující speciální čistící látky, které pomáhají odstraňovat přebytečný kožní maz skutečně do hloubky. Vhodné mohou být i v případě, že vás trápí akné na zádech či hrudi.

Poslední kategorií jsou sprchové gely pro citlivou pokožku. Ty jsou vhodné zejména v případě, že máte na běžné přísady sprchových gelů alergii, případně vyvolávají začervenání. Obvykle mají pH přirozenější pokožce a navíc neobsahují chemickou parfemaci, která u citlivých osob zpravidla vyvolává podráždění a začervenání kůže.

Sprchové gely podle konzistence

Dalším důležitým kritériem při výběru sprchového gelu je jeho konzistence, která má zásadní vliv na jeho účinky.

V případě, že hledáte spíše jemnější sprchový gel, zvolte sprchové pěny, které bývají obohacené o celou řadu prospěšných látek. Pokud je vaším cílem intenzivní hydratace, krokem vedle nebudou sprchové gely s olejem, které pomáhají zachycovat vodu v buňkách a bojovat tak proti suché pokožce. A pro opravdu hloubkové čištění sáhněte po sprchovém gelu s peelingem, který jemnou abrazí odstraní z kůže odumřelé kožní buňky.

Nejlepší pánské sprchové gely

laSaponaria Pánský sprchový gel a šampon s konopím 2v1 BIO

Econea Lasaponaria

Hledáte sprchový gel BIO kvality, který lze použít i jako šampon? V tom případě vsaďte na pánský sprchový gel značky laSaponaria. Kromě šetrného přírodního složení si vás získá především svými stylovým designem a opravdu příjemnou vůní. Díky obsahu aloe vera zklidní podrážděnou pokožku a zároveň vyživí vlasy. Kladně hodnotíme také fakt, že se jedná o produkt s certifikací Fair Trade, který vám díky vysoké koncentrovanosti vydrží skutečně dlouho.

Přírodní a veganský sprchový gel 2v1 KAEREL

Kaerel Sprchovygel

Hledáte sprchový gel BIO kvality, který lze použít i jako šampon? V tom případě vsaďte na pánský sprchový gel značky laSaponaria. Kromě šKvalitní přírodní variantou klasických sprchových gelů je i tento veganský sprchový gel a šampon v jednom značky KAEREL. Jelikož bychom ve složení nenašli parabeny, minerální oleje, sulfáty ani syntetické vůně a barviva, jedná se o vhodný produkt i pro muže s citlivější pokožkou či suchými, lámavými vlasy. Dodá pokožce i vlasům dostatečnou hydrataci a navíc je díky obsahu cenných přírodních složek dokonale vyživí. Pokud si potrpíte na stylový design, případně chcete sprchovým gelem někoho obdarovat, oceníte také matný designový obal v černé barvě.

Sprchový šampon pro muže Coslys Homme Bio

Coslys Sprchovy Gek

Hledáte sprchový gel BIO kvality, který lze použít i jako šampon? V tom případě vsaďte na pánský sprchový gel značky laSaponaria. Kromě Pokud hledáte sprchový šampon pro muže, který byl vyvinut speciálně pro citlivou pokožku, krokem vedle nebude ani produkt značky Coslys v Bio kvalitě. Namísto umělých pěnidel obsahuje výtažky z tužebníku a cukerné tenzidy, které tvoří bohatou krémovou pěnu. Tužebník zároveň pomáhá zklidňovat a harmonizovat podrážděnou pokožku. Už po otevření vás zaujme především sytou dřevitou vůní, která vydrží ještě dlouho po osprchování. Tento sprchový šampon se mimo jiné může pyšnit například certifikátem Cruelty Free, jelikož žádná z jeho složek nebyla testována na zvířatech.

Pánský sprchový gel Nobilis Tilia

Nobilis Tilia

Tento pánský sprchový gel severské značky Nobilis Tilia je vhodný pro všechny muže, které trápí suchá pleť. Obsahuje totiž výživný avokádový olej, který pomáhá kůži hydratovat a zvláčňovat. Podobně jako sprchový šampon Coslys obsahuje jemné mycí tenzidy, které nedráždí pokožku a vytváří krémovou pěnu. Příjemným bonusem je obsah rostlinného glycerinu a D-panthenolu, které pokožku zvlhčují a pomáhají s hojením drobných kožních zánětů. V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout obsah esenciálních olejů, které mají nejen protizánětlivé účinky, ale také sprchovému gelu dodávají kořeněnou vůni.

Benecos – Sprchový gel 3v1

Benecos Recenzee Removebg Preview

Hledáte sprchový gel, který je vhodný nejen na tělo a vlasy, ale i tvář? Pak sáhněte po sprchovém gelu 3v1 značky Benecos. V jeho složení bychom našli především dlouhý seznam přírodních výtažků, a to například z lopuchu, lípy, měsíčku lékařského, bezinky, třezalky nebo kopřivy. Společně poskytnou vaší pokožce skutečnou hydrataci a výživu. Kromě bohaté pěny se můžete těšit také na příjemnou, osvěžující vůni verbeny, které jsou v některých kulturách připisovány afrodiziakální účinky. 

Jak používat sprchový gel?

Při použití produktu berte ohled především na svůj typ pokožky. Zatímco v případě, že máte normální pokožku, můžete použít prakticky jakýkoliv druh sprchového gelu, u citlivé či suché pleti doporučujeme zvolit produkt určeno pro konkrétní potřeby vaší pokožky. Předejdete tak nepříjemnému podráždění či začervenání kůže.

Pokud máte ve zvyku používat jeden produkt na vlasy i tělo, vždy dbejte na to, že používáte tzv. sprchový šampon, často také označovaný jako 2v1. V případě dlouhodobého používání klasického sprchového gelu jako náhrady šamponu se časem dočkáte vysušené pokožky hlavy, což může vést například ke vzniku lupů či vypadávání vlasů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.