RECENZE: Lobey vyhlazující noční sérum

Lobey Nocni Vyhlazujici Serum Bio Recenze

Pokud vás trápí suchá pleť či první vrásky, asi se shodneme, že najít opravdu účinný noční krém může být skutečný oříšek. Zatímco se některé krémy mohou pochlubit složením napěchovaným aktivními látkami, mnohdy zanechávají na pleti nepříjemný film či obsahují zbytečné chemické látky a konzervanty. U přírodní kosmetiky zase narážíme na opačný problém, a to nižší účinnost… V dnešní recenzi se však podíváme na krém, potažmo noční sérum, které nabídne to nejlepší z obou světů.

O značce Lobey

Ačkoliv může být anglicky znějící název této kosmetické značky lehce zavádějící, jedná se o českého výrobce, který své produkty vyrábí lokálně, v České republice. A jak jsme již naznačili v úvodu, filozofie značky se zakládá především na snaze vyvinout kosmetiku, která je nejen skutečně účinná, ale zároveň nabídne složení, které je šetrné k přírodě i citlivé pleti. 

Díky tomu krémy ani další produkty ze sortimentu značky Lobey neobsahují palmový olej ani jeho deriváty, umělou parfemaci či běžné konzervanty, které mnohdy vyvolávají kožní alergie a dráždí pokožku. 

Pochválit musíme značku Lobey také za opravdu organické složení – až 90 % všech surovin použitých na výrobu kosmetiky se pyšní BIO certifikátem, případně certifikací kvality EcoCert. Ani ve zbylých deseti procentech bychom však nenašli žádné zbytečné chemikálie. Jedná se o čistě rostlinné látky, které navíc nejsou testované na zvířatech a jsou vhodné i pro vegany.

Obey Nocni Vyhlazujici Krem Na Oblicej (1) (1)

Balení a aplikace

Na ekologii v Lobey mysleli nejen při výrobě krému, ale také jeho obalu. Noční sérum je k dostání ve skleněné dózičce z tmavého skla, které zajišťuje ochranu obsažených účinných látek před degradací slunečními paprsky. Skleněnou dózičku doplňuje dřevěné víčko, díky kterému je obal plně recyklovatelný. 

Ačkoliv se u pleťových sér zpravidla setkáváme spíše s lahvičkami s kapátkem, je třeba říci, že se nejedná o pleťové sérum v pravém smyslu tohoto slova. Je totiž výrazně hutnější a svou konzistencí připomíná spíše lehký pleťový krém. Jedinou větší nevýhodou z hlediska balení tak může být fakt, že součástí produktu není praktická lopatička, která by usnadnila jeho použití, a to zejména ženám s delšími nehty.

Složení nočního séra

Teď však k té nejdůležitější části dnešní recenze – složení produktu. Jak již bylo řečeno, složení je opravdu přírodní a v BIO kvalitě. Nenajdeme v něm zbytečné chemické látky a parfemace je čistě přírodní. Díky šetrnému složení je tak vhodný i pro osoby s citlivou pletí, pro kterou je i dermatologicky testován a schválen. Výrobce krém doporučuje používat od 25 let, na druhou stranu je možné ho užívat již preventivně i dříve.

Hlavní výhodou tohoto krému je především velké množství účinných aktivních látek, díky čemuž ho také řadíme spíše mezi séra než noční krémy. Hlavní aktivní složkou je nízkomolekulová kyselina hyaluronová, která je známá svou schopností vázat vodu a postupně ji uvolňovat do pokožky. Kromě ní bychom však v séru našli například pollulan, polysacharid, který poskytuje výrazný a dlouhotrvající vyhlazující účinek. Ten oceníte zejména v případě, že vás trápí jemné vrásky v okolí očí a úst.

Za zmínku stojí například také směs lecitinu a extraktu černého ovsa posilující hydratační účinky a zklidňující aloe vera s obsahem vitamínů A a E a celé řady antioxidantů. Pleti prospěšné vitamíny najdeme také v obsaženém BIO zastudena lisovaném mandlovém oleji, bambuckém másle či moringa oleji.

Naše hodnocení

Vyhlazující sérum však není účinné jen „na papíře“ – účinnost obsažených aktivních látek pocítíte už při prvním použití. Je však třeba říci, že zejména v případě suché pokožky je vhodné sérum aplikovat na navlhčenou pleť, jinak se může objevit nepříjemné pnutí. Na druhou stranu nezanechává mastný film, který je častým neduhem hydratačních krémů s obsahem olejů.

Co se týká vlivu na vrásky, při pravidelném používání je efekt opravdu viditelný. To platí zejména v případě jemných mimických vrásek kolem úst a očí, případně také vrásek vzniklých dehydratací pleti. Oceníte ho také v případě, že vás trápí citlivá pleť, kterou běžná séra s aktivními látkami snadno podráždí. Kolem a kolem, jedná se o opravdu skvělý produkt, který rozhodně stojí za investici.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *