RECENZE: Menstruační kalíšek LadyCup

Ladycup Recenzee

Když jsem před několika lety začala pátrat po alternativně klasických tampónů, menstruační kalíšek byl mou první volbou. Nutno říct, že to nebyl krok vedle – menstruační kalíšek pravidelně už nějakou dobu používám a ke klasickým tampónům bych už se rozhodně nevrátila. Jelikož se však od doby, kdy jsem kupovala svůj první kalíšek, na trhu objevila spousta nových výrobců, rozhodla jsem si vyzkoušet i další značky, se kterými jsem zatím neměla zkušenost. Dnes vám proto přináším recenzi na menstruační kalíšek LadyCup.

LadyCup kalíšky mi byly sympatické na první pohled. Nejen, že kalíšek je sám o sobě ekologickou variantou tampónů, ale LadyCup své kalíšky vyrábí u nás v České republice. Jelikož je vyroben z lékařského silikonu, je zdravotně naprosto nezávadný, a navíc na rozdíl od tampónů vhodný i v případě, že člověka občas potrápí záněty či mykózy. Recenze kalíšku LadyCup.

Výhody proč ANO

  • Cena
  • Velikosti vhodné téměř pro všechny
  • Pro sportovkyně

Nevýhody proč NE

  • asi nejsou žádné proti

Výhody menstruačního kalíšku

Než se však přesuneme k samotné recenzi, alespoň stručně si připomeneme výhody menstruačních kalíšků. Mezi ty hlavní patří zejména ekologie a úspora peněz – jelikož LadyCup kalíšek seženeme v rozmezí 450 až 600 Kč, je vzhledem k jeho několikaleté životnosti jasné, kolik ušetříme za vložky a tampóny. V neposlední řadě se také jedná o praktickou menstruační pomůcku na dovolenou či sport, zejména tedy vodní sporty, na které nemusí tampón vyhovovat všem.

Proč mě kalíšek LadyCup zaujal?

LadyCup kalíšky mi byly sympatické na první pohled. Nejen, že kalíšek je sám o sobě ekologickou variantou tampónů, ale LadyCup své kalíšky vyrábí u nás v České republice. Jelikož je vyroben z lékařského silikonu, je zdravotně naprosto nezávadný, a navíc na rozdíl od tampónů vhodný i v případě, že člověka občas potrápí záněty či mykózy.

Velká nabídka

Co mě však zaujalo už při objednávání kalíšku, byla především velká nabídka e-shopu značky. Kromě opravdu nepřeberného množství barev kalíšků a bavlněných obalů na ně bychom zde našli třeba látkové vložky či třeba pomůcky pro očistu kalíšků. Já kalíšek vyvařuji ve vroucí vodě, ale věřím, že speciální dezinfekční prostředky na kalíšek mohou přijít vhod třeba na cestách.

Jakou vybrat velikost?

Jakmile jsem se rozhodla pro jednu z mnoha barev (a bylo to opravdu těžké rozhodování!), přišla na řadu správná volba velikosti. Jelikož už mám s kalíšky zkušenost, sáhla jsem po menší velikosti. Pokud vás kalíšková premiéra teprve čeká, při rozhodování platí pravidlo, že menší kalíšek velikosti S je vhodný spíše pro mladší ženy, které ještě nerodily, případně mají posílené pánevní dno. 

Zavedení a výdrž

Co se týče nejdůležitější části recenze, tedy zhodnocení samotného kalíšku, musím konstatovat, že mě nezklamal. Materiál je poměrně pružný, takže se s trochou cviku lehce zavádí i vyjímá, zároveň však dobře těsní a neprotéká. Jediným mínusem je fakt, že pokud zvolíte menší kalíšek velikosti S, nemusí při silnější menstruaci vydržet celých avizovaných dvanáct hodin. Pokud tedy s kalíškem teprve začínáte, doporučuji ho první dny kombinovat s intimkou nebo slabými menstruačními kalhotkami, vyhnete se tak případným nehodám s protečením.

LADYCUP v TOP 3 menstruační kalíšky

Menstruačních kalíšků máme na trhu opravdu mnoho, proto jsme se v redakci rozhodli udělat srovnání nejlepších menstruačních kalíšků. Produkt od tuzemské značky LADYCUP patří mezi TOP 3 nejlepší menstruační kalíšky v našem srovnání.

Závěrečné hodnocení

Závěrem musím říct, že LadyCup je pro mě mezi menstruačními kalíšky prozatím jasným favoritem. Nejen, že se jedná o český výrobek, ale také opravdu funguje, pohodlně se zavádí a snadno udržuje. Oproti některým značkám má velikost S o něco menší objem, o to je však jeho nošení pohodlnější.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *