RECENZE: KetoDiet proteinová kaše s nízkým obsahem sacharidů

Ketodiet Proteinova Kase Recenze

Pokud stejně jako já patříte mezi milovníky zdravého stravování, pravděpodobně svůj den začínáte miskou ovesné kaše. Ta představuje skvělý způsob, jak tělu dodat potřebnou energii na celý den. Přestože se však jedná o zdravější alternativu přeslazených snídaňových cereálií, při pohledu na přehled makroživin nadšení často okamžitě opadne – a v případě, že se snažíte stravovat s minimem sacharidů, to platí dvojnásob. Pro všechny keto nadšence i ty, kteří by rádi zvýšili příjem bílkovin, mám proto tip na kaši, kterou si okamžitě zamilujete – proteinovou kaši značky KetoDiet.

Co je proteinová kaše KetoDiet?

Moderní jídelníček přímo přetéká cukry a sacharidy, což může vést nejen ke kilům navíc, ale také ke vzniku celé řady civilizačních onemocnění. Není proto divu, že na stále větší popularitě získává tzv. Keto dieta, která se vyznačuje nízkým podílem sacharidů ve stravě. Nemusíte se však bát, že by váš talíř zel prázdnotou – sacharidy jsou v rámci nízkosacharidové diety jednoduše nahrazovány bílkovinami.

Pokud však stejně jako dáváte přednost spíše rostlinné stravě, nebo vás už unavují neustálá vajíčka k snídani, praktickou volbou bude právě proteinová kaše. Ta od značky KetoDiet zaměřující se na nízkosacharidové potraviny se může pochlubit opravdu vysokým obsahem bílkovin, díky kterým vás zasytí na celé dopoledne. Nejen, že si ji mohou dopřát i osoby s alergií na lepek, ale zároveň vám napomůže k budování svalové hmoty a spalování tuků. 

Jaké má kaše nutriční hodnoty?

Kase Ketodiet Nutricni Hodnoty

Jelikož se však přívlastkem „proteinová“ chlubí opravdu obrovské množství produktů, které v konečném důsledku ani tolik toho proteinu neobsahují, zastavit se musím především u nutričních hodnot. A ty mě opravdu potěšily: Jedna porce kaše obsahuje hned 15 gramů bílkovin – pro srovnání, doma uvařená ovesná kaše obsahuje pouze kolem 9 gramů bílkovin. Pokud bychom se podívali na tuto hodnotu na 100 gramů, opět nás potěší vysokým číslem, a to 55 gramy. Pro představu, polotučný tvaroh, který je častou součástí nízkosacharidových jídelníčků, obsahuje na 100 g pouze kolem 13 gramů bílkovin. V případě kaše KetoDiet tak přívlastek „proteinová“ skutečně platí.

Složení kaše KetoDiet

S nutričními hodnotami rovněž úzce souvisí složení – to se na první pohled může zdát zbytečně dlouhé, při podrobnějším zkoumání se však ukázalo, že je kaše obohacená o prakticky celé spektrum důležitých minerálů a vitamínů. Samotná kaše je tvořena kombinací několika proteinů, díky čemuž se není třeba bát typické chuti některého z nich. Kromě syrovátkového koncentrátu tak obsahuje například sójový protein, micelární kasein, syrovátkový izolát či sušený vaječný bílek. V závislosti na příchuti však může obsahovat také další složky, jako smetanu, mléko, škrob či ovoce. 

Kdo si na proteinových kaších KetoDiet pochutná?

Nutriční okénko je u konce, jak je to však s dalším kritériem – chutí? Pro proteinové výrobky je totiž mnohdy typická podivná pachuť syrovátky či dalších obsažených látek. Z tohoto hlediska byly kaše KetoDiet skutečně příjemným překvapením. Chuť je plná, tak akorát sladká a bez chemického ocásku. 

Jedinou nevýhodou tak může být její struktura, která spíše než ovesnou kaši připomíná tu krupicovou – pokud máte rádi kaši, ve které občas něco zakřupe, jednoduše si do kaše přihodíte své oblíbené oříšky, semínky či čerstvé nebo sušené ovoce, které dodají potřebnou vlákninu (pokud však dodržujete striktnější dietu, nezapomeňte vše započítat do svého denního příjmu!). Pokud máte radši spíše sladší kaše, doporučuji lehce dosladit stévií či čekankovým sirupem. 

Můj tip

KetoDiet je vlastně dieta (keto dieta). Pokud by vás to více zajímalo, ale nejste si jistí chutí jídel, tak si můžete objednat ochutnávkový balíček na 3 dny.

Jaké jsou k dostání příchutě?

Kase Ketodiet Prichute

K dostání je hned několik příchutí. Jako milovnici čokolády mě nejvíce oslovila především čokoládová kaše, v těsném závěsu za ní malinová a s jablky a se skořicí. Jelikož příliš neholduji vanilce, kombinace banánu a vanilky mě příliš neuchvátila, pokud však na vanilkovou příchuť nedáte dopustit, je třeba dodat, že na e-shopu značky se jedná o jednu z nejprodávanějších příchutí. 

Jak se proteinová kaše KetoDiet připravují?

Dalším příjemným bonusem je fakt, že se kaše velice snadno a rychle připravují, což ráno ocení snad opravdu každý. Stačí obsah sáčku nasypat do misky a zalít 150 až 180 mililitry horké vody – pozor, voda nesmí vřít, jinak byste zbytečně zničili některé obsažené vitamíny a další bioaktivní složky. 

Priprava Kase Ketodiet

Následně stačí kaši opravdu důkladně zamíchat a nechat tři až pět minut odstát. Jakmile je kaše hotová, můžete ji podle momentální chuti i fantazie ozdobit sušeným či čerstvým ovocem, oříšky či semínky a pustit se do jídla. Dobrou chuť!

Závěrečné hodnocení proteinové kaše KetoDiet

Jakožto milovnice teplých, sladkých snídaní a zároveň jako velice aktivní člověk neustále hledám způsoby, jak zkombinovat skvělou chuť a skvělý nutriční profil potravin. Zatímco dříve jsem s větší či menší úspěšností experimentovala s mícháním ovesné kaše s nejrůznějšími proteinovými prášky, musím říct, že tato proteinová kaše je bezpochyby mnohonásobně snazším, rychlejším a především chutnějším způsobem, jak tělu dodat potřebné bílkoviny. Své využití tak najde nejen během zdravé snídaně, ale také jako rychlá a sytá svačinka v průběhu celého dne, případně také jako skladná a výživná svačina na výlety a túry (za předpokladu, že máte možnost uvařit si vodu). Pokud tak hledáte nízkosacharidovou alternativu běžné ovesné či jiné obilné kaše, proteinové kaše KetoDiet vám určitě zachutnají.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *