Recenze: proteinové kaše Fit-day

Fit Day Recenze Proteinova Kase

Proteinová kaše Fit-day je řešením pro všechny milovníky zdravého životního stylu. Proč si ji máte šanci oblíbit i vy? To se dozvíte v této recenzi snídaňové kaše plné proteinů.

Co je Fit-day?

Fit Day Snidanove Kase

Fit-day je poutavým příběhem dvou lidí, kteří původně profesně neměli se zdravým životním stylem nic společného.
Manželský pár Jakub a Jitka však značku Fit-day jednoduše vytvořil z vlastní potřeby začít žít trochu jinak. Zejména Jakub neměl při své profesi bankéře optimální stravovací návyky a ani dostatek času na to, aby svůj životní styl zásadněji změnil. Naštěstí tu byla jeho žena, která se v soukromí zajímala právě o sféru zdraví.

Zrodil se tak Fit-day, ryze česká značka, která se zaměřila primárně na produkty s obsahem rostlinných proteinů.
Cílem bylo nabídnout veřejnosti nejen výrobky s obsahem tehdy málo rozšířených rostlinných bílkovin, ale také zaměřit se na všechny vyznavače zdravého životního stylu a navrhnout potraviny bez nadbytečné chemie a velkého množství cukru.

Fit-day tak úspěšně už od roku 2012 buduje značku, která sdružuje všechny, jimž je blízký veganský způsob života a současně jim jednoduše záleží na tom, co si dávají na talíř.

Jaké snídaňové kaše má značka Fit-day v nabídce?

Ovesné kaše představují nutričně hodnotnou potravinu s vysokým podílem sacharidů a vlákniny. V ovesných vločkách jsou však zastoupeny rovněž potřebné vitamíny a minerály (vitamíny skupiny B, vitamín E, draslík, hořčík a fosfor).

Ovesna Kase

Ovesné kaše proto představují oblíbenou součást jídelníčku mnoha lidí. Kaše Fit-day jsou právě ovesné kaše. Hodí se především na snídani. Dokáží totiž vynikajícím způsobem zasytit. Dodají vám tak dostatek energie na nový den.

Zároveň lze tyto kaše připravit na mnoho způsobů. Tradičně recepty pracují hlavně s ovesnými kašemi ve sladké verzi. Stejnou cestou se vydaly i kaše Fit-day Díky tomu zároveň tak dokážete uspokojit chuť na něco dobrého. To povzbudí i vaši psychiku a do nového dne tak vstoupíte s úsměvem.

Připravit si je samozřejmě můžete i kdykoli během dne, když nestíháte. Kaše poslouží jako rychlá, zdravá snídaně a výživná svačina, která obratem zažene hlad.

Jsou proteinové snídaňové kaše pro každého?

Proteinové kaše jsou téměř pro každého. Dětem je doporučeno je podávat přibližně od 3 let věku. Bez problémů tolerovány jsou ovesné kaše taktéž těhotenství a během období kojení.

Kaše jsou přirozeně bezlepkové, jsou vyrobeny z bezlepkových vloček, proto je mohou konzumovat taktéž lidé trpící celiakií. Rovněž neobsahují laktózu. Jedná se tedy o ideální zdravou snídani také pro osoby se zvýšenou citlivostí na tuto složku.

Vzhledem k čistě rostlinnému původu veškerých surovin představují proteinové kaše Fit-day vyváženou snídani také pro vegetariány a vegany.

Jaké je složení kaší?

Kaše je založena na kombinaci bezlepkových ovesných vloček, mikronizovaného proteinu a MCT oleje.
Mikronizovaného proteinu tyto kaše obsahují celkem 13 %. Tím vynikají nad všechny ostatní konkurenční produkty. Kaše žádné jiné značky takto vysoký obsah proteinu nenabídnou. Výhodou této látky je hlavně zajištění lepší vstřebatelnosti bílkovin. Postará se však i o jemnější texturu kaše a lahodnější chuť.

Fit Day Kase Banan Cokolada

MTC olej představuje velmi zajímavou surovinu objevenou v poslední době potravinářským průmyslem. Získává se z kokosového či palmojádrového oleje. Mezi jeho benefity patří hlavně podpora hubnutí, ale i schopnost omezit riziko vzniku srdečních chorob. Stejně tak se MTC olej používá jako rychlý zdroj energie.

Dále proteinové kaše obsahují plných 20 % bílkovin. Bílkoviny mají v organismu nezastupitelnou úlohu. Především totiž přispívají k obnově tkání a svalové hmoty.

Kromě toho vám snídaňové kaše Fit-day umožní doplnit pro organismus nezbytnou vlákninu, a to hned ze dvou zdrojů. Jedna porce obsahuje více než polovinu denní doporučené dávky ovesné vlákniny beta-glukanu. Ta přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi.

Pro přesnější představu ještě dále přesné složení banánovo-čokoládové kaše:

• 39 % ovesné bezlepkové vločky
• 13 % mikronizovaný hrachový proteinový izolát
• panela (100% sušená šťáva z cukrové třtiny)
• 9 % kokosové mléko sušené BIO
• 9 % kakaové boby drcené BIO
• 6 % rýžový sirup
• 4 % triglyceridy se středně dlouhým řetězcem z kokosového ořechu (MCT)
• 3 % banán sušený (banánové pyré, rýžová mouka)
• 2 % kakaový prášek
• rostlinná vláknina
• přírodní aroma

Nutriční hodnoty vypadají konkrétně u varianty banán-čokoláda následovně:

100 gporce (50 g)
Energetická hodnota1839 kJ
436 kcal
919 kJ
218 kcal
Tuky17,3 g8,6 g
– nasycené mastné kyseliny11,1 g5,5 g
– mononenasycené mastné kyseliny0,1 g0,1 g
– polynenasycené mastné kyseliny0,7 g0,4 g
Sacharidy49,4 g24,7 g
– cukry15,7 g7,8 g
Vláknina7,4 g3,7 g
Bílkoviny20,7 g10,3 g
Sůl0,2 g0,1 g

Jaké jsou příchutě kaší?

Proteinové kaše Fit-day se vyrábějí v různých příchutích. Podle svých osobních preferencí si tak můžete vybrat ovoce, čokoládu, kokos nebo skořici.

Vybrat si můžete konkrétně ze čtyř aktuálně dostupných příchutí, a to v kombinaci banán-čokoláda, kokos-vanilka a jablko-skořice. Jako poslední se pak v nabídce Fit-day objevila kaše jahodová.

Jak se kaše připravují?

Snídaňové kaše Fit-day vynikají i vysoce jednoduchou přípravou. Stačí směs nasypat do misky a zalít vodou. Následně nechte 3–5 minut kaši odstát. Čas ovlivní výslednou konzistenci kaše, je tak na vás, zda si ji přejete nachystat spíše hustší nebo řidší.

Ačkoli je kaše ochucena už v základu, samozřejmě máte možnost ji i po přípravě dále vylepšit. Přidat do ní můžete například sušené ovoce podle vlastních preferencí, ale i oříšky. Pro doslazení můžete použít například med, který lze doporučit jakožto přírodní a zdravější alternativu klasického bílého cukru.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *