RECENZE: Probiotika Viridian Daily

Probiotika Viridian Synerbio Daily Recenze

Základem zdravého životního stylu by měla být především pestrá strava – bohužel ne vždy se nám daří tělu dodávat vše potřebné prostřednictvím čerstvých potravin. Příkladem mohou být i probiotika, zdraví prospěšné bakterie, které napomáhají lepšímu trávení a zároveň bojují proti výskytu a přemnožení bakterií patogenních. Pokud se vám nedaří jíst dostatek fermentovaných výrobků či se jim z jakéhokoliv důvodu vyhýbáte, řešením jsou právě probiotika ve formě doplňku stravy. Podobně jako u multivitamínů a minerálů však platí, že je třeba dbát na vysokou kvalitu výrobku – splňují tato přísná kritéria probiotika značky Viridian? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

Proč pravidelně užívat probiotika?

Pravidelné užívání probiotik s sebou nese celou řadu zdraví prospěšných účinků. V prvé řadě pomáhají našemu tělu s trávením. Přestože jsou probiotické bakterie přirozenou součástí našeho organismu, primárně trávicí soustavy, jejich množství v našem těle mohou narušit nejrůznější externí i interní vlivy. Mezi ty patří například užívání antibiotik a jiných léků, nadměrná konzumace alkoholu či třeba kouření. 

Probiotika Zdrave Traveni

Probiotika však nejsou důležitá pouze z hlediska trávení. Mimo jiné totiž přispívají k:

  • Normální funkci imunitního systému
  • Produkci vitamínu K (důležitý pro srážlivost krve)
  • Ochranně těla před patogenními bakteriemi a kvasinkami

Vhledem k příznivému vlivu probiotik na náš organismus bychom po doplňku stravy měli sáhnout nejen při antibiotické léčbě, ale také při výskytů ekzémů, kožních plísní, vaginálních mykóz či zánětlivých onemocněních střev.

Jaký je rozdíl mezi probiotiky a prebiotiky?

Vzhledem k podobnosti těchto dvou pojmů dochází často k jejich záměně. Je však mezi nimi zásadní rozdíl – zatímco probiotika označují samotné probiotické bakterie, prebiotika jsou potrava pro ně. Nejčastěji se jedná o nestravitelné oligosacharidy, tedy složité cukry. Doplňovat je můžeme samostatně, v případě kvalitních probiotik jsou však zpravidla součástí výrobku.

O značce Viridian Nutrition

Viridian Synerbio Probiotika Kapsle

Než se podíváme na složení samotných probiotik, alespoň krátce se zastavme u jejich výrobce. Tím je britská společnost Viridian Nutrition, která se může pochlubit více než dvacetiletou historií. Od ostatních výrobců doplňků stravy se liší především opravdu čistým sortimentem, který neobsahuje zbytečné konzervanty, barviva, dochucovadla a další umělé látky, které zbytečně zatěžují trávení i celý organismus.

Složení produktu Viridian Daily

1 kapsle*
Lactobacillus acidophilus 0,75 x 109 MO
Bifidobacterium breve 0,25 x 109 MO
Bifidobacterium infantis 0,25 x 109 MO
Bifidobacterium longum 0,25 x 109 MO
Fruktooligosacharidy 185 mg
Inulin 185 mg
MO – mikroorganismů v době výroby

To potvrzuje i pohled na složení probiotik. Kapsle obsahují celkem čtyři kmeny probiotických bakterií, a to lactobacillus acidophilus, bifidobacterium breve, bifidobacterium infantis a bifidobacterium longum. Kromě samotných probiotických bakterií najdeme ve složení již zmiňované prebiotika, konkrétně prebiotikum FS2-60, tedy fruktooligosacharidy a rozpustnou vlákninu inulin. Poslední složkou je samotná kapsle, která není vyrobena z želatiny, a je tak vhodná i pro vegany a vegetariány.

Můj tip

Viridian probiotika nejsou to, co hledáte? Pojďte si přečíst naše srovnání nejlepších probiotik.

Dávkování 

V jednom balení, které je k dostání za příznivou cenu kolem 250 Kč, najdeme celkem 30 kapslí. Alternativou je rovněž větší výhodné balení, kdy za 600 Kč získáme hned 90 kapslí. Vzhledem k doporučenému dávkování 1–3 kapsle denně tak větší balení vydrží na jednu až tři měsíční kůry. Kapsle je pro co nejlepší vstřebatelnost vhodné užívat během jídla.

Naše hodnocení

Přestože tento produkt obsahuje primárně základní probiotika – celá řada probiotik jistě nabídne širší spektrum probiotických kmenů – jedná se o probiotika se skvělým poměrem ceny a výkonu. Ocenit musíme především opravdu čisté složení. Produkt neobsahuje nejen vepřovou želatinu, díky čemuž je vhodný i pro osoby vyhýbající se živočišné stravě, ale navíc ve složení nenajdeme balastní pojiva, aditiva ani další chemické látky. Probiotika zároveň neobsahují žádný palmový tuk, milovníky zvířat také potěší fakt, že nebyla testována na zvířatech. V případě preventivního užívání minimální dávky (jedna kapsle denně) navíc i menší balení vydrží na celou jednu měsíční kůru. Pokud chcete pocítit opravdu výrazné účinky (například po antibiotické léčbě), doporučujeme však spíše vyšší dávkování.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *