RECENZE: Menstruační kalhotky Flux

Kalhotky Flux

Menstruační kalhotky si pomalu, ale jistě začínají získávat své místo mezi oblíbenými menstruačními pomůckami. Důkazem toho je i fakt, že se objevuje stále více značek a výrobců, kteří se rozhodli praktické kalhotky obohatit o krásné střihy. Příkladem tohoto přístupu jsou i menstruační kalhotky značky Flux, na které se podíváme v dnešní recenzi.

Co jsou to menstruační kalhotky?

Než se však zaměříme na samotnou značku Flux, alespoň krátce si shrneme, co to vlastně menstruační kalhotky jsou. Jedná se o kalhotky, které na první pohled sice vypadají jako běžné spodní prádlo, ale mají několik speciálních vrstev, které se postarají o pocit sucha a pohodlí během menstruace. Nosit je můžeme jak samotné, tak například jako pojistku při použití tampónu či menstruačního kalíšku.

Z čeho jsou menstruační kalhotky Flux vyrobeny?

Na rozdíl od ostatních značek menstruačních kalhotek se mohou kalhotky Flux chlubit ne třemi, ale rovnou čtyřmi speciálními vrstvami. Ty brání nejen protečení tekutiny, ale také pohlcují zápach a zabraňují nežádoucímu množení bakterií. Pokud bychom se měli podívat na konkrétní složení, savá vrstva je vyrobena z 92 % nylonu a 5 % lycry, zatímco savé jádro je ze 100% bavlny. 

Jak funguje savá vrstva menstruačních kalhotek?

Kalhotky Flux

Jak už bylo řečeno, menstruační kalhotky Flux se neskládají pouze ze tří vrstev, jak je běžné u ostatních výrobců, ale rovnou ze čtyř vrstev. První vrstva slouží k odvádění vlhkosti, díky čemuž se při nošení můžeme cítit vždy v suchu. Pod první vrstvou se nachází antibakteriální vrstva, která brání nejen tvoření zápachu, ale také množení bakterií. Třetí vrstva kalhotek je savá vrstva pohlcují vlhkost a pod ní je poslední, nepropustná, avšak prodyšná vrstva, která brání protečení a zašpinění oblečení.

Jak fungují menstruační kalhotky?

Velké množství střihů a barev

Kromě čtyř vrstev se menstruační kalhotky Flux odlišují od konkurence především tím, že nabízejí opravdu široké množství střihů a barev. Kromě klasicky černých menstruačních kalhotek nabízejí také například kalhotky vínově červené či šedé. Co se týče střihu, kromě běžných kalhotek v nabídce najdeme například brazilky, krajkové kalhotky, střih hipster či kalhotky s vysokým pasem. 

Jakou mají kalhotky Flux savost?

Savost menstruačních kalhotek Flux závisí především na typu zvoleného modelu. Zatímco kalhotky určené na dny silné menstruace mají savost přibližně čtyř tampónů (25 ml), kalhotky pro střední menstruaci mají savost tří tampónů (15 ml) a model pro slabou menstruaci savost dvou tampónů (10 ml). V praxi to znamená, že při správně zvoleném modelu vydrží až osm hodin nepřetržitého nošení.

Jak kalhotky Flux prát?

O menstruační kalhotky Flux se staráme podobně jako o kalhotky jiných značek. Před samotným praním je vhodné je přeprat ve studené vodě a následně vyprat na 40 stupňů Celsia, ať už samotné, nebo s jiným prádlem. Použít můžeme běžný prací prášek, neměli bychom však používat aviváž a ani sušičku. Pozor dejte také při sušení – nikdy kalhotky nesušíme přímo na topení.

Kolik menstruační kalhotky Flux stojí?

Hlavní předností menstruačních kalhotek značky Flux je kromě krásných střihů především jejich cena. Zatímco nejvíce savé modely se pohybují ve stejné cenové kategorii jako jiné značky, u kalhotek s menší savostí se dostaneme až na polovinu ceny než u konkurence. To se vyplatí zejména z hlediska nákupu většího množství kusů, které je kvůli nutnosti častého praní menstruačních kalhotek a následného sušení nezbytné.

Závěrečné hodnocení

Ve srovnání s ostatními značkami vedou menstruační kalhotky Flux především z hlediska velkého množství střihů a barev. Osobně bych doporučila spíše zakoupení kalhotek Flux s nižší savostí na poslední dny menstruace, jelikož sehnat můžete nejen klasický střih kalhotek, ale například také brazilky či krajkové kalhotky, které ostatní značky zpravidla nenabízejí. Naopak klasické kalhotky značky Flux s nejvyšší savostí patří spíše k takovému průměru – určitě za ostatními výrobci nepokulhávají, ale savost je spíše průměrná. Na druhou stranu i kalhotky Flux s vyšší savostí zaujmou pěknými designy, ať už s krajkovým lemem, síťovanými okraji či elastickým páskem s logem.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *