Nejlepší masky na vlasy a vlasová regenerace

Nejlepsi Masky Na Vlasy

Asi každá žena touží po krásných vlasech. Ve snaze dosáhnout dokonalého účesu pomocí stylingu však své vlasy nevědomky ničíme, a vzdalujeme se tak naší představě o husté, lesklé hřívě. Ať už máte vlasy poškozené fénováním, nešetrným česáním či žehlením, není třeba zoufat – stačí vlasům věnovat potřebnou pozornost a péči. Ta spočívá nejen ve správně zvoleném šampónu a kondicionéru, ale také v pravidelné aplikaci masky na vlasy. V dnešním článku se proto podíváme nejen na živiny, které by ve vlasových maskách neměly chybět, ale také zhodnotíme ty nejlepší produkty.

1. místo

Alterna Caviar

Alterna Caviar

 Pro péči o vlasy suché nepoddajné a unavené. Účinné komplexy látek obsažené v této řadě pomáhají v péči o vlasy a svým složením dodávají vlasům látky nutné pro jejich správný vývoj a růst.

Cena 640 Kč 

2. místo

Venira péče o vlasy

L'oréal Olej Mythic Oil

Vyživující vlasový olej s vysokou koncentrací arganového oleje a s neuvěřitelně lehkou texturou dokonale pečuje o vlasy všech typů, včetně těch nejjemnějších. 

Cena 370 Kč

3. místo

Gestil Wonder

Gestil Wonder Maska Na Vlasy
Více informací

Gestil maska na vlasy je výjimečná svým složením, které obsahuje výtažek z bambusu. Výsledkem jsou krásně lesklé vlasy, jemné na dotek, hydratované do hloubky a zregenerované po celé délce.

Cena 190 Kč

Co jsou masky na vlasy?

Vlasová maska se v zásadě příliš neliší od kondicionéru – oba produkty používáme za účelem navrácení vlhkosti umytým vlasům. Zatímco kondicionér primárně uzavírá vlasové vlákno a usnadňuje rozčesávání, vlasová maska jde mnohem více do hloubky. Díky delší době působení a především koncentrovanějšímu obsahu výživných látek dodává vlasům všechny potřebné živiny. A jaké to jsou?

Jaké živiny vlasům nejvíce prospívají?

Přestože bychom měli potřebné živiny přijímat primárně ze stravy, našim vlasům prospěje i pořádná dávka minerálů a vitamínů zvenku. Zatímco některé živiny mají přímý vliv na strukturu vlasu či stav vlasové pokožky, jiné vlas obalí a ochrání ho před vnějšími vlivy.

 • Omega-3 mastné kyseliny: Na omega-3 bychom neměli zapomínat jak v jídelníčku, tak v péči o vlasy. Nejen, že vlasům navrací lesk a pružnost, ale také pomáhají bojovat s jejich nadměrným vypadáváním.
 • Vitamíny A, B5, B, E a C: Neměně důležitou živinou pro naše vlasy jsou vitamíny. Zatímco vitamín C chrání vlasové vlákno před oxidací a poškození sluncem, vitamín E má výborné hydratační schopnosti a podporuje růst vlasů. Vitamíny B komplexu redukuje jejich vypadávání a vitamín A podporuje přirozenou tvorbu kožního mazu, čímž vlas chrání před suchostí a lámáním.
 • Železo: V péči o vlasy nesmíme zapomínat ani na minerály. Jedním z nejdůležitějších je železo, které je nezbytné pro správné vyživení vlasy. Při jeho nedostatku může docházet k nadměrné ztrátě vlasů.
 • Vápník: Za padáním vlasů může stát rovněž nedostatek vápníku, který je jedním ze základních stavebních prvků našeho těla, a tedy i vlasů.
 • Zinek: Přestože známější jsou účinky zinku na pleť, pomůže i při problémech s vlasy. Mimo jiné se pyšní schopností napravovat škody, které jsem na nich napáchali nevhodnou péčí.
 • Biotin: Přestože biotin zmiňujeme jako poslední, jedná se o jeden z nejmocnějších pomocníku s namáhanými vlasy. O tom vypovídá i jeho přezdívka vitamín H, která byla odvozena od německého Haar und Haut, tedy vlasy a pokožka, na které má blahodárný vliv.

Další složky

Kromě vitamínů a minerálů bychom ve složení masek na vlasy našli opravdu nepřeberné množství dalších látek. Ačkoliv vás možná zaskočí jejich komplikované chemické názvy, jedná se o opravdu prospěšné látky, které mohou navzdory chemickému původu napravit škody napáchané na vlasech nešetrným zacházením. Mnoho z nich bylo speciálně vyvinuto a otestováno výrobci, díky čemuž se jedná o poměrně účinné pomocníky.

Je však třeba konstatovat, že ne každá složka se hodí na všechny typy vlasů. Ohled musíme brát nejen na typ našeho vlasu (vlnité, rovné, kudrnaté), ale také jejich stav a hustotu. Z tohoto hlediska je vhodné dbát na doporučení výrobce – pokud si na jemné rovné vlasy nanesete masku určenou pro krepaté či kudrnaté vlasy, velkého objemu se nedočkáte.

Proč používat masku na vlasy?

Po masce na vlasy sáhněte v případě, že vaše vlasy nejsou tak úplně v kondici. Ideální volbou jsou zejména pro delší vlasy, kterým často schází potřebná výživa a začínají se lámat a třepit. Vaše vlasy budou při pravidelném používání vlasové masky nejen hydratovanější, ale také se jim vrátí lesk, pružnost a pevnost. Mnoho žen rovněž ocení rychlejší růst vlasů a regulaci jejich nadměrného vypadávání.

Další nespornou výhodou masek na vlasy je zejména fakt, že díky nim docílíme zdravých vlasů z pohodlí domova, bez návštěvy kadeřnice. Použít můžeme podomácku vyrobené masky, sázkou na jistotu jsou však především profesionální vlasové produkty, které obsahují dobře vstřebatelné živiny a další patentované látky.

Jak používat masku na vlasy?

Aby vlasová maska skutečně působila, je důležité dodržet správný postup použití. Masku nanášíme na umyté vlasy, kdy jsou vlasová vlákna otevřená a schopná vstřebat z masky živiny. Doba působení masky se produkt od produktu liší, na což bychom při aplikaci měli brát ohled. Rozhodně neplatí, že čím delší doba působení, tím lépe.

Nanaseni Vlasove Masky

Pro dosažení maximálního účinku můžete naopak vyzkoušet tzv. deep conditioning, tedy hloubkové působí. Toho docílíme tím, že vlasy s maskou zabalíme do mikroténého sáčku a ručníku. Zahřátí masky jednoduše zesílí vstřebávání masky do nitra vlasového vlákna.

Následně stačí masku opláchnout, ideálně studenou vodou, která vlasové vlákno zase uzavře. Co se týká četnosti aplikace, vlasovou masku bychom měli používat přibližně jednou týdně, v případě častého mytí dvakrát týdně. Ukazatelem by nám však měly být především informace uvedené na obalu produktu.

Jak vybrat masku na vlasy?

Pokud se rozhodnete vyhnout experimentům s výrobou vlasové masky svépomocí a vsadíte na masku z obchodu, možná vás zaskočí opravdu široký výběr. Kromě ceny však naštěstí existuje celá řada ukazatelů, které vám pomohou vybrat ten pravý produkt pro vaše vlasy.

Typ vlasů

Tím nejzásadnějším kritériem při výběru masky na vlasy je bezpochyby typ vlasů. Zatímco u šampónů a kondicionérů jsou pro nás klíčové tři základní typy, tedy vlasy normální, mastné či suché, u masek se vyplatí vzít v potaz i hustotu či míru poškození vlasů.

Normální vlasy – I v případě, že máte poměrně zdravé vlasy, je třeba jim dodat potřebné živiny. Sáhněte po vitamínových maskách a čas od času zařaďte také masku hydratační a proteinovou.

Suché vlasy – Trápí vás lámavé konečky a vlasy bez lesku? Nejspíše máte suché vlasy, kterým chybí vláha. Tu jim dodáte hydratačními maskami, vyhněte se naopak proteinovým maskám, které mohou lámání vlasů zhoršit.

Mastné vlasy – I mastné vlasy potřebují péči, vyhněte se však příliš mastným maskám, které by vlasy zbytečně mastily. Vhodné jsou také hloubkově čistící a detoxikační masky, například z jílu. 

Jemné vlasy – V případě, že vaše vlasy postrádají objem, je třeba se vyhnout příliš těžkým a mastným produktům. Volte masky určené pro zvětšení objemu vlasů. Ve složení bychom měli najít dostatek vitamínu a protein, který dodá zplihlým vlasům strukturu.

Kudrnaté vlasy – Asi každá žena s kudrnatou hřívou bude souhlasit, že kudrny jsou kapitolou samy o sobě. K dostání je naštěstí spousta masek, které svým složením pomohou proměnit neposlušné a krepaté ptačí hnízdo v nádherné definované kudrlinky. Vyzkoušet můžete masky doporučované metodou Curly Girl Method. 

Barvené vlasy – U barvených vlasů bychom měli vybírat vlasové masky přímo určené pro tento typ vlasů. Nejen, že napraví poškození způsobené chemickými barvami, ale barva vám díky nim déle vydrží.

Složení

Při výběru masky se můžeme orientovat také na základě složení. Vyhnout bychom se měli maskám se silikony, které obalí vlasové vlákno a zabrání vstřebávání dalších živin. Přírodní alternativou jsou nejrůznější výživné oleje či například bambucké máslo.

Pokud vás trápí poškozené či zplihlé vlasy bez struktury a objemu, hledejte rovněž masky s obsahem keratinu, který obnovuje vlasové vlákno a vrací mu pevnost.

Velikost balení

K dostání je opravdu velké množství produktů ve všech cenových kategoriích. Při výběru se dívejte především na poměr ceny a množství. Vzhledem k tomu, že na dlouhé vlasy můžeme spotřebovat až 50 mililitrů produktu, se z dlouhodobého hlediska vyplatí spíše investice do většího balení. Menší balení naopak přijdou vhod, pokud chcete střídat hydratační, vitamínové a proteinové masky.

Doba působení

Kromě klasických oplachových masek se můžeme setkat také s bezoplachovými, které naneseme do umytých vlasů a již neoplachujeme. Těm se vyhněte v případě zplihlých a jemných vlasů, které by produkt zbytečně zatěžoval. 

Třetí variantou jsou hloubkové regenerační masky, které zpravidla necháváme působit přes noc a následně opláchneme. S jejich používáním bychom to však neměli přehánět, obvykle stačí regenerační masku aplikovat jednou až dvakrát měsíčně.

Recenze masek na vlasy

ALTERNA Caviar Replenishing Moisture Masque

Alterna Caviar

Pokud vás trápí suché vlasy, ideálním produktem je hydratační vlasová maska značky ALTERNA. Ve složení bychom našli extrakt z kaviáru, který obsahuje nezbytné omega-3 nenasycené mastné kyseliny a antioxidant vitamín C, který chrání vlasy před poškozením UV paprsky. Díky obsahu výtažků z mořských mušlích dodá tato maska vlasům chybějící vláhu. Zároveň se jedná o produkt vhodný na barvené vlasy, kterým poskytne prevenci proti vyblednutí. Balení o objemu 150 ml je k dostání za 689 Kč.

Výhody

 • Maska vhodná pro suché i barvené vlasy
 • Vitamín C
 • Omega-3

Nevýhoda

 • Vyšší cena

L’Oréal olej Mythic oil pro všechny typy vlasů

L'oréal Olej Mythic Oil

Toužíte po hedvábně lesklých vlasech? Krepaté, suché i nezkrotné vlasy pomůže uhladit arganový olej, který je považován za tekuté zlato s blahodárnými účinky na vlasové vlákno. Vyživující vlasový olej můžete použít nejen jako masku, ale také jako bezoplachovou péči na roztřepené konečky a k uhlazení neposlušných kudrn. Balení o objemu 100 ml je k dostání kolem 360 Kč.

Výhody

 • Vhodný pro všechny typy vlasů
 • Nemastí a neslepuje vlasy
 • Příjemná vůně

Nevýhoda

 • Při špatném použití může vlasy vysušovat (je třeba nanášet na mokré či vlhké vlasy)

Gestil Wonder regenerační maska na vlasy

Gestil Wonder Maska Na Vlasy

Jsou vaše vlasy z neustálého barvení, fénování a žehlení v žalostném stavu. Pak vsaďte na regenerační masku na vlasy značky Gestil Wonder. Obsahuje výtažky z bambusu, které pomáhají vrátit namáhaný vlas zpět do kondice. Přípravek lze použít nejen jako hloubkovou masku, ale také jako kondicionér. Balení o objemu o objemu 500 ml je k dostání za 190 Kč.

Výhody

 • Příznivá cena
 • 2v1 (maska i kondicionér)
 • Hloubkově regeneruje
 • Vůně 
Přejít na produkt

Kérastase Blond Absolu Cicaflash – pro melírované a zesvětlené vlasy

Kerastase Blond Maska

Máte odbarvené vlasy a bojujete s nepěknými žlutými odstíny? Vyzkoušejte fialovou masku na vlasy kadeřnické značky Kérastase, která vrátí vlasům krásný chladný odstín. Vlasům poškozeným odbarvováním dodá potřebnou hydrataci, usnadní rozčesávání a chrání je před nepříznivými vlivy počasí. Balení o objemu 250 ml je k dostání za 745 Kč.

Výhody

 • Navrací vlasům chladný odstín
 • Obsah kyseliny hyaluronové
 • 2v1 (maska i kondicionér)

Nevýhoda

 • Vyšší cena
Přejít na produkt

Nobilis Tilia Výživný balzám na vlasy

Nobilis Balzam Na Vlasy

Hledáte přírodní alternativu výživných vlasových masek? Trefou do černého je balzám na vlasy české značky Nobilis Tilia. Obsahuje celou řadu bioaktivních látek, které nejen usnadní rozčesávání, ale také sníží lámavost vašich vlasů. Ve složení najdeme například olej z dýňových semínek a kukuřičných klíčků, vitamín E, zinek, koenzym Q10, jojobový a konopný olej či arganový olej. Balení o objemu 200 ml je k dostání za 289 Kč.

Výhody

 • Příznivá cena
 • Neobsahuje SLS, SLES a PEG
 • Ekologický a šetrný k přírodě
 • Příjemná vůně

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *