RECENZE: Tonikum proti vypadávání vlasů ReviHair

Revihair Recenze

Vypadávání vlasů je problém, který trápí nejen muže, ale i ženy, a to především z důvodu hormonálních změn. Ať už je příčina padání vlasů jakákoli, často saháme po nejrůznějších doplňcích stravy a vlasových přípravků, které mají za cíl padání zastavit. Cena těchto produktů se bohužel často pohybuje v řádů stovek až tisíců, což dlouhodobému používání zrovna nenahrává. Výjimkou je vlasové tonikum značky skipexpert, které je k dostání v lékárnách Dr. Max za poměrně příznivou cenu. Opravdu ale funguje?

ReviHair

Jak uvádí i samotný výrobce, na viditelné výsledky si musíme pár měsíců počkat. První změny jsou viditelné po měsíci, a to zejména ve formě nově rašících vlásků – pokud tedy ráda nosíte pečlivě učesané vlasy, připravte si dostatek vlasového gelu na jejich zkrocení. Rozdílu si začnete všímat také při česání a mytí vlasů, kdy se značně zredukuje počet vypadaných vlasů. Další (a něco rychlejší) změnu jsem zaznamenala především v kvalitě vlasů, kterým obsažený hydrolyzovaný keratin opravdu svědčí.

Výhody proč ANO

  • Kvalitní výživa pro vlasy
  • Méně vypadávání vlasů

Nevýhody proč NE

  • bez

Příčiny padání vlasů

Důvodů, proč nám padají vlasy, může být opravdu mnoho. Zatímco v případě padání vlasů z hlediska genetiky či hormonálních změn po porodu nebo vysazení antikoncepce toho moc nenaděláme, obecně můžeme padání vlasů předcházet kvalitní stravou a dostatečným spánkem. Pokud je váš životní styl přímo ukázkový a krevní testy jsou v pořádku, ale vlasů pořád ubývá, přišel čas obrátit se na přípravky proti padání vlasů.

Nejen zvenku

Než se pustíme do hodnocení samotného vlasového tonika, musím vyzdvihnout především fakt, že kromě něj značka nabízí celou řadu přípravků proti padání vlasů. V té bychom našli nejen skinexpert BY DR. MAX ReviHair tonikum, ale také šampón, kondicionér a vlasovou masku. A v neposlední řadě musím doporučit především doplněk stravy z této řady, tedy kapsle ReviHair, které vlasům dodají potřebné živiny i zevnitř. V jejich složení bychom našli například křemík a zinek, minerály nezbytné pro růst vlasů, či vitamín H (biotin), který je známý jako skvělý pomocník při nadměrném padání vlasů. 

Náš tip: Nejlepší masky na vlasy a vlasová regenerace

ReviHair tonikum složení

Co se týká složení samotného vlasového tonika, to obsahuje především látku Redensyl (v tříprocentní koncentraci), která se může pochlubit zklidňujícími účinky na pokožku hlavy. Mimo jiné příznivě působí na kmenové buňky vlasových folikul, což je naprosto klíčové v podpoře růstu nových vlasů.

Další složkou, která významně urychluje růst nových vlasů, je také obsažený kofein. Ten svým působením stimuluje jak pokožku, tak vlasové kořínky k rychlejšímu růstu. Díky vyššímu prokrvení vlasové pokožky, které kofein vyvolává, navíc vlasy získávají více vitamínů a minerálů, což přispívá k jejich celkově lepší kvalitě.

Dále bychom ve složení tonika ReviHair našli panthenol, který přispívá k regeneraci vlasového vlákna i namáhané vlasové pokožky. Ke zpevnění vlasů naopak pomáhá hydrolyzovaný keratin (protein) a glycin. Díky těmto složkám jsou vlasy viditelně pevnější a méně se lámou, což zase vizuálně „urychluje“ růst vlasů.

Na jaké vlasy je určeno?

Asi je zřejmé, že tento přípravek je určen primárně pro všechny, kdo řeší nadměrné vypadávání vlasů. Je třeba dodat, že žádný přípravek nezpůsobí růst vlasů tam, kde až dosud nebyly – pokud tedy sháníte přípravek na zakrytí koutů, nemusíte být vždy úspěšní. V případě, že jste kouty zdědili, tonikum ani doplňky stravy s nimi bohužel žádné velké divy neudělají.

Na druhou stranu tento přípravek nepomůže jen při akutním či chronickém vypadávání vlasů, ale například také u vlasů špatné kvality. Vzhledem k obsaženým látkám se jedná o užitečného a efektivního pomocníka v péči o poškozené vlasy, který jim při dlouhodobém používání vrátí pevnost a lesk. Díky regeneraci vlasového vlákna tak dokáže zabránit lámání vlasů, které nám mnohdy stojí v cestě za vysněnou dlouhou hřívou. 

Použití

Jelikož je tonikum dodáváno ve spreji, aplikace je poměrně jednoduchá. Kromě sprejové koncovky, kterou využijete hlavně v případě kratších vlasů, najdeme v balení také hůlkový aplikátor, který je vhodný pro dlouhé vlasy či ošetření konkrétních míst. Díky tomu se tonikum dostane přímo na pokožku hlavy, kde dokáže nejefektivněji působit.

Pro maximální účinek bychom měli aplikovat přibližně 3,5 mililitru přípravku jedenkrát denně. Pokud si však nemyjete vlasy každý den a aplikace do suchých vlasů vám vadí, myslím, že obdobného účinku se dočkáte i při použití obden. Vzhledem k tomu, že doporučená doba používání tonika je tři až šest měsíců, si na výsledky musíme přibližně čtvrt roku počkat, první výsledky však uvidíte už po pár týdnech. Viditelnější jsou zejména v případě, že tonikum zkombinujete se zmiňovaným doplňkem stravy, případně jinými formami vitamínů H a křemíku.

Vitamíny na podporu kvality vlasů?

V případě vypadávání vlasů Vám mohou pomoci i vitamíny na vlasy. S výběrem vám pomůže náš článek nejlepší vitamíny na vlasy

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *