RECENZE: Inca Collagen

Inca Collagen

Zná to každý z nás, kdo už před nějakou dobou oslavil dvacáté narozeniny. S každou další svíčkou na dortu přibývají nejen vrásky, ale také problémy s mdlými a lámavými vlasy a nehty, oslabením kostí či bolesti kloubů, zejména v případě aktivních sportovců. Jednou z příčin těchto neduhů je fakt, že po dvacítce začíná prudce klesat hladina kolagenu v těle. Ačkoliv můžeme jeho produkci podpořit zdravým životním stylem a stravou bohatou na vitamíny, sázkou na jistotu je suplementace kolagenu doplňkem stravy. V dnešní recenzi se proto podíváme na kolagen populární české značky Inca Collagen. Opravdu stojí za investici?

Recenze a zkušenosti

Inca Collagen

Navzdory vyšší cenně však mohu říct, že se jedná o skutečně kvalitní produkt, který oceníte zejména v případě, že řešíte konkrétní problém, např. bolest kloubů, problematickou pleť či lámavé nehty. Vyšší investice se tedy v případě tohoto kolagenu vyplatí, je však třeba myslet na to, že pro viditelné výsledky je potřeba produkt užívat dlouhodobě.

Výhody proč ANO

 • 100% přírodní mořský kolagen
 • Vysoká vstřebatelnost
 • Třísložkový kolagen
 • 3000 miligramů v porci

Nevýhody proč NE

 • Vyšší cena

V kolagenu české značky Inca Collagen bychom našli tři různé typy kolagenu, a to typ I., II. a III. Díky tomu je vhodný jak na problémy s pohybovým aparátem, tak s pletí a pokožkou. Jedná se o rybí (mořský) kolagen vyroben metodou hydrolýzy, která zaručuje vysokou vstřebatelnost. V denní dávce, která je předem naporcovaná v praktickém balení, najdeme 3000 miligramů kolagenu.

Co je to kolagen a proč ho doplňovat?

Kolagen jednou z nejdůležitějších látek v našem organismu. Tato ve vodě nerozpustná bílkovina funguje jako základní stavební jednotka nejen našich svalů, ale také šlach, kloubů či hladké svaloviny. V neposlední řadě stojí za zmínku, že (kromě vody) tvoří naprostou většinu hmotnosti naší kůže. Není proto divu, že jeho nedostatek v těle vyústí nejen v problémy s pohybovým aparátem, ale také s povadlou pletí a vráskami. Naštěstí už dávno nemusíme spoléhat pouze na přírodu a chybějící kolagen můžeme poměrně efektivně doplnit suplementy. Abychom se však dočkali viditelných výsledků, je třeba zvolit dostatečně kvalitní produkt. Řadí se mezi ně i Inca Collagen, který se zařadil na první místo v žebříčku nejlepší kolagen.

O značce Inca Collagen

Značka Inca Collagen mi padla do oka především proto, že se jedná o českou značku. Založena byla v roce 2015 a jedná se o jednoho z prvních výrobců hydrolyzovaného kolagenu u nás. Jejich nabídka se za roky fungování rozšířila o celou řadu produktů, například také kolagen pro zvířata.

inca Collagen Recenze 1

Své produkty vyrábí Inca Collagen z mořského kolagenu, tedy z mořských ryb, metodou hydrolyzace, která zajišťuje maximální stravitelnost a vstřebatelnost. Při procesu výroby jsou totiž do kolagenového roztoku přidány enzymy, které předštěpí obsažené bílkoviny. Výsledkem je kolagen, který naše tělo „přijme“ za vlastní, a dokáže ho tak efektivně využít. Konkrétně recenzovaný kolagen je tzv. třísložkový, tedy obsahuje kolagen I., II a III. typu – je proto vhodný jak na obtíže s pokožkou, tak klouby a kostmi.

Deklarované účinky

Výrobce uvádí, že se jedná o doplněk stravy, který pozitivně ovlivňuje buněčnou obnovu, regeneraci a výživu pleti, pokožky, nehtů a vlasů. Mezi další uváděné účinky patří také:

 • Zlepšení stavu křečových žil 
 • Stimulace syntézy kloubní chrupavky
 • Zesvětlení pigmentových skvrn
 • Vyhlazení jemných vrásek
 • Urychlení hojení pokožky
 • Hydratace a zvýšení pružnosti pokožky
 • Zvýšení hustoty kostí

Užívání a dávkování kolagenu

V jedné dávce se skrývá 3000 miligramů kolagenu, což je se ve srovnání s jinými přípravky takový zlatý průměr. Jedná se o dolní hranici minimálního doporučeného denního množství. Pokud bychom chtěli dosáhnout horní hranice, tedy 9000 mg, museli bychom užívat tři sáčky denně. Rozhodně bychom však neměli překračovat maximální dávku 10 000 mg denně!

Co se týká přípravy, doporučuji zalévat kolagen vodou, ne naopak – při nasypání prášku do vody dochází k hrudkování. Výsledný nápoj je bez příchuti, snad jen mohu dodat, že je třeba se připravit na lehce nahořklou pachuť, která je důsledkem procesu hydrolyzace zvyšující vstřebatelnost produktu. 

Skutečně funguje?

Jak už to u podobných doplňků stravy bývá, na opravdu měřitelné výsledky si musíme počkat několik týdnů pravidelného užívání. Osobně mě však překvapilo, že už po pár dnech jsem cítila změnu zejména ve kvalitě vlasů a nehtů a také rychlosti hojení pokožky. Jelikož mě netrápí problémy s klouby a pohybovým aparátem, nemohla jsem účinek v tomto směru posoudit.

Podívejte se na naše srovnání kolagenu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *