RECENZE: Doplněk stravy na vlasy Donna Hair

Donnahair Recenze

Asi každá žena touží po lesklých a pevných vlasech. Mnohdy tak investujeme stovky i tisíce korun do péče o vlasy v podobě nejrůznějších šamponů, kondicionérů či vlasových masek. Bohužel kvalita vlasů spíše než na vnější péči záleží na dostatečném příjmu všech potřebných vitamínů a minerálů. Základem by tak měla být především vyvážená a pestrá strava, kterou však můžeme podpořit nejrůznějšími doplňky stravy. Jedním z nich je i přípravek Donna Hair, který slibuje podporu růstu i celkového stavu vlasů. Skutečně funguje? Na to se podíváme v dnešní recenzi.

Donnahair Forte
  • obsahuje 120 tobolek
  • užívat mohou ženy v těhotenství a kojící
  • velké množství pozitivních recenzí

Hodnocení a zkušenosti 

Osobně mě netrápí nadměrné vypadávání vlasů, jako spíše jejich lámavost. Vzhledem k obsahu biotinu a aminokyselin, se kterými mám z hlediska kvality vlasů dobrou zkušenost, mě tak příliš nepřekvapilo, že právě v této oblasti jsem pocítila největší změnu. Při pročítání recenzí a zkušeností ostatních zákaznic jsem však narazila také na časté zmínky o příznivém vlivu na padání vlasů či jejich celkový vzhled. Některé uživatelky dokonce uvádějí rychlejší růst vlasů či udržení barvy, tento účinek se však zpravidla týká hlavně silnější verze, Donna Hair Forte. Důvodem tak může být fakt, že tato verze obsahuje kromě aminokyselin a zvýšeného množství biotinu také pivovarské kvasnice a extrakt z přesličky rolní a kopřivy dvoudomé

Co je přípravek Donna Hair?

Donna Hair se řadí mezi doplňky stravy pro vnitřní užívání ve formě tobolek. Jako takový je přípravek určen pro dlouhodobou výživu vlasů, vlasové pokožky, ale také nehtů a kůže. Výsledkem pravidelného užívání by měly být zdravé, lesklé vlasy v optimální kondici. Přestože to není primárním účelem tohoto produktu, některé ženy užívají Donna Hair také při zvýšeném vypadávání vlasů. Bonusem je tak zejména fakt, že přípravek je vhodný i pro kojící ženy, pro které je nadměrné padání či zhoršení kvality vlasů téměř normou. 

Kde lze Donna Hair koupit?

Jelikož se jedná o doplněk stravy, k jeho zakoupení není potřeba lékařský předpis. K dostání je jak v mnoha e-shopech, tak v téměř každé lékárně. Zakoupit můžete jak základní produkt, který obsahuje tříměsíční kůru, tak silnější verzi přípravku, Donna Hair Forte. I ta je volně prodejná bez lékařského předpisu. 

Pro koho je přípravek vhodný?

Přípravek lze užívat preventivně jako podporu pestré stravy. Osobně jsem po Donna Hair sáhla z důvodu častějšího lámání konečků mých dlouhých vlasů, využití však najde i u žen, které chtějí jen oživit mdlý vzhled svých vlasů, který může být důsledkem nedostatečného příjmu některých živin. V případě nadměrného padání vlasů však doporučuji spolu s užíváním podpůruného produktu také zkusit vypátrat samotnou příčinu náhlé nadměrné ztráty vlasů. Může se jednat například o chudokrevnost či hormonální problémy, které je již třeba řešit s lékařem.

Jaké má Donna Hair složení účinné látky?

Vzhledem k tomu, že přípravek Donna Hair je určen k plošnému řešení nejrůznějších obtíží s kvalitou vlasů, obsahuje různorodé složky s příznivým vlivem na normální stav vlasů.

Aminokyseliny

Základem normálního stavu vlasů je zejména dostatek bílkovin ve stravě, respektive aminokyselin. Ty jsou základní stavební jednotkou nejen vlasového vlákna, ale také pokožky či nehtů. Samotné vlasy jsou z 90 % tvořeny bílkovinou keratinem. V přípravku Donna Hair najdeme celkem tři nejčastější aminokyseliny, a to methionin, cystein a tyrosin, které přispívají k normálnímu stavu vlasů i pokožky.

Minerály a vitamíny

Na stav vlasů má rovněž vliv i příjem minerálů. Ten lze rovněž podpořit doplňky stravy – DonnaHair obsahuje konkrétně zinek a křemík, kyselinu listovou (která je rovněž velice důležitá v těhotenství), kyselinu pantotenovou, inositol, PABA a vitamín A. K ochraně vlasů před volnými radikály a k podpoře přirozené regenerace přispívají zejména obsažený biotin, zinek a vitamín A. 

TIP

Produkt DonnaHair zaslouženě obsadil přední místo ve srovnání nejlepších vitamínů na vlasy

Užívání a dávkování

Jedna z hlavních výhod Donna Hair spočívá ve snadném dávkování – stačí pouze jedna tobolka denně. Doba, po jakou vám jedno balení vydrží, se pak odvíjí od zvoleného typu produktu. Zatímco základní přípravek Donna Hair obsahuje celkem čtyřměsíční kůru (3+1 měsíc zdarma), v případě silnější varianty Donna Hair Forte můžete sáhnout také po pouze měsíčním či dvouměsíčním balení na vyzkoušení, zda vám vyhovuje či nikoliv. Je však třeba dodat, že větší balení vychází v přepočtu na denní dávku o poznání levněji. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *