Nejlepší Bachovy esence – recenze, zkušenosti s kapkami

Pokud hledáte přírodní a naprosto bezpečný způsob, jak zatočit s řadou negativních mentálních stavů, Bachovy esence, známe také pod kratším názvem Bachovky, by mohly být pro vás ty pravé. V následujících řádcích si nejen přiblížíme, co to Bachovky vlastně jsou, ale také vám představíme jejich účinky, způsob výroby a nejčastější použití. Na závěr pro vás máme seznam těch nejoblíbenějších z nich.

Jaké jsou nejlepší Bachovy esence a jaké vybrat?

1. místo

Bachovy esence – Směs Dobrou noc a klidné sny

bahovy esence a kapky na spaní

Usnadňuje hluboký spánek

Probouzíte se často s pocitem, že jste přes noc místo spánku zaběhli maraton? Před usnutím napočítáte i stovky oveček, přesto ne a ne zabrat? Tato směs esencí by mohla pomoci.

2. místo

Bachovy esence – Krizová esence – kapky

krizové kapky energie rostlin

První pomoc pro případy nouze

Takzvané „krizovky“ (rescue remedy) jsou nejznámější a nejpoužívanější směsovou esencí a hodí se ji mít po ruce, v kabelce nebo tašce pro nenadálé případy nouze. Kapičky pomohou uklidnit a harmonizovat vypjaté emoční stavy.

3. místo

Bachovy esence – Směs Klid a vnitřní krása

esence směs pro klid a krásu

Při náhlých změnách a stresu

V okamžicích náhlých změn, životních turbulencí a zvýšeného stresu pomáhá tato směs zklidnit a získat potřebný nadhled. Kapky dodají vytrvalost, vnitřní harmonii a potřebnou odvahu k činu.

Co jsou Bachovy esence?

Jedná se soubor celkem třiceti osmi unikátních esencí z různých květů, stromů a dalších rostlin. Kromě těchto základních esencí existuje ještě esence číslo třicet devět, nazývaná krizová esence, která je směsí pěti z nich. Jelikož se však od řadových esencí mírně odlišuje, nejprve se zaměříme na charakteristiku základní řady.

A co byste tedy měli o Bachových květových esencích vědět? Důležité je především jejich rozdělení do několika základních skupin podle oblasti, na kterou působí. Ve většině případů se jejich účinky týkají zejména negativních mentálních stavů, které však mohou výrazně ovlivňovat i naše fyzické zdraví, jak se brzy dozvíte v části věnované účinkům Bachovek.

Proč se jí říká krizová esence (krizové kapky)?

Než se přesuneme k samotných účinkům, musíme se na chvíli zastavit u již zmiňované krizové esence. Ta se od ostatních řadových esencí liší především tím, že se nejedná o esenci z jediné rostliny, ale o směs pěti různých esencí. Ty jsou vybrány tak, aby kombinovaly sílu jednotlivých esencí, díky čemuž má výsledná krizová esence velice specifický účinek. 

Jak vyplývá z názvu, krizová esence dokáže navodit pocit klidu a uvolnění. Využijete ji zejména ve vypjatých situacích, kdy se potřebujete rychle a účinně zbavit stresu. Je dokonce natolik účinná, že je běžnou součástí výbavy britské policie, která ji používá ke zklidnění osob v šoku či v jiných vypjatých situacích. Mimo jiné se může jednat o velice praktický způsob, jak potlačit záchvat paniky či úzkosti nebo například překonat řadu fóbií, jako je třeba strach z létání či klaustrofobie.

Pozor

Krizové kapky působí na úzkostné stavy a nešťastné bezvýchodné pocity. Nicméně pokud u vás tyto stavy přetrvávají dlouhou dobu, tak je lepší poradit se se svým lékařem. V každém případě jsou Bachovy krizové esence a kapky dobré při stresových situacích a jejich první účinky jsou často okamžité. Proto je dobré mít tyto kapky u sebe v kapse nebo v kabelce. Pak je můžete použít při každé napjaté situaci. Pozor však na to, aby nebyly kapky s alkoholem.

Jaké mají Bachovy esence účinky?

Pokud bychom se vrátili k řadovým Bachovým esencím, i ty mají samy o sobě řadu pozitivních účinků na lidskou mysl, potažmo i tělo. Tyto účinky se odvíjí zejména od skupiny, do které se řadí. Skupin máme celkem sedm: 

  • strach
  • nejistota
  • nedostatek zájmu o současné události
  • osamělost
  • přecitlivělost na vlivy a myšlenky
  • beznaděj a malomyslnost
  • přílišná starost o ostatní

Samotné esence už jsou určeny na specifický, konkrétní problém. Pokud bychom vybírali například esence z první skupiny, tedy strachu, narazit zde můžeme například na osiku (esence č. 2), která pomáhá v boji s bezdůvodnými obavami, či naopak esenci č. 26, tedy devaterník penízkovitý, který pomáhá proti panickému strachu.

Na co se nejčastěji používají?

Jak vyplývá z výše uvedeného, Bachovy esence naleznou využití zejména při řešení psychických problémů a bloků. To však neznamená, že by nedokázaly řešit i problémy týkající se našeho fyzického těla – právě naopak. Doktor Edward Bach, stvořitel Bachových esencí, totiž věřil, že fyzické zdraví je zrcadlovým odrazem toho psychického. V praxi se tak Bachovy kapky používají zejména k mírnění panických atak, boji s úzkostmi či například jako přírodní doplněk stravy pro děti s poruchami pozornosti.

Použít se dají k celkové harmonizaci mysli a těla nejen toho lidského, ale i zvířecího. U domácích mazlíčků najdou využití zejména v případě, že zvíře trpí panickým strachem či nejrůznějšími úzkostmi, které jsou typické pro pejsky z útulků, kteří za sebou mají nehezkou minulost. Výjimkou není ani využití u větších zvířat, jako jsou například koně.

Jak esence vznikají?

Přestože od okamžiku, kdy Edward Bach vyrobil své první esence, uběhlo už mnoho let, postup výroby se od té doby téměř nezměnil. Květy se stále sbírají z divoce rostoucích stromů, keřů a bylin, poté se uloží do (ideální křišťálové) mísy, zalijí čistou pramenitou vodou a nechají macerovat na slunci tři až čtyři hodiny. Voda z takto zpracovaných květů, tedy takzvaná mateční tinktura, se posléze konzervuje vinnou brandy v poměru 1:1.

Kromě této tradiční metody bychom však mohli narazit i na o něco rychlejší způsob výroby Bachových kapek, a to vyvařením. Namísto macerace na slunci necháme květy půl hodiny povařit v čisté vodě a po vychladnutí opět zakonzervujeme alkoholem.

Recenze nejlepších esencí

Jelikož existuje opravdu velké množství Bachových esencí a jejich směsí, není v našich silách shrnout všechny jejich pozitivní účinky a způsoby použití do jediného článku. Proto vám přinášíme krátká hodnocení tří nejlepších směsí Bachových esencí, z nichž každá má trochu jiné využití. 

Bachovy esence – Směs Dobrou noc a klidné sny

Klidné spaní

bahovy esence a kapky na spaní

Když chcete a potřebujete klidně spát. Bachovy esence vám pomohou rychleji usnout a také by měly docílit rychlejšího nástupu hlubokého spánku.

Pokud vás trápí problémy se spánkem, tato směs Bachových esencí by pro vás mohla být ta pravá. Na rozdíl od jiných značek na trhu obsahuje výjimečně vysoký podíl aktivních látek, to celých 7 %. Ve složení bychom našli například bílý a červený kaštan, slívu třešňovou, zimolez či borovici lesní

Zkušenosti s Bachovými esencemi na spaní

Tělo, mysl a organismus vůbec potřebují podpořit klid před spaním. Bachovy esence většinou působí na vystresovanou a neklidnou mysl. No a v tom je největší tajemství těchto kapek. Podporují vaše zklidnění díky unikátní směsi podpůrných látek. Když uleháte do postele a chystáte se ke spánku, tak by se vám nemělo hlavou honit tolik myšlenek. Jedině pak dokážete rychleji usnou a tělo se rychleji dostane do hlubokého spánku, ve kterém si perfektně odpočine.

Tato směs esencí by mohla pomoci. Usnadňuje totiž příchod hlubokého spánku, při kterém tělo může skutečně odpočívat. Kapky vám tak pomohou přes noc načerpat energii a vstávat s nimi budete o poznání snáze, plni životní síly. 

Výsledkem je nejen příjemná vůně, ale také řada příznivých účinků na naši mysl. Zatímco kaštan pomáhá uklidnit tělo i hlavu, slíva pomáhá k vyrovnanosti a borovice bojuje s depresivními myšlenkami. Díky vyrovnané mysli, kterou vám přinese tato Bachova směs, budete spát jako miminko.

Bachovy esence – Krizová esence – krizové kapky

První pomoc při náhlém stresu

krizové kapky energie rostlin

Časté stresové situace, nenadálé změny a časté krizovky vás děsí? Tak pak jsou tyto kapky ideální 1. pomocí. Pomohou vás uklidnit a harmonizovat psychiku.

Přestože jsme již takzvané Krizovky zmiňovali, pro jejich oblíbenost je musíme zařadit i na závěr našeho článku. Tato unikátní směs byla speciálně navržena samotným Edwardem Bachem pro boj s panikou, psychickým vypětím a stresem

Značka Energie rostlin přináší do našich hektických životů ztracenou harmonii v podobě Bachových květových esencí. Kapky s energií vyluhovaných rostlin pomáhají vyrovnávat naše emocionální stavy a ulevit od mnoha každodenních starostí. Pomoc v nich mohou najít jak dospělí, tak děti i domácí mazlíčci

Zkušenosti s Bachovými esencemi a krizovými kapkami

Krizovky má mnoho zákazníku pro případ nenadálých situací v pracovní, ale i v běžném životě. Rozhodně od nich nečekejte, že by to byly takzvané oblbováky. Tak silné nejsou. Nicméně dokáží napomoci vnitřnímu klidu od stresu, který vás nejvíce dráždí . Ať už při vypjatých situacích před pracovním pohovorem, před prvním rande nebo když si například jdete říct o zvýšení platu.

A jaké aktivní látky obsahuje? Stejně jako ve směsi pro klidný spánek bychom v těchto kapkách nalezli slívu třešňovou, která pomáhá nabrat ztracený klid. Obsah bílé lesní révy nás naopak uzemní a vrátí do přítomného okamžiku, zatímco netýkavka žláznatá zmírní vnitřní neklid a nervozitu. 

V případě, že trpíme nočními můrami či opožděným šokem z vypjaté situace, naší psychice zase odlehčí devaterník bahenní. Obzvláště důležitá je i poslední esence, kterou Krizovky obsahují, a to snědek okoličnatý, který nám pomůže vnitřně zpracovat prožitá traumata, ať už ta mentální, či fyzická. Takzvané „krizovky“ (rescue remedy) jsou nejznámější a nejpoužívanější směsovou esencí a hodí se ji mít po ruce, v kabelce nebo tašce pro nenadálé případy nouze. 

Bachovy esence – Směs Klid a vnitřní krása

Zklidnění, vytrvalost a odvaha

esence směs pro klid a krásu

Chybí vám odvaha k činu kvůli rozrušení a stresu. Tyto Bachovy esence pomáhají k harmonizaci vnitřního já a dodávají vytrvalost i potřebnou odvahu konat.

Na závěr se podíváme na směs Bachových esencí s názvem Klid a vnitřní krása. Ta stejně jako předchozí dvě směsi obsahuje 7 % podíl aktivních látek a minimální množství alkoholu (27 %), díky čemuž je vhodná i pro těhotné ženy, malé děti i domácí mazlíčky. 

Zkušenosti s Bachovými esencemi a klidovými kapkami

Řada lidí užívajících kapky dlouhodobě si pochvaluje navození lepší nálady, lidé jsou komunikativnější a nebojí se říci svůj názor. Lidé se jednoduše přestávají podceňovat, protože se vnitřně harmonizují, nejsou ve stresu a konečně se odhodlají k činu.

Směs esencí z divokých druhů rostlin sesbíraných v čisté přírodě německých Alp je zpracovaná přesně podle originálních postupů Dr. Bacha. V okamžicích náhlých změn, životních turbulencí a zvýšeného stresu pomáhá tato směs zklidnit a získat potřebný nadhled. Kapky dodají vytrvalost, vnitřní harmonii a potřebnou odvahu k činu.

Ve složení této voňavé směsi bychom našli již zmiňovanou slívu třešňovou a netýkavku žláznatou. S nedůvěrou zatočí obsažená esence z modřínu opadavého, hlodaš evropský naopak dodá naději a víru v lepší časy. Esence z vlašského ořechu a kejklířky skvrnité zase pomohou najít odvahu a statečnost. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *