RECENZE:KolagenDrink Liposomální kolagen s vitamínem C

Kolagendrink Recenze

Oblast doplňků stravy s kolagenem zažívá v posledních letech bezpochyby boom. Vzrůstající poptávka po kolagenu ve všech různých formách vedla mimo jiné také ke vzniku mnoha nových značek, díky čemuž můžeme vybrat skutečně kvalitní produkt. V dnešní recenzi se proto podíváme na lipomosomální kolagen značky KolagenDrink doplněný o vitamín C.

Proč suplementovat kolagen?

Odpověď na tuto otázku je opravdu rozsáhla. Suplementaci kolagenu pomocí doplňku stravy můžu doporučit snad každému, zejména všem těm, kteří už oslavili pětadvacáté narozeniny. To je to totiž nejenom významný milník, ale také období, kdy začne výrazně klesat produkce kolagenu v našem těle.

Kolagen přitom hraje poměrně důležitou roli v celé řadě oblastí našeho zdraví. Nezbytný je jak pro mladistvou a pružnou pleť, zdravé klouby a kosti, tak pro kvalitní vlasy a pevné zdraví celkově. Jedná se totiž o základní pojivový materiál v našem těle, jehož nedostatek může vést ke spoustě zdravotních problémů. Nachází se jak v našich kloubech, pokožce či vlasech, ale také zubech, šlachách, svalech či dokonce rohovce a cévách.

 V balení o objemu 250 mililitrů, které je na e-shopu momentálně k dostání za 815 Kč, obsahuje dvacet pět dávek, tedy měsíční kúru. Ve složení bychom kromě hydrolyzovaného tekutého kolagenu našli vitamín C, který je důležitý pro správné vstřebávání a biodostupnost kolagenu v těle. Mimo jiné produkt obsahuje také extrakt z rakytníku.

Výhody proč ANO

  • Tekutý kolagen
  • Pozitivní recenze uživatelů
  • Liposomální kolagen

Nevýhody proč NE

  • Nejspíš nic

O e-shopu KolagenDrink

Na webu KolagenDrink.cz najdeme opravdu široké množství produktů, a to především kolagenu různých typů a forem. Vybírat můžeme například z kolagenů obohacených o vitamíny a minerály či kolagenových kúr. Ty se vyplatí především z hlediska příznivé ceny mnohem více než zakoupení jednoho balení například v lékárně, a to především z toho důvodu, že pro viditelný účinek je potřeba kolagen užívat dlouhodobě. 

E-shop navíc nabízí celou řadu věrnostních slev, dopravu za příznivou cenu kolem 99 Kč, a v případě nákupu nad 1399 Kč dokonce zdarma. Výhodné jsou také nejrůznější akční balíčky.

Složení produktu

Teď se však pojďme podívat na samotný produkt. V balení o objemu 250 mililitrů, které je na e-shopu momentálně k dostání za 815 Kč, obsahuje dvacet pět dávek, tedy měsíční kúru. Ve složení bychom kromě hydrolyzovaného tekutého kolagenu našli vitamín C, který je důležitý pro správné vstřebávání a biodostupnost kolagenu v těle. Mimo jiné produkt obsahuje také extrakt z rakytníku.

Na rozdíl od jiných značek výrobce uvádí opravdu kompletní složení, a to včetně profilu aminokyselin, díky čemuž si můžeme být jistí účinností produktu. Obsahuje celkem devatenáct aminokyselin kolagenu (kompletní kolagen se skládá z jednadvaceti aminokyselin), a jedná se tak o poměrně komplexní produkt.

SložkaDDD (10 ml) *RVH
Hydrolyzovaný kolagen1000 mg **
Vitamín C (kyselina L-askorbová)200 mg250 %
Fosfolipidy (slunečnicový lecitin)1300 mg**
Zastoupení aminokyselin v dávce 1 000 mg kolagenumg%
L-alanin74,52 mg8,1
L-arginin77,28 mg8,4
kyselina L-asparagová60,72 mg6,6
kyselina L-glutamová114,08 mg12,4
glycin192,28 mg20,9
L-histidin7,36 mg0,8
L-hydroxylyzín11,04 mg1,2
L-hydroxyprolin104,88mg11,4
L-isoleucin13,8 mg1,5
L-leucin26,68 mg2,9
L-lysin31,28 mg3,4
L-methionin5,52 mg0,6
L-fenylalanin19,32mg2,1
L-prolin105,8 mg11,5
L-serin31,28 mg3,4
L-threonin17,48 mg1,9
L-tyrosin4,6 mg0,5
L-valin22,08 mg2,4
L-cystein1 mg0,1

Výhody liposomálního kolagenu

Mimo jiné je třeba také zmínit fakt, že se jedná o liposomální kolagen. To v praxi znamená, že je účinná látka „zapouzdřena“ v tucích, díky čemuž je po konzumaci následně zcela absorbována trávicím traktem a spojena s membránou buňky. Jednoduše řečeno, kolagen není zničen během trávení žaludečními šťávami a my tak můžeme naplno těžit z jeho účinků na naše tělo. Díky tomu je kolagen značky KolagenDrink výborně vstřebatelný a může se pochlubit vysokou biodostupností.

Pozor

Stále si nevíte rady, jak vybrat kolagen? Pojďte si přečíst naše srovnání nejlepší kolagen, kde jsou i recenze různých produktů (kolagenů.

Pro koho je kolagen vhodný

Vzhledem k tomu, že výrobek neobsahuje lepek, je vhodný i pro osoby s intolerancí či alergií na lepel. Stejně tak ve složení nenajdeme GMO, sóju, ořechy ani laktózu. Vzhledem ke svému původu však není vhodný pro vegany. Rovněž není určen pro malé děti. V případě těhotenství či kojení je vhodné jeho užívání zkonzultovat s lékařem.

Kolagen Drink Recenze 1

Hodnocení

Ačkoliv je složení asi tím nejdůležitějším kritériem, při výběru kolagenů bychom měli dát pozor i na jeho vůni a chuť – právě ta je bohužel častým důvodem, který spoustu lidí od jeho užívání odradí. Pro mořský kolagen je totiž velice typická výrazná pachuť a vůně rybiny, což pochopitelně není žádná dobrota.

U KolagenDrinku se toho naštěstí nemusíte obávat. Je totiž doplněn o 100% přírodní vůni a příchuť marakuje a broskve, díky čemuž opravdu krásně voní i skvěle chutná. Sympatický je i fakt, že kolagen není doslazován cukrem. Jelikož je k dostání v tekuté formě, opravdu snadno se užívá a nemusíme se obávat hrudkování, jak je tomu často u práškových kolagenů.

Na závěr musím ocenit hlavně obsah vitamínu C, který je nezbytný pro správné vstřebávání a syntézu kolagenu v našem organismu. Účinky samozřejmě nečekejte okamžitě, ale už po první kúře lze zaznamenat zlepšení v oblasti pohybového aparátu i stavu pleti.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *