Polštáře pro těhotné

Jste v očekávání a už se nemůžete dočkat, až si vašeho broučka poprvé pochováte v náručí? Než se tak stane, čeká vás ještě několik dlouhých nocí. Aby s postupujícím těhotenstvím záda nebolela, pořiďte si měkoučký a pohodlný polštář pro těhotné. 

Co je polštář pro těhotné?

Jedná se o speciální polštář pro nastávající maminky, který jim pomáhá lépe se vyspat. Rostoucí bříško může bránit spánku v oblíbené poloze, s pokračujícím těhotenstvím často dochází k bolestem zad. Polštář pro těhotné problémy s bolavými zády a klouby výrazně zmírňuje.

Po porodu lze polštář využít jako kojicí, poskytne pohodlnou podporu při krmení miminka.

Jaký těhotenský polštář je nejlepší? (Zkušenosti)

Víte, že těhotenský polštář plní několik funkcí najednou, a že se ho nemusíte vzdát ani po porodu? 

V těhotenství přispívá k relaxaci ve spánku, a až se miminko narodí, skvěle polštář využijete jako tzv. kojicí při krmení novorozence.

Polštář poslouží také jako měkký mantinel nebo hnízdečko pro děťátko při spaní, do boku postýlky jako zábrana. Starší ratolesti si někdy rády ukořistí polštář pro sebe, v posteli se do něj zavrtají a tak usínají.

Nebo polštář jednoduše využijte jako tvz. objímací nebo tulící, stočíte si ho při spánku pod sebe jak potřebujete.

Berte multifunkční využití těhotenského polštáře v potaz, až si jej budete kupovat. Peníze, které za něj zaplatíte, jsou investicí do vašeho zdraví a do krásných chvil strávených s vaším děťátkem. 

Tvar těhotenského polštáře

Polštář pro těhotné bývá nejčastěji podlouhlý válec ve tvaru hada, případně ve tvaru písmena C.

V dolní části by měl být opatřený tkaničkou, aby se dal zavázat. Případně knoflík a poutko, skrz který se knoflík provlékne. 

Od kdy používat těhotenský polštář?

Často se nastávající maminky ptají, kdy těhotenský polštář začít používat. Každé však bříško roste jiným tempem.

Zatímco jedny začínají pociťovat nepohodlí při spaní až kolem sedmého měsíce, jiné si pod bříško a nohy muchlají peřinu už od druhého trimestru (a partnerovi kradou jeho přikrývku, aby jim nebyla zima).

Ať tak či onak, většina těhotných se shoduje, že bez těhotenského polštáře by se nevyspaly. 

Povlak polštáře

Těhotenský polštář by vždy měl mít snímatelný povlak, který se dá vyprat a čistý zase na polštář povléknout. 

Povlak polštáře může chladit nebo hřát. Zvažte, na které měsíce připadne poslední fáze vašeho těhotenství, a podle toho volte.

Někteří výrobci dodávají těhotenské polštáře s povlakem z jedné strany chladivým (např. 100% hladká bavlna), z druhé strany hřejivým (např. 100% bavlněný flanel).

Povlaky mějte alespoň dva. Používáte-li polštář jako kojicí, při kojení si mimčo často ublinkne, je dobré mít proto k ruce čistý povlak na výměnu. 

Výplň polštáře

Zatímco potah polštáře je to, co je vidět, výplň v polštáři určuje, jak dobře se nám na něm bude ležet, jak je poddajný, měkký, zda výplň necuckuje, je jí dostatek nebo málo.

V podstatě existují dva typy výplní polštářů pro nastávající maminky:

  • EPS kuličky (mikroperly)
  • duté vlákno

Kuličky, zdá se, jsou mezi maminkami méně oblíbené, protože šustí. Když se v noci v posteli převalujete, kuličky se tzv. přelévají a zvuk, který přitom vzniká, vás může budit ze spaní. Jemnější a drobnější kuličky šustí méně než kuličky většího průměru. 

Při výběru těhotenského polštáře s výplní z dutého vlákna (polyester PES) doporučuji přikoupit si náhradní výplň, přeci jen duté vlákno časem slehne, polštář pak stačí jednoduše doplnit a je opět nadýchaný, jako nový. 

Kde koupit spací těhotenský polštář?

Oblíbení výrobci jsou Matysek.cz nebo Motherhood.cz

Těhotenský polštář: Otázky & Odpovědi

Vyplatí se koupit polštář pro těhotné?

Rozhodně ano! S rostoucím bříškem se spánek nastávající maminky zhoršuje, těhotenský polštář pomůže ulevit páteři a kloubům dolních končetin. Po porodu navíc polštář užijete ke kojení, jako mantinel okolo miminka nebo měkkou zábranu do postýlky.Jaký tvar těhotenského polštáře je nejlepší?

Nejoblíbenější jsou polštáře ve tvaru hada, který jde stočit. Oba konce by mělo být možné spojit – buď tkaničkou, nebo přes knoflík a poutko. Ideální délka polštáře je kolem 2 m.Kolik stojí těhotenský polštář?

Cena těhotenského polštáře se liší podle délky, typu výplně, použitých materiálů. Kvalitní polštář pro těhotné koupíte zhruba od 600 Kč

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.