RECENZE: Menstruační kalíšek Merula Cup

Merula Cup Recenzee Optimized

Při testování menstruačních kalíšků jsem se nevyhnula dojmu, že až na drobné detaily se od sebe jednotlivé značky příliš neliší. Pak jsem však narazila na menstruační kalíšek značky Merula – ten se od klasických kalíšků značek jako LadyCup nebo Gaia Cup neliší pouze jasnými barvami a provedení v neprůhledném silikonu, ale především svým netypickým tvarem. Zda tento netradiční přístup funguje, nebo ne, o to se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Jak se Merula Cup liší od jiných značek?

Na úvod je třeba říci, že přestože Merula Cup vypadá na první pohled, jako by do „rodiny“ klasických menstruačních kalíšků ani nepatřil, stále má všechny jejich výhody. Mezi ty patří především ekologie, a to zejména v případě, že jím nahrazujeme tampóny či vložky. 

Zároveň se autoři kalíšku této německé značky nebáli vystoupit z řady a vyvinou kalíšek, který se od ostatních odlišuje nejen veselými barvami, ale také kulatým tvarem, větším objemem a netypickou stopkou ve tvaru žebříku.

Na úvod je třeba říci, že přestože kalíšek Merula Cup vypadá na první pohled, jako by do „rodiny“ klasických menstruačních kalíšků ani nepatřil, stále má všechny jejich výhody. Mezi ty patří především ekologie, a to zejména v případě, že jím nahrazujeme tampóny či vložky. 

Výhody proč ANO

  • Kulovitý tvar
  • Pro slabou i silnou menstruaci

Nevýhody proč NE

  • Tvrdší materiál

Hlavní výhody menstruačního kalíšku Merula Cup

Atypický design však není jen na okrasu. Výrobci se kalíškem zaměřují především na ženy s nízko položeným děložním čípkem, pro které může být nošení klasického menstruačního kalíšku nepohodlné a bolestivé. Nosit ho však můžete v případě, že váš čípek není výše položený, či je naopak položen výše. 

Právě u výše položeného děložního čípku se může stát, že klasický kalíšek s krátkou stopkou se nám nemusí dařit pohodlně vyjmout. V ten okamžik přichází na scénu na první pohled zvláštní stopka, která je nejen dlouhá, ale také má tvar žebříku, díky čemuž ji můžeme snadno uchopit. V případě potřeby však můžete stopku jednoduše ustřihnout.

Tvar a velikost kalíšku

Pokud máte z velkého objemu obavy, mohu vás rovnou uklidnit (ze své zkušenosti s menší velikostí), že díky provedení v měkkém silikonu kalíšek nijak netlačí. Právě naopak – tvar je navržen tak, aby se kalíšek při zavedení lehce promáčkl. Pro vytvoření nezbytného podtlaku je však důležité, aby se po zavedení rozevřel horní okraj, jinak může dojít k protékání.

Hlavní výhodou (pro některé však možná nevýhodou) je opravdu velký objem. Zatímco menší velikost, tedy standardní Merula Cup, má objem 38 ml, k sehnání je i velikost XL. Ta má objem celých 50 ml, je tedy vhodný zejména pro ženy s opravdu silnou menstruací. 

Možná vám nevyhovuje. Pojďte se podívat na další nejlepší menstruační kalíšky.

Pro koho je kalíšek Merula Cup?

Menstruační kalíšky Merula Cup bych doporučila hlavně ženám, které mají silnou menstruaci, případně níže či naopak výše položený děložní čípek. Zároveň může být díky svému speciálnímu tvaru řešením pro ženy, kterým menstruační kalíšky běžného tvaru protékají, či mají problém s vyjmutím za klasickou stopku. Na druhou stranu ale nemusí být úplně vhodný pro „začátečnice“, které se zaváděním kalíšku nemají zatím zkušenost a větší velikost by je mohla odradit.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *