RECENZE: Sérum proti vypadávání vlasů s chininem Klorane

Klorane Serum Pri Vypadavani Vlasu Recenze

Přestože vypadávání vlasů není problémem, který by mě nějak zvlášť trápil, už pár let se snažím vydržet co nejdál od nůžek a nechat si narůst dlouhé vlasy. To však s sebou obnáší nejen nutnost pořádné dávky trpělivosti, ale také správné péče. A přestože jsem vyzkoušela opravdu nepřeberné množství produktů, jedna položka zbývala na mém seznamu neodškrtnutá – chinin. Když jsem tak narazila na značku Klorane, která má ve svém sortimentu celou chininovou řadu, dlouho jsem neváhala a sáhla jsem po vlasovém séru. V dnešní recenzi se s vámi podělím o své dojmy.

Moje zkušenost se sérem Klorane

Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní produkt, je třeba se obrnit trpělivostí. Jelikož však lahvička obsahuje tříměsíční kůru, není dlouhodobé používání problém. Běžně je vlasové sérum Klorane k dostání v lékárnách za cenu kolem tisícovky, měsíc používání tak vychází na příjemných 300 Kč. 

První výsledky jsem kupodivu viděla už po prvním použití. Nešlo samozřejmě o růst vlasů či okamžité zastavení vypadávání, jako spíše jejich posílení, snad vlivem obsažených minerálů a vitamínů. Zároveň musím říct, že navzdory tomu, že se jedná o bezoplachové sérum, vlasy nijak zvlášť nezatěžuje a nelepí. Příliš příjemné mi nebyla naopak vůně, to je však vysoce individuální.První vliv na vypadávání a růst vlasů můžete zpozorovat přibližně po měsíci. Sama jsem si všimla především menšího množství vlasů na hřebeni při česání. O vlivu na růst vlasů svědčí hlavně spousta nových vlásků. Pokud tak hledáte metodu, jak vlasy posílit a pocitově také zahustit, sérum bych vám jednoznačně doporučila. Co se týká délky, urychlením růstu si příliš jistá nejsem, na druhou stranu menší míra ztráty vlasů znamená také delší životní cyklus vlasu, a tedy i jeho větší délku. 

Klorane Serum Recenze
  • Balení obsahuje 100 ml
  • 98 % Složek Přírodního Původu, 0 % Silikonů
  • posiluje vlasové ložiska

Proč jsem se rozhodla vyzkoušet sérum Klorane?

Možná se ptáte, zda jsem na testování séra proti vypadávání vlasů ten správný adept – třicítku mám ještě před sebou, netrápí mě hormonální nerovnováha ani dědičnost ve formě vypadávání vlasů v rodině. Bohužel však patřím k ženám, které své vlasy rády upravují. To s sebou bohužel nese jejich vyšší náchylnost k poškození a také vyšší namáhání pokožky hlavy. Výsledkem jsou nejen lámavé vlasy, ale také jejich výraznější vypadávání. Když do rovnice přidám snahu nechat si narůst skutečně dlouhé vlasy, k výsledku se ne a ne dobrat. 

Pro koho je chininové sérum vhodné?

Ať už se podobně jako já snažíte o hřívu až po pás, či vám začaly více vypadávat vlasy vlivem hormonálních změn či věku, chininové sérum by mohlo být klíčem k řešení. Vzhledem ke komplexnímu složení, na které se podívám blíže dále v recenzi, totiž pomáhá nejen k mírnění ztráty vlasů, ale také díky obsahu kofeinu urychluje jejich růst. 

Tip na článek

Trápí Vás vypadávání vlasů? Pak si přečtěte naše srovnání nejlepší vitamíny na vlasy, kde se dozvíte, které produkty doporučujeme proti vypadávání vlasů

Zároveň si troufám říct, že díky obsahu mnoha vitamínů, které spolu se sérem aplikujete na pokožku hlavy, pomůže i v případě, že vás trápí problémy v této oblasti. Pozor bych dala naopak v případě, že máte alergii na některou ze složek či nemáte příliš dobrou zkušenost s vlasovými séry. Ačkoliv se jedná o opravdu užitečné pomocníky s výrazným efektem, pro velmi citlivou pokožku mohou být séra jednoduše příliš silná, a je tak lepší zůstat u šampónů (které mimochodem v chininové řadě Klorane najdete taky). 

Složení produktu a aktivní látky

Při pohledu na složení mě v prvé řadě zaujalo to, co v něm není – jak složky živočišného původu (sérum tak můžete bez obav použít i v případě, že jste vegan/ka či se snažíte kupovat cruelty free kosmetiku apod.), tak silikony, kterým se snažím z mnoha důvodů ve vlasové kosmetice vyhýbat. Sérum je z 98 % přírodního původu, avšak ani mezi „chemičtějšími“ složkami nenajdeme nic vyloženě špatného či škodlivého. Příkladem může být benzoát sodný nebo sorbát draselný, tedy synteticky vyráběné, avšak přijatelné konzervační látky.

Slozeni Klorane Serum
Složení produktu Klorane Sérum při vypadávání vlasů

Teď však ke složkám, které mě naopak velice potěšily. Jedná se primárně o chininový produkt, a tak vás asi nepřekvapím informací, že právě chinin je hlavní účinnou látkou. Vlasům prospívá především díky svým stimulačním účinkům, pomocí kterých zpomaluje vypadávání vlasů. Podobnou funkci má také obsažený kofein. K rychlejšími růstu a aktivaci růstové fáze vlasu naopak přispívá obsažená protěž alpská a celá řada vitamínů a minerálu, jako je například vitamín B a mangan. 

Balení a aplikace vlasového séra

Jelikož se jedná o sérum, které je potřeba aplikovat přímo na vlasovou pokožku, plusové body musím udělit za praktický aplikátor, který je součástí lahvičky. Nemusíte se tak bát, že se při aplikaci zašpiníte, či sérum nechtěně aplikujete nejen na pokožku, ale také do délek vlasů, kde nemá prakticky žádné využití. Ocenit musím také fakt, že na stránkách výrobce najdete pěkně udělané informační video o správné aplikaci (která je však i bez něj poměrně snadná a bezproblémová). 

Co se týká obsahu lahvičky, uvnitř flakonku najdete celkem 100 mililitrů tekutiny. Ačkoliv se může zdát, že se jedná o malé množství, při dodržení dávkování (10 stisků denně třikrát týdně) lahvička vystačí na tříměsíční kúru. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *