RECENZE: Komplexní péče o vlasy Revitalon Forte Box

Revitalon Forte Box

Pravděpodobně mi dáte za pravdu, že hledání perfektního produktu na vlasy, který bude splňovat všechny naše požadavky, je nikdy nekončící cestou. Nejen, že se potřeby našich vlasů během života mění, ale také je poměrně obtížné určit, jaké aktivní látky jim budou nejvíce prospívat. Sázkou na jistotu jsou pak zpravidla produkty, které obsahují měď, zinek či biotin, svatý grál v péči o vlasy i pleť. A jelikož bychom tyto látky měli dodávat jak zvenku, tak zevnitř, na první pohled mě zaujal Revitalon Forte Box – v jediném balíčku se ukrývá jak vlasová kosmetika, tak doplněk stravy. V dnešní recenzi se s vámi podělím o své zkušenosti a prozradím vám, zda stojí za investici.

Moje zkušenost a hodnocení

Jelikož mě padání vlasů nijak zvlášť netrápí, primárně jsem přípravky testovala na základě urychlení růstu vlasů. To nebylo vzhledem k pouze měsíční kúře nijak výrazné, na druhou stranu jsem si všimla výrazného zlepšení stavu vlasové pokožky i konečků vlasů, které jsou na pohled i dotek pevnější a lesklejší. Tento účinek přisuzuji především séru a kapslím, které vlasům dodaly potřebné živiny. Jestli tak máte pocit, že vaše vlasy trpí nedostatkem živin, vitamínů a minerálů, mohla by být komplexní péče zevnitř i zvenku, kterou Revitalon box nabízí, tou pravou volbou právě pro vás. 

Pokud bych měla najít nějaké mínus, asi by jím byl fakt, že součástí boxu není kondicionér – ráda používám šampón a kondicionér jedné značky. Na druhou stranu je celý box vzhledem k obsahu kofeinu zaměřený na podporu růstu vlasů, a je tak pochopitelné, že kondicionér (který aplikujeme pouze do délek vlasů, kde toho s jejich růstem moc nezmůže) součástí balíčku není. Zároveň vás možná potěším informací, že v případě zájmu o kompletní péči od jedné značky se dá kondicionér zakoupit zvlášť. 

Revita Vlasove Serum Removebg Preview (2) (2)
  • Vhodné pro muže i ženu
  • Obsahuje tři produkty
  • Skvělá cena

Co obsahuje box Revitalon Forte?

Jak již bylo řečeno, nejedná se o jediný produkt, ale celý box. Uvnitř najdeme jak doplněk stravy s obsahem látek napomáhajících ke zdravému stavu vlasů, tak kofeinový šampón a vlasovém sérum s kofeinem. Společně tak přispívají k normálnímu stavu vlasů jak zvenku, tak zevnitř.

Pro koho je Revitalon Forte Box vhodný?

Přestože výrobce uvádí, že je box vhodný pro všechny typy vlasů, vzhledem ke složení (na které se zaměřím dále v recenzi) bych ho doporučila zejména v případě, že řešíte nadměrné vypadávání vlasů či chcete urychlit jejich růst. Hlavní složkou séra a kondicionéru je totiž kofein, který je známý svým vlivem na růst vlasů, respektive prokrvení vlasové pokožky a zvýšení vyživení vlasového kořínku. 

Jaké obsahuje účinné látky?

Pokud bychom zůstali u šampónu a séra, kromě kofeinu obsahují také další účinné látky podporující růst vlasů. Mezi ty patří zejména ceramidy a arganový olej, který mimo jiné vlasy hydratuje a pomáhá jim navracet lesk – osobně považuji argan za jednu z nejlepších složek, kterou můžete svým vlasům dopřát, a za jeho obsah tak musím udělit plusové body. 

Tip na článek

Hledáte kvalitní vitamíny na vlasy? Doporučujeme přečíst naše srovnání nejlepších vitamínů na vlasy, které Vám s výběrem určitě pomůže.

Pozitivně hodnotím i fakt, že oba přípravky na vlasy jsou bez obsahu formaldehydu, silikonů a parabenu, tedy látek, kterým se snažím (nejen) ve vlasové kosmetice vyhýbat. V samotném vlasovém séru, které se aplikuje přímo na kořínky a vlasovou pokožku, najdeme naopak kyselinu hyaluronovou a aminokyseliny, které ji pomáhají vrátit do kondice.

Kromě šampónu a vlasového séra najdeme v balíčku také doplněk stravy v kapslích. Ty obsahují výživné látky známé pro svůj pozitivní vliv na růst a kvalitu vlasů. Ve složení tak nechybí zejména biotin neboli vitamín H (z německého Haar und Haute, tedy vlasy a pleť), měď, selen a zinek. Za zmínku stojí také obsažené extrakty z přesličky a kopřivy či vitamín C, který se řadí mezi významné antioxidanty a pomáhá k udržení normální produkce kolagenu v těle. 

Balení, dávkování a použití produktů

Zatímco šampón obsahuje 250 mililitrů (což je u vlasové kosmetiky taková klasika), vlasové sérum je o poznání menší – obsahuje celkem pouze 50 mililitrů. Z toho hlediska doporučuji být při jeho aplikaci na vlasovou pokožku opravdu pečlivá a opatrná, aby nedocházelo ke zbytečně rychlému spotřebování. 

Šampon vydrží skutečně dlouho, jelikož i na umytí dlouhých a hustých vlasů mi postačilo opravdu malé množství produktu. Záleží však primárně na tom, jak často si vlasy myjete. Pokud si vlasy myjete pouze jednou za týden a méně, je na místě dodat, že výrobce doporučuje používat sérum minimálně třikrát týdně – při menší četnosti nemusí být účinek natolik výrazný. Jelikož já osobně jsem doporučené dávkování dodržovala, sérum mi vydrželo něco málo přes měsíc. Pokud si vlasy myjete každý den a zároveň chcete vyzkoušet denní používání séra v rámci intenzivní kúry, je třeba počítat s tím, že vám vydrží zhruba jen dva týdny. 

Délka užívání je pevně daná u obsaženého doplňku stravy, který obsahuje celkem třicet kapslí, a je tak určen k jedné měsíční kúře (doporučená denní dávka je jedna kapsle denně). Kapsle je vhodné užívat po jídle, není však stanovena denní doba, kdy je užívání nejvhodnější. Můžete tak doplněk stravy užívat tak, jak jste zvyklá.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *