Recenze: NaturalProtein Kolagen, který vám bude chutnat

Natural Protein Recenze Kolagen

O tom, že bychom většinu potřebným živin měli přijmout v rámci pestré stravy, asi není pochyb. Ne vždy se nám však daří zdravý jídelníček dodržovat tak, jak bychom chtěli, a nezbývá tak nic jiného, než se obrátit na doplňky stravy. Suplementem, jehož užívání by měli zvážit nejen aktivní lidé a sportovci, ale prakticky každý, kdo už oslavil pětadvacáté narozeniny, je kolagen.

Ačkoliv se v posledních letech na trhu vyrojil opravdu nespočet značek a výrobců, jedno mají jejich kolageny společné – podivnou pachuť mořských ryb, mnohdy doplněnou o umělou příchuť s chemickým ocáskem. Pokud už to chcete po experimentech s kolageny vzdát, mám pro vás tip na značku kolagenu, který si zamilujete po prvním ochutnání. V dnešní recenzi se s vámi podělím o své dojmy z kolagenu značky NaturalProtein. A už teď vám můžu prozradit, že minimálně z chuťového hlediska byly opravdu pozitivní. Tak pojďme na to!

Samotné užívání je opravdu snadné. Jelikož je kolagen ve formě prášku, stačí denní dávku odměřit pomocí krásné dřevěné odměrky, která je součástí balení (a za kterou dávám další plusové body). Jedno balení obsahuje celkem 300 gramů přípravku, a při užívání středně velké dávky (12 g, tedy dvě zarovnané odměrky) vám tak vydrží plus mínus na jednu měsíční kůru.

Výhody proč ANO

 • Balení obsahuje 300 g
 • Pozitivní recenze uživatelů
 • Různé příchutě

Nevýhody proč NE

 • Nejspíš nic

Proč pít kolagen od NaturalProtein?

Důvodem číslo jedna, proč se kolagen značky NaturalProtein stal po prvním ochutnání mým naprostým favoritem, je především jeho čisté složení. Pokud máte podobně jako já s ochucenými kolageny už nějakou tu zkušenost, pravděpodobně vám nemusím vyprávět o chemické pachuti, která je pro ně typická. Té se však u kolagenu NaturalProtein bát nemusíte.

Kolagen Naturalprotein 6

Za jemnou přírodní chutí tohoto kolagenu není žádná raketová věda – značka jednoduše vsadila na co nejpřírodnější suroviny. Kromě hovězího a mořského (rybího) kolagenu tak doplněk stravy obsahuje skutečné ovoce sušené mrazem. Bát se ho nemusíte ani v případě, že se vyhýbáte bílému cukru, kterým jsou bohužel ochucené kolageny mnohdy napěchované. Kolagen NaturalProtein je totiž dochucován stévií, 100% přírodním sladidlem.

Kromě čistého a přírodního složení a nečekaně přirozené chuti však musím vyzdvihnout i další obsažené složky. Zatímco obsažený vitamín C je i kolagenů ostatních značek takovou zaručenou klasikou (jelikož pomáhá navyšovat přirozenou produkci kolagenu v našem těle), zaujal mě především obsah kyseliny hyaluronové. Až dosud jsem ji používala jen v rámci péče o pleť, a netušila jsem, že může mít celou řadu prospěšných účinků i při konzumaci. 

Naturalprotein Kolagen Co Obsahuje
Zdroj: NaturalProtein

Jak mi však prozradilo rychlé zapátrání na internetu, kyselina hyaluronová má největší hydratují účinek na pleť a pokožku právě při vnitřním užívání. Společně s kolagenem a vitamínem C tak tvoří opravdu účinné trio v boji proti vráskám či lámavým nehtům a vlasům.

Kdo bude mít z kolagenu největší užitek?

Ještě před pár lety jsem považovala kolagen za doplněk stravy, který bych spíše než sobě a svým vrstevníkům doporučila svým (pra)rodičům. Opak je však pravdou – z pravidelného užívání kolagenu bude těžit opravdu každý. Přestože si ho naše tělo dokáže vyrobit samo, kolem pětadvacátého roku života začíná jeho přirozená produkce prudce klesat. A jelikož moje pětadvacáté narozeniny jsou za dveřmi, s jeho užíváním jsem raději neotálela. Odměnou mi jsou mi pevnější nehty a vlasy či hezky hydratovaná pokožka.

Proc Uzivat Kolagen
Zdroj: NaturalProtein

Doplňování kolagenu bych však nedoporučila pouze z hlediska věku. Své místo by měl mít především v jídelníčku sportovců a celkově aktivních osob, u kterých je vyšší riziko mechanického poškození kloubů. Užívat ho lze jak v případě potíží, tak i jako prevenci poranění kloubů a pohybového aparátu. A pokud stejně jako já chcete vidět co nejlepší výsledky v posilovně, kolagen oceníte také z hlediska pozitivního vlivu na rozvoj a budování svalstva. 

Jaké jsou příchutě kolagenu od NaturalProtein?

Kolageny Prichute Naturalprotein
Příchutě kolagenů od NaturalProtein.

Jakožto milovník sladkého tropického ovoce jsem bez velkého rozmýšlení sáhla po mangové příchuti. NaturalProtein však ve svém sortimentu nabízí ještě tři další příchuti, které ocení spíše chuťoví konzervativci. Vybírat tak můžete mezi jahodou, malinou a kakaem. I v případě těchto příchutí (respektive maliny a jahody) je součástí kolagenu mrazem sušené ovoce, díky čemuž se můžete těšit na přirozenou chuť bez chemické pachuti.

Jak kolagen užívat?

Jak už to u doplňků stravy bývá, je nutné dodržovat denní doporučenou dávku, která se v případě kolagenu NaturalProtein pohybuje mezi 5 a 15 miligramy produktu. Přestože vás tak opravdu lahodná chuť ovoce může lákat k častějšímu užívání, horní hranici raději nepřekračujte, mohly by se dostavit nepříjemné žaludeční obtíže. 

Můj tip

Kolagen jde přidávat do různých nápojů, do jogurtu a dokonce z něj můžete vyrobit koktejl. Ono totiž nezáleží na tom, jak kolagen připravíte. Já jej piju prostě jen tak rozmíchaný v odstáté vodě. Tím jednak podporuji pitný režim a ještě doplním kolagen.

Samotné užívání je opravdu snadné. Jelikož je kolagen ve formě prášku, stačí denní dávku odměřit pomocí krásné dřevěné odměrky, která je součástí balení (a za kterou dávám další plusové body). Jedno balení obsahuje celkem 300 gramů přípravku, a při užívání středně velké dávky (12 g, tedy dvě zarovnané odměrky) vám tak vydrží plus mínus na jednu měsíční kůru. 

Co se týká samotného kolagenu obsaženého v jedné porci (2 odměrky), ta obsahuje 4000 miligramů hovězího kolagenu a 3000 miligramů rybího kolagenu. Celkem tedy v jedné dávce tělu dodáme 7200 miligramů čistého kolagenu. Jelikož se oficiální čísla doporučené denní dávky kolagenu pohybují mezi 3000 a 10 000 miligramy, jedna dávka se blíží spíše horní hranici DDD. 

Jak se kolagen připravuje?

Podobně jako u kolagenu jiných značek stačí prášek rozmíchat v tekutině. Osobně doporučuji spíše vlažné nápoje, ať už sáhnete po mléce, vodě či ovocné šťávě. Ve studené tekutině bohužel trochu hrudkuje a je třeba ho opravdu pečlivě rozmíchat, případně použít shaker nebo mixér. A jelikož tento kolagen obsahuje také kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu, doporučuji ho zapít pořádnou sklenicí vody, aby nedošlo k dehydrataci organismu. 

Co je NaturalProtein?

Pokud jste fanoušci českých značek, které navíc sází na přírodní složení, v sortimentu značky NaturalProtein si určitě najdete to své. Přestože značka začínala prodejem proteinů, dnes je nabídka na e-shopu skutečně pestrá. Bonusem jsou ekologické balící materiály, opravdu nádherný design a ručně vyráběné dřevěné odměrky, které dostanete ke každému proteinu či kolagenu. 

Proč je kolagen důležitý pro tělo?

Důvody, proč zařadit do jídelníčku dostatek kolagenu, jsem nakousla už v úvodu dnešní recenze. Za zmínku však stojí také fakt, že se jedná o zásadní stavební látku, bez které by toho v našem těle příliš nefungovalo. Dostatečný příjem kolagenu je tak důležitý například z hlediska:

 • zdraví pohybového ústrojí (svaly, klouby, chrupavky, šlachy…)
 • zpomalení procesu stárnutí (první i hluboké vrásky)
 • posílení imunity 
 • zdraví vlasů i nehtů
 • správného trávení
 • zdraví kardiovaskulárního systému
 • budování svalů a spalování tuků

Závěr

Pokud zvažujete zařazení kolagenu do svého jídelníčku, českou značku NaturalProtein vám mohu s čistým srdcem doporučit. Ocenit musíme nejen přírodní složení a stylové balení s dřevěnou odměrkou, ale především výbornou chuť, která je u kolagenů bohužel stále trochu výjimkou – věřím, že po prvním ochutnání mi dáte za pravdu!

Podívejte se na naše srovnání nejlepších kolagenů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *