Francouzské povleční

Máte v ložnici velkou deku pro dva a sháníte na ni krásné a moderní francouzské povlečení? Jste tu správně, pojďme se podívat, jaké je k mání.

Co je francouzské povlečení?

Francouzské povlečení je určené pro 1 velkou partnerskou přikrývku a 2 polštáře běžné velikosti. Povlečení na přikrývku má rozměry 200×200 až 220×240 cm. Oblíbený materiál pro francouzské povlečení je flanel, krep, nebo luxusní satén. Populární bývá jednobarevné, žádané jsou však i vzory, nejčastěji květinové.

Rozměry francouzského povlečení

První, na co byste při výběru měli brát zřetel, jsou rozměry francouzské deky, na kterou povlečení kupujete.

Zatímco klasické povlečení pro jednoho se skládá z polštáře a přikrývky, partnerské povlečení na dvojlůžko obsahuje pouze jednu deku a dva polštáře.

Polštář má běžné rozměry, tedy 70×90 cm, důležitá je tedy velikost deky.

Povlečení na francouzskou přikrývku má tyto rozměry:

  • 200×200 cm – základní velikost pro dva
  • 200×220 cm – prodloužená délka, velikost pro dva
  • 240×220 cm – extra široká deka v prodloužené délce, pro dva

TIP: Před koupí francouzského povlečení si u prodejce zjistěte, zda je přikrývka ušitá z jednoho kusu látky, nebo je sešitá ze dvou kusů látek. V tomto případě se uprostřed povlečení na francouzskou přikrývku nachází šev, což se vám případně nemusí líbit.

Jaký materiál vybrat

Výrobci ložního povlečení nabízejí u svých nejprodávanějších vzorů také francouzskou variantu. Materiály, ze kterých je francouzské povlečení vyrobené, se tedy neliší od klasického povlečení.

Oblíbené jsou hřejivý mikroplyš a mikroflanel, vhodné pro chladné zimní měsíce. V létě vás naopak zchladí povlečení z bavlny, saténu nebo krepu.

Chcete-li zaplout pod peřinu povléknuté v luxusním francouzském povlečení, volte česanou bavlnu Renforcé. Tato tkanina k nám dorazila z Francie, a věřte, Francouzi dobře vědí, jak si pobyt v posteli maximálně zpříjemnit.

Oblíbené barvy

Francouzské povlečení samo o sobě dodá ložnici punc noblesy, ustlané vypadá velmi dobře a láká ke sladkému spánku.

Proto je francouzské povlečení často žádané jako jednobarevné, například v zelené, fialové, tyrkysové nebo žluté. Ale také v bílé, barvě nevinnosti. Barva, která bude slušet každé posteli, je šedá.

Jaké vzory jsou žádané

Pokud bychom měli mluvit o vzorech, pak se na velké ploše francouzské přikrývky dobře uplatní květinové vzory, ať už drobnější něžné, nebo velké a výrazné.

Protože francouzské ložní povlečení je určené pro páry, líbí se vzory evokující lásku, například srdce nebo kouzelnou Minnie ze světa Mickey Mouse. Kdo rád sleduje módní trendy, může sáhnout po 3D vzorech, které působí velmi realisticky.

Hitem jsou však také nejrůznější tematické vzory, například vánoční francouzské povlečení.

Kolik stojí francouzské povlečení

Cena francouzského povlečení je vyšší, a není divu, jedná se o povlečení na dvojlůžko, tedy pro dva.

U nejlevnějšího povlečení se můžete dostat už na cenu kolem 500 Kč, bývá obvykle ušité ze směsi bavlny a polyesteru. Luxusnější varianty se s cenou dokáží vyšplhat i vysoce nad 1 000 Kč.

Otázky & Odpovědi

Z kolika dílů se skládá francouzské povlečení?

Francouzské povlečení má 3 díly, 1x povlečení na velkou partnerskou deku, 2x povlečení na polštář klasické velikosti.Můžu použít francouzské povlečení na běžnou peřinu?

Nikoliv, povlečení na běžnou peřinu pro jednoho má rozměr 140×200 cm, francouzské povlečení na přikrývku pro dva má obvyklou velikost 200×200-220 cm.Podle čeho vybrat francouzské povlečení?

Základem je velikost francouzské deky, na kterou je povlečení určeno. Poté vybírejte materiál, ze kterého je ložní povlečení ušito, a dále podle barvy nebo vzoru, který se vám líbí.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *