RECENZE: Kolagen Colafit

Colafit Recenze

Pokud hledáte kvalitní doplněk stravy s kolagenem, který by vám pomohl vyřešit problémy s klouby, šlachami či pletí, možná vás odrazuje vysoká cena. V dnešní recenzi jsem se proto rozhodla otestovat kolagen, jehož cena se nepohybuje přes tisíc korun, ale v rámci několika stovek. Nabídne kvalitu srovnatelnou s dražšími produkty? Na to se podíváme v následujících řádcích.

Recenze a zkušenost

Colafit kolagen

Kolagen značky Colafit byl vyroben procesem tzv. lyofilizace, tedy sušení mrazem. Produkt proto obsahuje čistý kolagen bez dalších pomocných látek či barviv. Díky formě v malých kostičkách se snadno konzumuje. Je vhodný zejména pro osoby, kterým nevyhovuje klasický kolagen rozpustný ve vodě, případně mají citlivější žaludek. V balení najdeme 120 kostiček + 30 kostiček zdarma.

Výhody proč ANO

  • Snadná konzumace
  • Příznivá cena

Nevýhody proč NE

  • Pouze kolagen I. typu

Proč doplňovat kolagen?

Zatímco v dětství a mládí máme kolagenu na rozdávání, s přibývajícím věkem jeho přirozená produkce začíná klesat. Nejvíce tento pokles zaznamenáme především po třicítce, kdy se projevuje nejen zhoršením kvality a hydratace pleti, ale také prvními problémy s klouby, vazy, šlachami či například kvalitou vlasů a nehtů. Přestože můžeme produkci kolagenu částečně ovlivnit zdravým životním stylem, pro skutečně viditelné výsledky je třeba kolagen doplňovat suplementací. 

O značce Colafit

Colafit je značka, která se ve své nabídce zaměřuje nejen na kolagen, ale také kompletní kloubní výživu. To je také důvod, proč kromě celé řady kolagenových výživových produktů nabízejí například také masážní krém s obsahem kolagenu. Nezaměřují se však pouze na dospělé – v jejich repertoáru bychom našli například kolagenový doplněk stravy pro děti. V dnešní recenzi se však zaměřím na Colafit čistý krystalický kolagen.

Čím se kolagen Colafit liší od jiných značek?

Výhody lyofilizace

Zatímco většina kolagenu, který je u nás k dostání, je vyroben procesem hydrolýzy, kolagen Colafit byl vyroben tzv. lyofilizací. Tato metoda s dlouhou tradicí spočívající v sušení mrazem zajišťuje nejen šetrný způsob zpracování kolagenu, ale také zajistí zachování všech důležitých látek, které obsahuje. Výsledné kolagenové kostky tak nemají žádnou chuť a neobsahují žádné další přídatné konzervanty ani aditiva. 

Přestože se na první pohled může zdát jedna dávka kolagenu Colafit poměrně malá, tělo si z jedné osmigramové kostky dokáže vyrobit až 800 miligramů čistého kolagenového gelu. A jak to funguje? Lyofilizovaný kolagen na sebe v našem trávicím ústrojí jednoduše naváže vodu.

Deklarované účinky 

Výrobce uvádí, že produkt obsahuje kolagen I. typu, který je důležitý nejen pro naše šlachy a kosti, ale také například pokožku, vlasy a nehty. Mezi příznivé účinky kolagenu patří mimo jiné:

  • Výživa a regenerace pohybového aparátu
  • Zlepšení stavu vlasů a nehtů
  • Hydratace a napnutí pokožky
  • Zmírnění celulitidy
  • Protizánětlivé účinky
  • Zvýšení pružnosti pleti

Dávkování a užívání kolagenu

Na rozdíl od kolagenů v prášku není třeba kolagen Colafit rozpouštět ve vodě. Pro konzumaci stačí nechat kostičku rozpustit v ústech, případně ji polknout. Zejména děti potěší možnost zakoupení Colafitu s jahodou příchutí, který podle mého názoru budou mnohem raději konzumovat než klasické kolageny rozpustné ve vodě. 

Co se týká dávkování, doporučená denní dávka je jedna kostka, kterou bychom měli užívat ráno, hodinu před jídlem. Pokud si tedy zakoupíte výhodné balení 120 + 30 kostiček za 599 Kč, které vám vydrží čtyři měsíce, jedná se o jednu z nejlevnějších variant doplňování kolagenu. Pro srovnání, klasické kolageny v prášku nás zpravidla vyjdou na 1000 Kč měsíčně.

Pro koho je vhodný?

Jelikož produkt obsahuje čistý krystalický kolagen, neexistují prakticky žádné kontraindikace jeho užívání. Vhodný je jak pro malé děti od dvou let, tak pro těhotné i kojící ženy. Své využití však najde zejména u seniorů a aktivních sportovců, kteří chtějí udržet své klouby v kondici.

Závěrečné hodnocení

Hlavní předností Colafitu je především poměr cena výkon – za nesrovnatelně menší částku získáte podobné zdravotní účinky jako za mnohem dražší kolageny v práškové formě. Mně osobně například kolagen v kostičkách vyhovuje, navíc nemá díky procesu výroby nahořklou chuť, která je typická pro hydrolyzovaný kolagen. Na první pohled však může člověka odradit právě struktura a barva kostiček, která nápadně připomíná polystyrén. Pokud se však nenecháte odradit, odměnou vám bude poměrně levný a účinný kolagen pro vaše klouby, kosti i pokožku.

Podívejte se na naše srovnání nejlepších kolagenů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *