Nejlepší tampóny na noc

Nejlepsi Tampony Na Noc

Tampóny patří dlouhodobě k nejoblíbenějším menstruačním pomůckám. Důvodem je především komfort užívání a praktičnost. Přestože se může zdát jejich výběr poměrně přímočarý, neměli bychom při nákupu zapomínat na několik kritérií. V dnešním článku se proto nejen podíváme na tampóny, které jsou nejšetrnější k našemu zdraví, ale také si přiblížíme důvody, proč používat speciální tampóny na noc či jak snížit riziko syndromu toxického šoku.

Vítěz

Organyc Tampony Super Plus 

Organyc Recene

Tampóny ze 100% bavlny od německé firmy Organyc. Vhodné pro silné krvácení.

Cena kolem 135,-

Výběr redakce

Gentle Day Tampóny Super

Gentle Day Recenze

Tampóny vyrobeny ze 100 % organické bavlny bez zbytečných chemických látek.

Cena kolem 119 Kč

Cena/kvalita

Naty Tampony Super plus

Naty Recenze

Certifikované GOAT tampóny ze 100 % bavlny určené pro silné krvácení. Vhodné pro noční použití.

Cena kolem 125,-

Co jsou to tampóny na noc

Vzhledem k vysokému komfortu, které nošení tampónů nabízí, je řada žen s oblibou nosí i v noci. Není divu – zatímco vložka se může během spánku posunout nebo shrnout, tampóny přispívají k ničím nerušenému spánku.

Pokud i vy patříte mezi ženy, které nosí tampóny i v noci, je třeba brát v potaz několik pravidel. Ta přispívají nejen k dostatečné ochraně před protečením, ale také vám pomohou předejít celé řadě zdravotních problémů. 

Rozdíl mezi normální tampónem a tampónem na noc

Hlavní rozdíl mezi normálními tampóny a tampóny na noc spočívá především ve schopnosti absorpce. Jelikož spíme přibližně osm hodin v kuse, tampóny s nižší savostí mohou během spánku protéct a nemilá nehoda je na světě. 

V praxi to znamená, že tampóny na noc se vyznačují nejen výrazně vyšší savostí, ale často jsou doplněny také speciálními křidélky, které se rozvinou a zabrání v protečení. Navíc jsou tampony na noc často navrženy tak, aby tekutinu vstřebávaly postupně, díky čemuž vydrží déle.

Syndrom toxického šoku

Jedním z největších strašáků, který doprovází nošení tampónů nejen v noci, ale i přes den, je především toxický šok. Syndrom toxického šoku je onemocnění vyvolané zlatým stafylokokem, případně streptokokem, které se projevuje například zvýšením tělesné teploty teploty, vyrážkou, vysokým krevním tlakem či bolestmi svalů a problémům se zažíváním. 

Důvodem vzniku syndromu toxického šoku je jednoduše vniknutí zmiňovaného stafylokoka do našeho tělo prostřednictvím poševní sliznice, kde následně začne produkovat toxické látky. V nejhorším případě může dokonce ohrozit člověka na životě. Nejdůležitější je zejména prevence, případně včasná diagnóza – syndrom toxického šoku lze poměrně snadno léčit použitím antibiotik.

Jaké tampóny na noc volit

Jak jsme již zmiňovali, tampón vhodný i na použití v noci by se měl vyznačovat především vysokou schopností absorpce. Na škodu nejsou ani speciální křidélka, která se rozvinou a zabrání tak nepříjemnému protečení. To však neznamená, že bychom na noc měli používat pouze tampóny k tomu speciálně určené – stačí zvolit takové, které se vyznačují dostatečnou absorpcí. Z toho hlediska jsou vhodné zejména bavlněné tampóny. Vyšší obsah bavlny totiž zaručuje, že tampón dokáže bez protečení pohltit veškerou tekutinu.

Použití tamponu na noc

Abychom se vyhnuli nejen syndromu toxického šoku, ale také celé řadě dalších nepříjemných zdravotních problémů, je třeba při zavádění tamponu dbát zejména na dostatečnou hygienu. Ta zahrnuje hlavně umytí rukou a hygienické zavedení. Kromě toho je třeba nezapomínat na volbu správné velikosti – zatímco příliš malý tampón rychle proteče, příliš velký nám naopak bude nepohodlný a může tlačit.

Nejdůležitější kritérium z hlediska bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti je však především doba nošení. Většina výrobců uvádí rozmezí nošení jednoho tampónu kolem čtyř až osmi hodin v kuse v závislosti na síle menstruace. Právě dodržení osmi hodin může být v případě, že si ráda přispíte, trochu problém. Vždy proto zavádějte tampón těsně před tím, než půjdete spát, a ihned po probuzení ho vyměňte.

Pro koho tampony nejsou vhodné

Přestože jsou tampóny skutečně praktickou menstruační pomůckou, nejsou vhodné pro každou ženu. Vyhnout byste se jim měla zejména v případě, že trpíte opakovanými záněty pochvy či mykózami, máte změny na děložním čípku či zavedené nitroděložní tělísko. Tampóny také nemusí být vždy vhodné pro těhotné ženy. Další kontraindikací může být také porucha imunity či alergie. Ukazatelem by však vždy měla být především konzultace s vaším gynekologem.

Na trhu je k dostání opravdu nepřeberné množství tampónů. Pokud se v jejich nabídce příliš neorientujete a až dosud jste spíše než na kvalitu a zdravotní nezávadnost hleděla na cenu, přijde vám vhod náš přehled těch nejlepších tampónů. 

Recenze nejlepších tamponů

Organyc Tampony Super Plus

Organyc Recene

Naším prvním tipem jsou tampóny značky Organyc, které jsou vyrobeny ze 100% BIO bavlny. Díky tomu, že nejsou běleny chlórem, nabízejí bezpečnější a zdravotně nezávadnou alternativu k běžným tampónům. Výhodou je i fakt, že jsou zcela bez parfemace, což ocení zejména ženy se sklony k vaginálním infekcím a mykózám. Z ekologického hlediska jsou praktické zejména díky papírovému aplikátoru, který je součástí balení. 

Za cenu kolem 135 Kč nalezneme v balení celkem 16 kusů tampónů, které jsou vhodné pro dny silnější menstruace. 

Gentle Day Tampóny Super

Gentle Day Recenze

U našeho posledního tipu se vrátíme zpět ke klasickým tampónům, a to značky Gentle Day. Jsou vyrobeny z organické bavlny bez použití pesticidů, herbicidů, chloru či jiných chemických látek. Výhodou je i fakt, že nejsou parfemované a neobsahují žádné syntetické látky. Absorpční jádro z bavlny je zabaleno do hypoalergenní síťky, která zabraňuje uvolňování vláken do těla. Kromě toho se tyto tampóny vyrobené ve Španělsku mohou pochlubit certifikáty GOTS (Global Organic Textil Standard) a ICEA. 

Balení osmnácti kusů tampónů vhodných pro silnou menstruaci je k dostání kolem 127 Kč.

Natracare Tampóny Regular

Natrace Recenze

Podobně jako tampóny značky Organyc, i tampóny Natracare jsou vyrobeny z organické bavlny, při jejímž pěstování nebyly použity pesticidy, herbicidy ani další chemické látky. Rovněž nejsou běleny chlórem, díky čemuž jsou vhodné i pro ženy, které často trpí na pocity svědění či pálení. Nenarušují totiž přirozené pH poševní sliznice, což je častým důvodem vzniku infekcí a mykóz.

V balení bychom našli dvacet kusů tampónů se střední savostí, které jsou vhodné při normálně silné menstruaci. K dostání jsou za příznivou cenou kolem 115 Kč.

Masmi Tampony Regular z organické bavlny

Masmi Recenze

Z organické bavlny jsou vyrobeny i tampóny značky Masmi. Tento rakouský výrobce dbá na kvalitu použité bavlny a následné zpracování bez chemických bělidel a parfemace, díky čemuž se tampóny hodí i pro citlivější ženy. Kromě toho jsou tampóny rozložitelné, a tedy šetrné k životnímu prostřední.

V balení bychom našli osmnáct kusů tampónů střední savosti, které lze používat při středně silném krvácení. K dostání jsou za cenu kolem 110 Kč.

Probiotické tampóny ellen – ECO Normal

Ellen Probioticke Recenze

Pokud pravidelně zažíváte mikrobiální nerovnováhu, tedy narušené pH v pochvě, které se často projevuje právě nepříjemnými infekcemi a mykózami, sáhněte po mikrobiotických tampónech značky ellen. Ty díky obsahu směsi probiotických kmenů udržují vyváženou pH, podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Nejsou vyrobeny z bavlny, ale ze 100% viskózy s vysokou absorpční kapacitou, kterou doplňuje netkaná povrchová vrstva.

V balení bychom našli dvacet dva kusů tampónů, které jsou vhodné pro spíše mírné až středně intenzivní menstruační krvácení. K dostání jsou za cenu kolem 300 Kč.

Joydivision Soft Tampons Normal

Soft Tampons Recenze

Chtěla byste si užívat všech výhod, které tampóny oproti vložkám nabízejí, ale jednoduše vám klasické tampóny nejsou pohodlné či máte problém s jejich zaváděním? Řešením může být použití měkkých tampónů značky Joydivision. Ty jsou vyrobeny z měkké, zdravotně nezávadné PU pěny. Ta nabízí celou řadu benefitů – nejen, že můžeme tampón snadno zavést i vyjmou s pomocí pouze jednoho prstu, ale také ho vůbec neucítíte, jelikož se snadno přizpůsobí anatomii vašeho těla. Další nespornou výhodou je fakt, že tyto tampóny můžete používat i při milování! A jelikož nemají žádnou šňůrku, nosit je můžete například i do sauny či na koupání. 

Balení obsahuje deset kusů a je k dostání kolem 319 Kč.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *