Jak vybrat menstruační kalhotky

Jak Vybrat Menstruacni Kalhotky

Zatímco před pár lety o menstruačních kalhotkách slyšela málokterá z nás, dnes se jedná o stálici mezi menstruačními pomůckami mnoha žen. Ruku v ruce se stále se rozšiřující nabídkou však jde také složitější rozhodování, kterou značku a model kalhotek vlastně zvolit. Jelikož nám menstruační kalhotky mohou vydržet až několik let, rozhodně není na místě rozhodování pouze na základě ceny. Pojďme se proto podívat, která kritéria jsou při nákupu menstruačních kalhotek nejdůležitější.

Podle síly menstruace

Asi nejzásadnějším kritériem při výběru menstruačních kalhotek je síla menstruace. Přestože většina značek nabízí modely s různým stupněm savosti, některé značky se mohou pochlubit savostí výrazně vyšší. Obecně platí, že pro dny silné menstruace jsou vhodné značky Flux, Modibodi, případně Snuggs kalhotky označen třemi kapičkami. Samostatnou kapitolou vysoké savosti jsou speciální noční menstruační kalhotky, které se vyznačují prodlouženou savou vrstvou. Ty najdeme například v sortimentu značky Love Luna, SaYu nebo Meracus Night. 

Naopak pro dny slabší a střední menstruace jsou pohodlnější alternativou prakticky všechny značky nabízející kalhotky s nižším stupněm savosti. Velice oblíbené jsou Snuggs s jednou či dvěma kapičkami, případně také všechny typy Love Luna, Selenacare nebo SaYu.

Nejlepší menstruační kalhotky

Nedokážete se rozhodnout, které menstruační kalhotky vybrat? Připravili jsme si pro Vás článek nejlepší menstruační kalhotky, kde si můžete vybrat menstruační kalhotky z našeho srovnání.

Podle materiálu

Se savostí a pohodlím během menstruace úzce souvisí také zvolený materiál. Menstruační kalhotky jsou typicky vyráběné zejména ze syntetickým materiály, jako je polyamid nebo nylon. Pokud však toužíte po kalhotkách z přírodních vláken, zapátrat můžete v nabídce značky Modibodi, která nabízí příjemnou látku z bambusu s dotykovou vrstvou z merina vlny. To platí i o kalhotkách značky Love Luna. V případě, že z hlediska prodyšnosti nedáte dopustit na bavlnu s příměsí elastanu, skvělou volbou budou kalhotky Meracus, Love Lune, Selenacare, případně také Flux.

Podle střihu a designu

Kromě materiálu zvažte také střih a provedení kalhotek. V nabídce jsou kalhotky s různě vysokým pasem. Pokud preferujete nízký pas, hledejte v sortimentu SaYu a Meracus, středně vysoký pas nabízí například Love Lna, Snuggs či Selenacare. Opravdu vysoký pas najdeme v nabídce značek Love Luna, Bamboo a SaYu.

Se střihem souvisí také to, zda se rozhodnete pro klasické kalhotky či spíše vykrojené brazilky, které nově najdeme například u značky Snuggs. Vhodné jsou především při dnech opravdu slabé menstruace, případně jako pojistka ke menstruačnímu kalíšku či tampónu. Ve dnech silné menstruace však brazilky příliš vhodnou volbou nejsou.

Kromě tvaru kalhotek zvažte také jejich celkové provedení. Kromě barev můžeme vybírat také varianty s krajkou, které nabízí především Meracus, SaYu a Selenacare. Naopak veselé barevné kousky najdeme například v teenage edici Snuggs nebo u značky Meracus a SaYu.

Nebojte se kombinovat!

Široký výběr přímo vybízí k tomu, abychom nakombinovali více značek, barev a střihů. Ačkoliv se může jednat o vyšší investici, z dlouhodobého hlediska se větší počet menstruačních kalhotek rozhodně vyplatí. Ideálně si tak pořiďte kalhotky jak na silnější menstruaci či na noc, tak pro slabší dny či závěr menstruace.

Zajímává Vás, jak konkrétně fungují menstruační kalhotky? Přečtěte si náš článek.

Kolik budu menstruačních kalhotek potřebovat?

Toto je asi nejčastěji kladená otázka při nákupu menstruačních kalhotek – kolik jich vlastně budu potřebovat? Dá se říci, že minimálně dvoje. Zatímco jedny schnou, druhé máme na sobě. Mnohem praktičtější variantou jsou však kalhotky alespoň čtvery – jedny máme na sobě, jedny se perou, jedny schnout a jednu máme do zásoby. Zejména v případě silnější menstruace si s pouze dvěma kalhotkami nevystačíte.

Jak na správnou péči o menstruační kalhotky?

Aby menstruační kalhotky vydržely ve funkčním stavu co nejdéle, je nutné se o ně správně starat. V prvé řadě bychom je měli před prvním použitím vyprat v pračce. Obecně také platí, že kalhotky pereme v tekutém pracím prášku bez aviváže na třicet či čtyřicet stupňů (s ohledem na daný materiál a pokyny výrobce). Menstruační kalhotky nesušíme v sušičce ani na topení, mohlo by dojít k poškození savé vrstvy! Je tak nutné počítat s minimálně osmihodinovou dobou sušení, v horkých letních dnech o něco méně. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *