Nejlepší tampóny na noc

Nejlepsi Tampony Na Noc

Tampóny patří dlouhodobě k nejoblíbenějším menstruačním pomůckám. Důvodem je především komfort užívání a praktičnost. Přestože se může zdát jejich výběr poměrně přímočarý, neměli bychom při nákupu zapomínat na několik kritérií. V dnešním článku se proto nejen podíváme na tampóny, které jsou nejšetrnější k našemu zdraví, ale také si přiblížíme důvody, proč používat speciální tampóny na noc či jak snížit riziko syndromu toxického šoku. Tampony můžete používat i v noci a pociťovat během celé doby menstruace bezpečí a svěžest. Zapomeňte na rozšířený mýtus, že tampony na noc nejsou. Není to pravda.

3 nejlepší tampony na menstruaci

Recenze nejlepších tamponů na menstruaci

1. Probiotické tampóny ellen

Pokud pravidelně zažíváte mikrobiální nerovnováhu, tedy narušené pH v pochvě, které se často projevuje právě nepříjemnými infekcemi a mykózami, sáhněte po mikrobiotických tampónech značky ellen. Ty díky obsahu směsi probiotických kmenů udržují vyváženou pH, podporují vaginální mikroflóru a zlepšují vaginální zdraví. Nejsou vyrobeny z bavlny, ale ze 100% viskózy s vysokou absorpční kapacitou, kterou doplňuje netkaná povrchová vrstva. Tampóny Ellen recenze

2. Ekologické Naty Tampony

Bezpečnostní „plášť“ pokrývající povrch tamponu udržuje váleček bavlny pohromadě a zabraňuje uvolňování vláken. Výrobce nahradil původní plastový obal recyklovaným papírem, aby byly tampony plně rozložitelné včetně obalu. Žádné ropné složky, ani ždibec chlóru, umělých látek, barviv nebo parfemací nejsou pouštěny do intímních partií.

3. Ekologické Naty Tampony

S tamponem o.b. nemusíte dělat žádné kompromisy. Hedvábný povrch SilkTouch vám zajistí pohodlné používání a technologie DynamicFit se přizpůsobí tvaru vašeho těla pro skvělé používání i při sportovních aktivitách a během hektických dnů.

4. Organyc Tampony

Naším prvním tipem jsou tampóny značky Organyc, které jsou vyrobeny ze 100% BIO bavlny. Díky tomu, že nejsou běleny chlórem, nabízejí bezpečnější a zdravotně nezávadnou alternativu k běžným tampónům. Výhodou je i fakt, že jsou zcela bez parfemace, což ocení zejména ženy se sklony k vaginálním infekcím a mykózám. Z ekologického hlediska jsou praktické zejména díky papírovému aplikátoru, který je součástí balení. 

5. Natracare Tampóny

Podobně jako tampóny značky Organyc, i tampóny Natracare jsou vyrobeny z organické bavlny, při jejímž pěstování nebyly použity pesticidy, herbicidy ani další chemické látky. Rovněž nejsou běleny chlórem, díky čemuž jsou vhodné i pro ženy, které často trpí na pocity svědění či pálení. Nenarušují totiž přirozené pH poševní sliznice, což je častým důvodem vzniku infekcí a mykóz.

6. Masmi Tampony z organické bavlny

Z organické bavlny jsou vyrobeny i tampóny značky Masmi. Tento rakouský výrobce dbá na kvalitu použité bavlny a následné zpracování bez chemických bělidel a parfemace, díky čemuž se tampóny hodí i pro citlivější ženy. Kromě toho jsou tampóny rozložitelné, a tedy šetrné k životnímu prostřední.

Rozdíl mezi normální tampónem a tampónem na noc

Hlavní rozdíl mezi normálními tampóny a tampóny na noc spočívá především ve schopnosti absorpce. Jelikož spíme přibližně osm hodin v kuse, tampóny s nižší savostí mohou během spánku protéct a nemilá nehoda je na světě. 

V praxi to znamená, že tampóny na noc se vyznačují nejen výrazně vyšší savostí, ale často jsou doplněny také speciálními křidélky, které se rozvinou a zabrání v protečení. Navíc jsou tampony na noc často navrženy tak, aby tekutinu vstřebávaly postupně, díky čemuž vydrží déle. Nicméně na noc se většinou používají normální tampony s vyšší absorcí.

Co jsou tampóny na noc?

Vzhledem k vysokému komfortu, které nošení tampónů nabízí, je řada žen s oblibou nosí i v noci. Není divu – zatímco vložka se může během spánku posunout nebo shrnout, tampóny přispívají k ničím nerušenému spánku.

Co Je Menstruacni Tampon

Pokud i vy patříte mezi ženy, které nosí tampóny i v noci, je třeba brát v potaz několik pravidel. Ta přispívají nejen k dostatečné ochraně před protečením, ale také vám pomohou předejít celé řadě zdravotních problémů. 

Co je, syndrom toxického šoku

Jedním z největších strašáků, který doprovází nošení tampónů nejen v noci, ale i přes den, je především toxický šok. Syndrom toxického šoku je onemocnění vyvolané zlatým stafylokokem, případně streptokokem, které se projevuje například zvýšením tělesné teploty teploty, vyrážkou, vysokým krevním tlakem či bolestmi svalů a problémům se zažíváním. 

Důvodem vzniku syndromu toxického šoku je jednoduše vniknutí zmiňovaného stafylokoka do našeho tělo prostřednictvím poševní sliznice, kde následně začne produkovat toxické látky. V nejhorším případě může dokonce ohrozit člověka na životě. Nejdůležitější je zejména prevence, případně včasná diagnóza – syndrom toxického šoku lze poměrně snadno léčit použitím antibiotik.

Jaké tampóny na noc volit

Jak jsme již zmiňovali, tampón vhodný i na použití v noci by se měl vyznačovat především vysokou schopností absorpce. Na škodu nejsou ani speciální křidélka, která se rozvinou a zabrání tak nepříjemnému protečení. To však neznamená, že bychom na noc měli používat pouze tampóny k tomu speciálně určené – stačí zvolit takové, které se vyznačují dostatečnou absorpcí. Z toho hlediska jsou vhodné zejména bavlněné tampóny. Vyšší obsah bavlny totiž zaručuje, že tampón dokáže bez protečení pohltit veškerou tekutinu.

Použití tamponu na noc

Abychom se vyhnuli nejen syndromu toxického šoku, ale také celé řadě dalších nepříjemných zdravotních problémů, je třeba při zavádění tamponu dbát zejména na dostatečnou hygienu. Ta zahrnuje hlavně umytí rukou a hygienické zavedení. Kromě toho je třeba nezapomínat na volbu správné velikosti – zatímco příliš malý tampón rychle proteče, příliš velký nám naopak bude nepohodlný a může tlačit.

Nejdůležitější kritérium z hlediska bezpečnosti a zdravotní nezávadnosti je však především doba nošení. Většina výrobců uvádí rozmezí nošení jednoho tampónu kolem čtyř až osmi hodin v kuse v závislosti na síle menstruace. Právě dodržení osmi hodin může být v případě, že si ráda přispíte, trochu problém. Vždy proto zavádějte tampón těsně před tím, než půjdete spát, a ihned po probuzení ho vyměňte.

Tampon nebo vložku na noc?

Záleží na tom, jaké máte potřeby. Pokud je vaše noční období méně intenzivní, může být menstruační vložka vhodnější než tampon. Ale podívat se můžete také na menstruační kalhotky. Pokud je vaše období intenzivnější, může být lepší použít tampon. Nezapomeňte, že tampony by měly být vyměněny každých 4-8 hodin, aby se zabránilo riziku TSS (syndromu toxického šoku).

Pro jaké ženy nejsou tampony vhodné?

Přestože jsou tampóny skutečně praktickou menstruační pomůckou, nejsou vhodné pro každou ženu. Vyhnout byste se jim měla zejména v případě, že trpíte opakovanými záněty pochvy či mykózami, máte změny na děložním čípku či zavedené nitroděložní tělísko. Tampóny také nemusí být vždy vhodné pro těhotné ženy. Další kontraindikací může být také porucha imunity či alergie. Ukazatelem by však vždy měla být především konzultace s vaším gynekologem.

Na trhu je k dostání opravdu nepřeberné množství tampónů. Pokud se v jejich nabídce příliš neorientujete a až dosud jste spíše než na kvalitu a zdravotní nezávadnost hleděla na cenu, přijde vám vhod náš přehled těch nejlepších tampónů. 

Časté otázky okolo menstruačních tamponů

Tampon byste měli přes noc vyměnit po dobu 8 až 12 hodin. Pokud si však myslíte, že je váš tampon příliš dlouho, vyměňte ho dříve. Pokud se vám zdá, že je váš tampon příliš často plný, můžete se poohlédnout po tamponech s vyšším stupněm absorpce.

Tampony mohou protékat v důsledku několika faktorů. Nejčastějším důvodem je, že tampon je příliš velký nebo příliš malý. Tampon by měl být přesně přizpůsoben vaší sliznici, aby neprotékal. Je také možné, že tampon je příliš mokrý a absorbuje příliš mnoho vlhkosti, nebo že je příliš suchý a není schopen absorbovat dostatečné množství vlhkosti. Dalším důvodem může být, že jste si vybrali špatný druh tamponu pro svoji období. Například, buďte si jisti, že používáte super-absorpční tampon během silnějšího období.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *