RECENZE: Inteligentní proteinová kaše Intelligent Food

Intelligent Food Proteinove Kase

Sladká ovesná kaše je skvělým způsobem, jak vykročit do dne, jak se říká, pravou nohou. A přestože se jedná o poměrně zdravé jídlo samo o sobě, stále více značek nabízí tzv. proteinové varianty se zvýšeným obsahem bílkovin a mnohdy také dalších výživných látek. Mezi proteinové kaše patří také inteligentní kaše značky Intelligent Food. O své dojmy z ní se s vámi podělím v dnešní recenzi.

Co je to inteligentní kaše INTELLIGENT FOOD?

Co Je Intelligent Food Kase

Ne, inteligentní kaše s vámi po ránu neprohodí pár slov o kvantové fyzice, ale můžete se spolehnout na to, že před náročným pracovním dnem pořádně nastartuje váš mozek. Obsahuje totiž nejen vysoké množství bílkovin, ale také celou řadu superpotravin bohatých na vitamíny a minerály. Na rozdíl od konkurence však neobsahuje syrovátkový koncentrát, díky čemuž je vhodná pro vegany i osoby alergické na laktózu. Osobně mi přijde, že díky tomu je kaše tak nějak lépe stravitelnější, takže se necítím zaplácnutý, ale mám zdravě plné břicho. Do oběda se nikde nesháním po něčem dalším k zakousnutí. Nemám po této kaši hlad.

Pro koho je inteligentní kaše vhodná?

Přestože složením zaujmou především vegany, pochutnat si na inteligentních proteinových kaších může každý, kdo hledá způsob, jak připravit rychlou, avšak nutričně vyváženou zdravou snídani. Zejména v případě, že se ráno sotvakdy stačíte nasnídat a na vaření domácí ovesné kaše nemáte čas ani pomyšlení, právě instantní kaše je první volbou. Proč tak nezvolit takovou, která dodá vašemu tělu nejen rychlou energii, ale také dostatek všech živin, které by snídaně měly osahovat.? Na kaši si navíc díky snadné přípravě mohou pochutnat i děti, případně ji vzhledem k obsahu bílkovin ocení také sportovci či osoby vystavené zvýšené fyzické námaze.

Jaké má kaše složení a nutriční hodnoty?

Právě složení, respektive nutriční hodnoty, jsou tím hlavním důvodem, proč mě inteligentní kaše na první pohled zaujaly. Na rozdíl od instantních kaší běžně dostupných v supermarketech totiž neobsahují bílý cukr, konzervanty, éčka ani palmový olej. Zároveň jsou plně rostlinného původu bez obsahu laktózy. Osobně musím ocenit zejména fakt, že kaše neobsahuje pouze jeden zdroj rostlinných bílkovin, které bohužel zpravidla nenabídnou kompletní aminokyselinové spektrum. Ve složení tak najdeme jak hrachový protein v bio kvalitě, tak proteiny konopné, mandlové a rýžové proteiny. 

Kromě toho se můžete těšit na křupavé kešu, chia semínka a kousky 55% čokolády (v případě čokoládové příchutě). Zkrátka nepřijdou ani milovníci ovoce, jelikož kaše obsahuje také brusinky slazené jablečnou šťávou a lyofilizovaný (mrazem sušený) banán. Jak již bylo řečeno, ve složení nenajdeme cukr, ale sukralózu, náhradní sladidlo bez kalorií. 

Intelligent Food Proteinove Kase 02

Se složením rovněž úzce souvisejí také nutriční hodnoty, které jsou překvapivě vyvážené. Kaše obsahuje na jednu porci 34, 4 gramů sacharidů, 13,2 gramů bílkovin, 14,7 gramů tuků a 10,6 gramů vlákniny. Jediným větším mínusem tak může být lehce vyšší obsah tuků, který nemusí sedět na vaše makra v redukční dietě a tak podobně. Zároveň je však třeba dodat, že zdravé tuky by měly být nedílnou součástí každého pestrého jídelníčku, jelikož jejich dostatek je zásadní pro normální funkci hormonálního systému. Obsažená vláknina je zase nezbytná pro normální fungování střev a trávicí soustavy.

Jaké jsou k dostání příchutě a jak kaše chutnají?

Vybírat můžete mezi příchutěmi extra čokoláda, mega kusy ovoce a domácí pohoda jablko-skořice. Já osobně jako milovník kakaa a čokolády vyzkoušel příchuť extra čokoláda, která kromě kousků čokolády a kakaového prášku obsahuje také karob. Ten je známý pro svůj vysoký obsah bílkovin, minerálů a vitamínů, na rozdíl od běžného kakaa z čokoládových bobů však neobsahuje kofeinVíce příchutí najdete na Intelligent Food.

Co se týká chuti, vzhledem k přírodními složení asi nebude žádným překvapením, že je opravdu přirozená a bez chemické pachuti, jak tomu občas u instantních kaší bývá. Zároveň je však třeba mít na paměti, že obsahuje směs rostlinných proteinů včetně hrachového, jehož lehce zemitá chuť nemusí sednout každému. Mohu však říci, že v chuti kaše nebyl hrachový protein prakticky vůbec poznat.

Jak inteligentní kaši připravit?

Jedním z hlavních důvodů, proč jsou instantní kaše stále častější volbou, je především jejich snadná a rychlá příprava. To platí i v případě inteligentní proteinové kaše, kterou připravíte během pěti minut. Stačí přibližně pět lžic zalít vodou, promíchat a na tři minuty nechat odstát. A kaše je hotová!

S tou souvisí také další bod, který rozhodně stojí za zmínku – kaše není zabalena v jednotlivých porcovaných sáčcích, jak jste možná zvyklí u kaše ze supermarketu, ale v jednom velkém, prakticky uzavíratelném sáčku se zipem. Díky tomu kaše dlouho vydrží čerstvá, ale zároveň minimalizujeme množství odpadu, což rozhodně potěší každého, kdo se alespoň částečně snaží vést tzv. „zero waste“ životní styl. Hlavně si můžete snadno připravit porci velkou přiměřeně velikosti svého hladu. Můžete si dát méně než 80g směsi, nebo naopak více.

Nikde jsem nepřišel na to, zda se má směs zalít studenou nebo horkou vodou. Jednou jsem kaši zalil horkou vodou, pak jsem zkusil vlažnou (odstátou vodu z filtrační konvice). Obojí funguje. Tedy není nutné vodu ohřívat. To přípravu kaše urychluje ještě víc. Úplně studenou vodou bych směs nezaléval, protože by kaše nebyla chuťově asi moc dobrá. Ale to záleží na osobní volbě.

Jak chutná?

Já mám rád sladké snídaně. Proto jsem si vybral čokokoládovou verzi kaše. Kaše chutná přirozeně a přírodně. Není v ní cítit žádný prášek nebo cokoliv umělého. Chuťově je moc dobrá. Brusinky, oříšky a chia krásně doplňují kašovitost. Tím myslím, že je dobré, že v soustu občas něco chroupne. Do oběda jsem neměl hlad. To je dobré znamení, že kaše zasytí.

Shrnutí na závěr

Snídaňové kaše jsou nedílnou součástí každého mého rána, bohužel ne vždy mám čas vařit kaši z čerstvých surovin. V tu chvíli rád sáhnu po instantních kaších, které nabízejí poměrně výživné složení a především dostatek bílkovin. Z toho důvodu si mě inteligentní kaše okamžitě získala. Osobně musím ocenit nejen výbornou chuť, ale hlavně komplexní směs rostlinných bílkovin, které bohužel u mnoha produktů vhodných i pro vegany chybí. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *