RECENZE: Performance Magnesium 1000 mg 100 tablet

Performance Magnesium Recenze (1)

Není žádným tajemstvím, že hořčík patří mezi nejvíce deficitní minerály v populaci. Přestože bychom ho měli přijímat primárně z pestré stravy, není zejména u sportovců, aktivních osob či lidí trpících nespavostí na škodu magnesium suplementovat pomocí doplňku stravy. V dnešní recenzi vám proto přinášíme hodnocení hořčíku Performance Magnesium 1000 mg, které se řadí mezi spíše dražší kousky. Splnilo naše očekávání a stojí za investici?

Hodnocení a recenze

Performance Magnesium

Tento hořčík rozhodně nesmí chybět v doplňcích stravy sportovců a osob vystavených nadměrné fyzické zátěži. Rozdíl pocítíte již po prvním použití, a to jak z hlediska regenerace a úbytku svalových křečí, tak lepšího a hlubšího spánku. Dámy ho rovněž ocení při bolestivé menstruaci. 

Performance Magnesium je zároveň velice šetrné k žaludku a zažívání, a není se tak třeba obávat vedlejších účinků, které jsou typické pro levnější hořčíky ze supermarketů. Jedinou větší nevýhodou je tak o poznání vyšší cena, na druhou stranu produkt vydrží opravdu dlouho. Za nás se tedy investice do kvalitního hořčíku opravdu vyplatí.

Výhody proč ANO

 • Lepší regenerace po výkonu
 • Kvalitnější spánek

Nevýhody proč NE

 • bez

Proč doplňovat hořčík?

Hořčík si obecně spojujeme především se svalovými křečemi a únavou. Pro náš organismus je však důležitý hned z několika hledisek. Za zmínku stojí především jeho vliv na kvalitu spánku, která souvisí s naší nervovou soustavou, pro kterou je dostatek hořčíku naprosto klíčový. Pomoci však dokáže také například při nadměrném stresu, regeneraci či příznacích premenstruačního syndromu.

 • Snižuje příznaky 
 • Bojuje proti křečím ve svalech
 • Snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu v krvi
 • Pomáhá k lepší a rychlejší regeneraci
 • Přispívá k normální činnosti metabolismu, nervové soustavy, svalů, syntéze bílkovin a dalších procesů v těle

Složení produktu Performance Magnesium

Srovnani Performance Magnesium
Porovnání Performance Magnesium s obyčejným hořčíkem. Zdroj: BrainMarket

Jako u každého doplňku stravy je pro nás hlavním ukazatelem kvality složení. Hned na úvod musíme pozitivně kvitovat skutečnost, že produkt neobsahuje zbytečné chemické konzervanty, příměsi, éčka, barviva a další balastní látky. Každá kapsle obsahuje pouze 1000 miligramů magnesia bisglycinátu (tedy 200 miligramů elementárního hořčíku) a 1,4 miligramu vitamínu B6 (Pyridoxal-5-phosphat). Pro srovnání, tyto dávky představují 133% a 100% denní doporučené dávky těchto látek.

Proč zvolit bisglycinát hořečnatý?

Performance Magnesium

Za zmínku stojí zvolená forma hořčíku, tedy bisglycinát hořečnatý. Ten se oproti levnějším formám hořčíku může pochlubit vysokou vstřebatelností a využitelností, aniž by docházelo k výskytu nežádoucích vedlejších účinků, jako je průjem či bolest žaludku. Bisglycinát navíc vyniká zklidňujícím vlivem na náš organismus, a to díky harmonizaci hladiny stresového hormonu kortizolu v krvi. Jakožto chelátová forma hořčíku má bisglycinát hořečnatý až 80% využitelnost v lidském těle – oproti tomu oxid hořčíku, který najdeme v levných doplňcích stravy, je využitelný pouze ze 4 %. 

Benefity vitamínu B6

Hořčík je v tomto doplňku stravy doplněn vitamínem B6, a to v jeho aktivní formě P5P. Tato látka je důležitá především z hlediska enzymů, jejichž je kofaktorem. Pomáhá tak urychlovat metabolismus cukrů, bílkovin a tuků z potravin. Významnou roli však hraje i z hlediska naší paměti či psychického stavu. 

Mezi účinky vitamínu B6 patří:

 • Podpora metabolismu
 • Podpora zdraví kardiovaskulárního systému
 • Podpora psychického stavu
 • Tvorba hemoglobinu
 • Podpora zdraví očí a mozku

Dávkování hořčíku

Jelikož se jedná o tablety, dávkování je opravdu snadné – stačí kapsli zapít vodou. Užíváme jednu až dvě tablety denně na základě tělesné konstituce a zdravotního stavu, případně doporučení lékaře. Vzhledem k tomu, že jedno balení obsahuje 100 kapslí, nám vydrží přibližně čtvrt roku, což je i s ohledem na vyšší cenu (oproti běžně dostupným formám hořčíku) skvělý poměr ceny a výkonu.

Náš tip

Není hořčík jako hořčík. Hrčíky s nejlepší vstřebatelností nekoupíte v supermarketu. Podívejte se na naše srovnání, ve kterém najdete nejlepší hořčík.

Pokud je vaším cílem zdraví a kvalitní spánek, doporučujeme užívat hořčík před spaním. U sportovců je naopak vhodná konzumace hořčíku ihned po tréninku. U těhotných a kojících žen je z hlediska vhodnosti konzumace nutná konzultace s lékařem.

Doporučujeme

Porovnali jsme několik hořčíků na trhu a vybrali z nich nejlepší hořčík. Podívejte se na naše srovnání hořčíků a vyberte si ten, který vám nejlépe sedne.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *