Jak často měnit povlečení?

Patříte k těm, kteří ložní prádlo převlékají jednou za měsíc? Pak vězte, že je to málo. Podle odborníků je ideální cyklus výměny povlečení maximálně 1x za čtrnáct dní. V některých případech je dokonce vhodné měnit prádlo každý týden.

Články na téma povlečení

  1. Jak vybrat kvalitní a nejlepší povlečení
  2. Jak větrat povlečení
  3. Jak často měnit povlečení
  4. Je třeba prát nové povlečení?

Kdy měnit povlečení 1x týdně?

Možná vám to přijde přehnané, ale existují případy, kdy dává týdenní cyklus výměny povlečení smysl.

V čistém povlečení se Vám bude lépe usínat

V posteli spí alergik

Co nejméně dráždivé lůžko je základ pro klidný spánek. Častá výměna ložního prádla zabrání množení roztočů. Pomáhá také větrat lůžkoviny na čerstvém vzduchu, roztoči nemají rádi mráz, ani přílišné teplo a světlo.

Přílišné pocení

Pot a vlhké lůžko jsou pozvánkou pro bakterie a houby. Pokud se nadměrně potíte, měňte povlečení alespoň 1x týdně. Navíc používejte povlečení z přírodních materiálů, např. ze 100% bavlny, která velmi dobře saje pot.

Při nemoci

Nemoc bývá spojená se zvýšeným pocením, proto by se mělo ložní prádlo měnit 1x týdně. Používejte přírodní bavlněné povlečení ve světlých barvách, které je možné prát na vyšší teplotu (alespoň 60 °C), nebo dokonce na vyvářku při 90 °C. Při vyšších teplotách se zbavíte virů a bakterií, které mohou ulpět v povlečení, kterým maroda přikrýváte.

V létě

Více se také potíme v létě, zejména máme-li teplé přikrývky nebo spíme v místnostech s nedostatečným větráním. Zapomeňte na mikrovlákno a povlečte peřiny do přírodní bavlny, která se vyznačuje výbornou savostí. Výměna povlečení jednou za týden má v horkém létě smysl!

Domácí mazlíčci s vámi spí v posteli

Pokud máte psa nebo kočku, kteří jsou zvyklí trávit čas s vámi v posteli, měli byste povlečení měnit častěji než obvykle. Odborníci doporučují domácnostem s domácími mazlíčky měnit ložní prádlo v týdenních intervalech.

Shrnutí

Odborníci doporučují: Měňte povlečení každých 14 dní, na pocit voňavé postele a hladkého, nezmuchlaného povlečení si rychle zvyknete.

V určitých případech je vhodné zvážit výměnu ložního prádla v týdenních intervalech. Věřte, že námaha spojená s převlíkáním postelí se vám vyplatí. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *