RECENZE: Menstruační kalhotky Snuggs a 100% vlastní zkušenosti

Snuggs Kalhotky Recenze

Jelikož se již několik let snažím žít co nejvíce ekologicky a „zero waste“, jednou z oblastí, ve kterém jsem se rozhodla něco změnit, je i používání tampónů a vložek. Dlouhou dobu byly jedinou alternativou menstruační kalíšky, které však nejsou vzhledem k poněkud náročnějšímu zavádění úplně pro každého.

Když jsem tedy narazila na menstruační kalhotky, bylo mi jasné, že je musím vyzkoušet. Jelikož je však k dostání nepřeberné množství menstruačních kalhotek od různých výrobců, rozhodla jsem se začít těmi u nás asi nejznámějšími, tedy značkou Snuggs. A jak jsem s nimi spokojená? (Nejen) o své dojmy se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Proč jsem zvolila právě kalhotky Snuggs?

Hlavním důvodem, proč jsem se rozhodla dát menstruačním kalhotkám Snuggs šanci, je především jejich ekologický aspekt. Na rozdíl od klasických vložek a tampónů je po použití stačí místo vyhození vyprat. Tím se vyhneme produkování obrovského množství odpadu – každá žena, která někdy používala vložky či tampóny, pravděpodobně moc dobře ví, o čem mluvím.

Snuggs Ukazka

Kromě ekologie mě zaujal především fakt, že mnoho spokojených zákaznic často udává jako hlavní výhodu menstruačních kalhotek komfort, který nabízejí. Nebudeme si nic nalhávat, vložky zejména v první dny menstruace dvakrát pohodlné nejsou. A v neposlední řadě člověk může z dlouhodobého hlediska poměrně hodně ušetřit – ačkoliv se cena menstruačních kalhotek může zdát na první pohled vysoká, stačí si spočítat, kolik ročně utratíme za nákup menstruačních pomůcek na jedno použití.

Tip

Pořízení kalhotek jsem se obávala kvůli pohodlnosti, ale teď už mluvím z vlastní osobní zkušenosti: jde o opravdu pohodlnou náhradu za vložky nebo tampony.

Jak to funguje?

Snuggs Jak Funguji
Fungování kalhotek je v zásadě jednoduché. Zdroj: Snuggs

Na rovinu přiznávám, že jsem byla zpočátku poněkud skeptická. Skutečně dokážou menstruační kalhotky ochránit před protečením? Pustila jsem se proto do menšího průzkumu toho, na jakém principu vlastně fungují. Ve své podstatě je to naprosto jednoduché – jednoduše jsou ušity z několika vrstev, z nichž každá plní určitou funkci.

Jak fungují menstruační kalhotky?

Zatímco savá vrstva z funkčních materiálů odvádí tekutinu, další vrstva z nanovláken ji pohlcuje. Kromě toho dokáže zabránit množení bakterií i šíření zápachu. Úplně poslední je nepropustná vrstva, která brání v protečení a zašpinění oblečení. Na rozdíl od jiných značek však u Snuggs běžně používaný igelit nahradili speciální parapropustnou membránou, která je ze zdravotního hlediska mnohem vhodnější. Oceníte ji především v případě, že často trpíte na nejrůznější infekce.

Z jakých materiálů jsou Snuggs vyrobeny?

Material Snuggs Kalhotek
Materiál kalhotek je příjemný. A to je hlavní. Zdroj: Snuggs

Možná jste stejně jako já očekávala, že budou kalhotky vyrobeny čistě z přírodních materiálů. Opak je bohužel pravdou, důvodem je však lepší savost a delší životnost. Ve složení bychom našli 93 % polyamidu a 7 % elastanu, díky kterému jsou kalhotky skutečně pohodlné. Funkční vrstva je vyrobena z bavlny, polyesteru, elastanu a polyurethanu.

Tip

Srovnala jsem nejlepší menstruační kalhotky na trhu. Po kliknutí na odkaz přejdete na srovnávací článek.

Můj první dojem z menstruačních kalhotek Snuggs

Hned po rozbalení menstruačních kalhotek mě zaujalo především to, že se téměř neliší od běžných bavlněných kalhotek. Čekala jsem, že budou z hlediska vrstev nepohodlně tlusté, k mému příjemnému překvapení je však absorpční vrstva opravdu tenká, konkrétně 1,5 mm.

Snuggs Test

S velikostí jsem se naštěstí trefila na první dobrou a kalhotky velikosti XS mi naštěstí padly jako ulité. To je důležité zejména z hlediska prevence protečení – při nesprávně zvolené velikosti se může stát, že lem nebude těsně přiléhat ke kůže a tekutina jednoduše proteče. Příliš malá velikost vás může naopak tlačit a škrtit, radím vám tedy si pečlivě pročíst tabulku velikostí a případně přeměřit své proporce.

Jsou menstruační kalhotky hygienické?

Díky zvoleným materiálům se nemusíte bát množení bakterií ani nepříjemnému zápachu. V každém případě je však třeba kalhotky nosit pouze po doporučenou dobu a po použití je prát podle návodu, který vám přiblížím dále v článku.

Z hlediska hygieny se nabízí zejména srovnání s klasickými vložkami. V tomto ohledu musím konstatovat, že kalhotky jsou z tohoto hlediska na úplně jiné úrovni. Přestože je člověk může nosit o něco déle než vložku, není třeba se obávat nepříjemného pocitu mokra, který je u vložek vyrobených z neprodyšných umělých materiálů celkem běžný.

Jak se o menstruační kalhotky Snuggs správně starat?

Aby absorpční vrstva fungovala tak, jak má, je před prvním použitím potřeba kalhotky vyprat. Po následném použití je nejprve přepere pod studenou vodou a dáme prát do pračky na 40 stupňů. Pozor, je třeba se vyhnout použití aviváže, která by mohla poškodit funkční materiál! Co se týče sušení v sušičce, v této oblasti mají Snuggs oproti jiným značkám tu výhodu, že jim sušička nevadí.

Opravdu se vyplatí aneb dlouhá životnost

Výrobce uvádí, že menstruační kalhotky Snuggs vydrží minimálně padesát pracích cyklů, což vychází přibližně na téměř dva roky pravidelného používání. Jelikož si však z hlediska praktičnosti kupujeme více kusů menstruačních kalhotek, často vydrží mnohem déle. A co to znamená v praxi? Za tu dobu ušetříme až za 250 kusů jednorázových vložek, díky čemuž se jedná nejen o levnější, ale především ekologičtější variantu.

Závěrečný verdikt

Pokud bych měla srovnat menstruační kalhotky Snuggs s klasickými vložkami, rozhodně vedou menstruační kalhotky. Nejen, že jsou skutečně pohodlné, ale vyplatí se i finančně. Při středně silné menstruaci vydrží skutečně udávaných osm až dvanáct hodin, přesto doporučuji zakoupit více kusů – vyhnete se tak zbytečnému každodennímu praní. Při silné menstruaci je však třeba počítat s tím, že vydrží přibližně čtyři hodin.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *