RECENZE: Powerlogy Granola Triple Pack

Powerlogy Granola Recenze

Nedovedete si představit své ráno bez misky křupavé granoly, ale snažíte se omezit cukr či lepek? Pak při výběru na regálech supermarketů pravděpodobně příliš nepochodíte. Přestože je k dostání opravdu nepřeberné množství značek, většina müsli a granol obsahuje závratné množství sladidel, cukrů, dochucovadel a dalších látek, které našemu zdraví příliš neprospívají. Zdravou, ale také chutnou alternativu představuje granola značky Powerlogy, jejíž recenzi vám přináším v následujících řádcích.

Co je granola Powerlogy?

Asi se shodneme, že granola s mlékem je skvělým způsobem, jak tělu dodat všechny potřebné živiny na celý den. Při pohledu na složení však zjistíme, že to s nutriční stránkou zpravidla nebývá nijak slavné. Výjimkou potvrzující pravidlo je právě granola značky Powerlogy, která nabídne čisté složení vhodné i pro alergiky na laktózu či lepek. Zároveň se však není třeba bát, že by vyváženým složením bez obsahu lepku a cukru utrpěla chuť, jak vám prozradím dále v recenzi.

Powerlogy Granola Co To Je

Pro koho bude granola skvělou volbou?

Pokud milujete granolu, ale snažíte se z jakéhokoliv důvodu vyhýbat cukru, lepku či laktóze, granola Powerlogy vás bezpochyby zaujme svým složením. Zároveň se jedná o skvělou zdravou snídani pro děti, kterým díky výborné chuti nahradí nejrůznější nezdravé cereální kuličky a tak podobně. Pochutnáte si na ni však i v případě, že netrpíte žádnou potravinou alergií či intolerancí, ani nedržíte nízkosacharidovou dietu, ale jen chcete jednoduše něco udělat pro své zdraví. Já osobně musím ocenit zejména o poznání vyšší obsah bílkovin oproti klasické granole.

Využití rovněž najde v případě, že si doma rádi připravujete nejrůznější zdravé svačinky. Z granoly lze snadno upéct domácí müsli tyčinky, jelikož nabídka jejich zdravějších či bezlepkových alternativ bývá mnohdy často velice omezená.

Jaké má granola složení a nutriční hodnoty?

Powerlogy granola nutriční hodnoty

Zatímco běžné granoly a snídaňové müsli se vyrábí z ovesných vloček, které obsahují lepek, ve složení granoly Powerlogy najdeme primárně BIO rýžové, pohankové a quinoové vločky. Právě quinoa je důvodem, proč má tato granola o poznání lepší a vyváženější nutriční profil – tato pseudoobilovina totiž obsahuje nejen významné množství vitamínů a minerálů, ale především bílkoviny včetně všech esenciálních aminokyselin. To ocení zejména vegani a vegetariáni, kterým může kompletní aminokyselinové spektrum v jídelníčku chybět. Celkově granola Powerlogy obsahuje něco málo přes osm gramů bílkovin na 100 gramů produktu. Díky vyššímu obsahu bílkovin tak granola ve srovnání s klasickými granolami ze supermarketu o poznání déle zasytí.

Powerlogy Granola Tabulka Nutricnich Hodnot

Kromě vloček ve složení granoly najdeme také křupavé mandle, kokosové lupínky a strouhaný kokos, kokosový olej a lyofilizované (mrazem sušené) jahody. Díky doslazování medem granola neobsahuje žádný nezdravý bílý cukr.

A jelikož se snažím omezovat rovněž nezdravé balastní látky ve stravě, palec nahoru musím dát také za skutečnost, že granola neobsahuje žádné emulgátory a konzervanty. Ocenit musím také to, že při výrobě nebyl použitý palmový olej, jehož produkce má neblahý vliv na naše životní prostředí z hlediska kácení pralesů.

Jaké jsou k dostání příchutě?

Osobně jsem testovala Powerlogy Granola Triple Pack, který má příchuť jahod, kokosu a medu. V nabídce Powerlogy však najdeme také granolu pro děti s prakticky obdobným složením, která je k dostání v příchuti čokoláda.

Jak granola Powelogy vlastně chutná?

Musím říct, že kombinace jahod, kokosu a medu mi nečekaně zachutnala. Bát se nemusíte ani netradičních obilovin v podobě quinoi, rýže a pohanky. Právě pohanka dodává granola svou typicky oříškovou chuť, která se skvěle doplňuje s obsaženými praženými mandlemi. Granola je zároveň vyváženě doslazená, díky čemuž vám zachutná i v případě, že klasickým granolám příliš neholdujete právě z důvodu přeslazenosti. Pokud by na vás byla naopak méně sladká, stačí ji dosladit medem, případně sirupem ze stévie či kořene čekanky, které neobsahují žádný cukr. 

Jak na přípravu granoly?

Powerlogy Zdrava Snidane Granola 04

Jelikož se jedná o granolu, příprava je opravdu jednoduchá – stačí ji smíchat s běžným či rostlinným mlékem, případně jogurtem či ovocem. Osobně musím doporučit zejména kombinaci s oříškovými másly nebo krémy (ať už kupovanými či domácí výroby), které zároveň dodají vašemu jídelníčku potřebné zdravé tuky. A pokud netrpíte intolerancí či alergií na lepek, zkuste si granolou oživit třeba svou tradiční snídaňovou ovesnou kaši, která bude rázem o něco křupavější. 

Shrnutí na závěr

Granola Powerlogy je bezpochyby skvělým způsobem, jak tělu po ránu dodat dostatek energie a živin. Díky skvělému nutričnímu profilu tuto granolu bez problému zakomponujete do redukční či nízkosacharidové diety, sportovci a aktivní osoby zase ocení poměrně vysoký obsah bílkovin. Já po granole Powerlogy sahám hlavně v letním počasí, kdy nemám ráno zrovna chuť na horkou ovesnou kaši, či si ji dám jako chutnou a především rychlou svačinu. Ačkoliv cena je o poznání vyšší oproti klasické granole ze supermarketu, kromě skvělého složení je příjemným bonusem také fakt, že se jedná o tzv. triple pack, tedy tři balení o hmotnosti 400 gramů v jednom. Za necelých pět set korun tak dostaneme celkem 1200 gramů granoly, což je množství, které už nějakou dobu vydrží. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *