RECENZE: Menstruační kalhotky Sayu

Menstruacni Kalhotky Sayu Recenze

Menstruační kalhotky, které jsou pohodlnou alternativou klasických vložek, se těší rostoucí popularitě. Přestože existuje opravdu nepřeberné množství značek a výrobců, já sama upřednostňuji především ty, které pochází z České republiky. To je také důvod, proč jsem se rozhodla otestovat menstruační kalhotky vyráběné u nás, a to značky Sayu. Jak jsem s nimi byla spokojená, se dočtete v následující recenzi.

Co to jsou menstruační kalhotky?

Než se však vrhneme na samotnou recenzi, alespoň ve stručnosti se pokusím shrnout, co jsou vlastně ty menstruační kalhotky zač. Dá se říci, že se v podstatě jedná o kalhotky, které se příliš neliší od běžného spodního prádla. Hlavní rozdíl spočívá ve speciální savé vrstvě a nepropustné membráně zabraňující protečení.

A jak to tedy funguje? Konkrétně Sayu kalhotky se skládají celkem ze čtyř vrstev. Úplně nahoře nachází úplet z merino vlny, která má antibakteriální účinky a díky schopnosti odvádět tekutinu poskytuje pocit sucha. Pod ní se nachází savá vrstva z bambusu, která má rovněž velice vysokou savost a antibakteriální schopnosti, díky čemuž pohlcuje jakýkoliv zápach. Pod těmito vrstvami už se nachází jen nepropustná membrána a vnější materiál, které společně brání protečení a zašpinění oblečení. 

V čem se Sayu liší od jiných značek?

Hlavní důvod, proč mě kalhotky Sayu na první pohled zaujaly, je opravdu nádherný design. A to nejen webových stránek či balení, ale především samotných kalhotek. Jsou totiž jedna z mála značek, která nabízí i krajkové kalhotky. 

Většina ostatních výrobců má sice v nabídce modely, které jsou opravdu pohodlné, málokdy však i pěkně vypadají. To u Sayu si na své přijde každá milovnice krásného spodního prádla. K dostání je opravdu široké množství nejrůznějších střihů i barev, a to od klasicky černé až ke karmínově červené či dokonce tělové.

Zátěžová zkouška aneb opravdu fungují?

Vrstvy Kalhotek Sayu
Kalhotky mají několik důmyslných vrstev. Zdroj: Sayu

Pokud vás netradiční střihy a materiály (přinejmenším netradiční v oblasti menstruačních kalhotek) zaskočily, můžu vás uklidnit. Díky rafinovanému střihu se nemusíte bát protečení ani u krajkových kousků. Přestože bych je nedoporučila pro dny silnější menstruace, po zbylé dny se nemusíte ničeho obávat. Ideální jsou také pro použití v kombinaci s menstruačním kalíškem, a to hlavně v případě, kdy se například v noci obáváte nechtěného přetečení. 

Jak se o kalhotky správně starat?

Aby nám kalhotky vydržely avizované dva roky, je třeba se o ně patřičně starat. Před prvním použitím je doporučuji párkrát přeprat v pračce, čímž se aktivuje absorpční vrstva. Po použití je stačí přeprat ve studené vodě a hodin do pračky na 40 stupňů. Pro ochranu merino vlny a nepropustné membrány bychom měli kalhotky prát v ochranném sáčku na jemné prádlo a bez aviváže. 

Doporučení výrobce

Než začnete kalhotky používat, vyperte je, je to nutné pro aktivaci savosti kalhotek. Doporučujeme v pračce s teplotou 40 °C s odstřeďováním 1000 otáček. Důležité je použití tekutého pracího přípravku určeného k praní vlny. Pro ochranu merina perte kalhotky v ochranném sáčku na jemné prádlo. Nepoužívejte aviváž, kalhotky by nebyly savé a mohla by se poškodit membrána.

Co se týká vhodných pracích prostředků, nejlépe uděláme použitím přípravků určených přímo na vlnu. Je už na vás, zda zvolíte prací gel či například prací mýdlo. Z vlastní zkušenosti však můžu říct, že právě prací mýdlo je velice praktické při přeprání v ruce. Na samotné vyprání je ale velice důležité použít prací gel. Je to z toho důvodu, že lanolínové mýdlo mastné, takže pokud by jste prala pouze v pracím mýdle, tak kalhotky potom budou méně sát.

Závěrečné hodnocení 

Pokud bych měla menstruační kalhotky srovnat s jinými značkami, se kterými jsem zatím měla tu čest, rozhodně bych je zařadila na horní část pomyslného žebříčku. Navzdory vysoké savosti merino vlny totiž rozhodně kalhotky nepůsobí nijak nevzhledně, právě naopak. Troufnu si říct, že jejich krásné střihy a krajky se hodí i na běžné nošení. A určitě je dobré si připomenout, že některé elegantní střihy jsou vhodné i na dny silnější menstruace.

Tip

Sayu má také své alternativy. V tomto článku jsem srovnala nejlepší menstruační kalhotky na českém trhu. Co myslíte, které to vyhrály?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *