RECENZE: Collalloc je 100% bioaktivní mořský kolagen

Collaloc Recenze

Jelikož doplňkové stravy s kolagenem už dávno nejsou doménou pouze osob s nemocnými koleny, objevuje se čím dál větší množství značek a výrobců, které se na jeho produkci zaměřují. V dnešní recenzi se proto podíváme na kolagen značky Collaloc.

Recenze a zkušenosti

Collaloc 100% kolagen

Nyní se s Vámi podělím o svůj osobní názor a zkušenost. Sympatická mi je nejen cena, která se pohybuje kolem 600 Kč za měsíční kůru, ale také fakt, že Collalloc má ze všech dostupných kolagenů jeden z nejvyšších obsahů čistého kolagenu na denní dávku. Přestože se jedná o rybí kolagen, nemá prakticky žádnou chuť ani vůni, díky čemuž ho můžeme přidávat i do nejrůznějších jídel či nápojů. Mimo jiné se velmi dobře rozpouští a nedělá hrudky.

Co se týká účinků, na ty skutečně viditelné si musíme počkat minimálně na druhou měsíční kůru. Zlepšuje nejen kvalitu pleti, která je více hydratovaná a napnutá, ale také vlasů a nehtů, které se méně lámou a třepí. 

Výhody proč ANO

  • Dobře vstřebatelný
  • 3300 miligramů kolagenu v jedné dávce
  • Příznivá cena
  • Dobrá rozpustnost

Nevýhody proč NE

  • Nejspíš žádné nevýhody

Mořský kolagen značky Collalloc je podobně jako Inca Collagen vyroben ze 100% přírodního kolagenu. Díky svým biokaktivním vlastnostem je tělu přirozený, a tedy i velice dobře vstřebatelný a využitelný. V balení bychom našli 30 jednotlivě balených dávek s obsahem 3300 miligramů bioaktivního kolagenu.

Proč užívat kolagen?

Proc Uzivat Collalloc

Důvodů, proč vlastně užívat kolagen, je mnoho, a to zejména v případě, že už máte pětadvacáté narozeniny za sebou. V tomto věku totiž začíná prudce klesat produkce kolagenu v našem těle, a začínají se tak objevovat nejen první výraznější vrásky, ale také se celkově horší kvalita našich vlasů, nehtů, pokožky i pohybového aparátu. Z tohoto hlediska je vhodné konzumovat nejen potraviny bohaté na kolagen, ale také doplňky stravy, které ho obsahují v koncentrované, a především dobře vstřebatelné a stravitelné formě.

Typy kolagenů

Jelikož kolagen v těle plní celou řadu různých funkcí, není divu, že existuje hned několik jeho typů. Tím nejrozšířenějším je kolagen I. typu, který tvoří až devadesát procent veškerého kolagenu v našem organismu. Je důležitý například pro naše svaly, šlachy, kůži či chrupavky a pojivé tkáně.

Další, tedy II. typ kolagenu, je nezbytný pro naše klouby, proto je součástí téměř veškeré kloubní výživy. A zapomínat nesmíme ani na kolagen III. typu, který má vliv například na pevnost našich cév.

A jelikož kolagen značky Collalloc obsahuje všechny tři základní typy kolagenu, jeho užívání je vhodné při všech obtížích souvisejících se všemi výše jmenovanými oblastmi.

Proč vyzkoušet značku Collalloc?

Balení kolagenu

Baleni Collalloc
Zdroj: Instagram Collalloc

Teď se však pojďme blíže podívat na samotný produkt, tedy balení kolagenu Collalloc obsahující třicet denních dávek. Tato měsíční kolagenová kůra je prodávána po třiceti naporcovaných sáčcích, které jsou uloženy v designové papírové krabičce. Ač se možná nejedná o nejekologičtější variantu, dávkování po jednotlivých dávkách je skutečně praktické – nejen, že ho nemusíme odměřovat, ale také se vyhneme nechtěnému navlhnutí kolagenu, které by ho znehodnotilo.

Složení kolagenu Collaloc

Pokud bychom se podívali na složení, zjistíme, že v jednom sáčku (tedy v jedné denní dávce) se ukrývá celkem 3 300 miligramů čistého mořského kolagenu. Konkrétně se jedná o rybí kolagen, který sice není ideální volbou pro vegany, na druhou stranu vyniká krátkými řetězci aminokyselin. Ty jsou také důvodem, proč je mořský kolagen jednou z nejlépe vstřebatelných a tělem využitelných forem kolagenu vůbec. Vhodný je zejména při obtížích s pletí či klouby.

Je kolagen Collalloc vhodný pro všechny?

Přestože neexistují žádné studie, které by zakazovaly užívání kolagenu pro určité skupiny, výrobce nedoporučuje kolagen pro těhotné a kojící ženy, zřejmě z důvodu původu v rybách.

Tip

Kolagenů existuje celá řada, jak ale vybrat ten nejlepší? S tím vám pomůže náš článek, kde jsme srovnali produkty nejlepších kolagenů.

Jak užívat kolagen Collalloc

Jak Uzivat Collalloc
Zdroj: Instagram Collalloc

Aby došlo k co nejlepšímu vstřebávání kolagenu, výrobce na svých stránkách doporučuje kombinaci kolagenu s vitamínem C, a to buď zvlášť, či přímo v produktu, který také nabízí. Užívat bychom kolagen měli podle potřeby během dne rozmíchaný ve studené vodě. Přestože jedno balení představuje měsíční kůru, pro viditelné výsledky je třeba kůru jednou až dvakrát opakovat.

Časté otázky okolo Collalloc

Jaké je složení kolagenu Collalloc?

Collalloc obsahuje pouze 100% čistý kolagen. Je tedy bez jakýchkoliv dalších nežádoucích přísad.

Jak Collalloc pomáhá?

Collalloc má vliv na zdraví vlasů, nehtů, kloubů, zubů, ale také na pokožku a kosti. Kolagen je důležitá stavební bílkovina v těle, která se nachází ve většině tkání.

Podobné příspěvky

Jeden komentář

  1. Dneska mi došel, recenze jsou na jedničku, tak jako maminka 5 dětí jsem zvědavá na účinky. Mám 3 měsíční kůru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *