RECENZE: Blendea granola s příchutí Vanilla Latté

Blendea Granola Recenze

Milujete snídaňové cereálie s mlékem, ale alergie či citlivost na lepek vám zážitek ze sladké snídaně poněkud kazí? Pak možná pátráte po müsli či granole, která je nejen bez lepku, ale také skvěle chutná. Přestože já sama si běžné ovesné vločky mohu bez obav dopřát, lepek se ve svém jídelníčku přece jen snažím omezovat. Z toho důvodu mě příjemně překvapila značka Blendea, která nabízí granolu s obsahem 100% bezlepkových ovesných vloček. V dnešní recenzi se s vámi podělím nejen o dojmy ze složení a nutričního profilu, ale především z její chuti. Tak pojďme na to!

Proč vyzkoušet značku Blendea?

Blendea Predstaveni Obchodu

Produkty značky Blendea pro mě nejsou žádnou novinkou. Zatímco já osobně jsem až dosud využívala zejména široké nabídky doplňků stravy či výborného matcha čaje, v sortimentu e-shopu můžeme narazit také na zdravé potraviny v podobě ořechových krémů či právě snídaňových cereálií. Jedno mají všechny produkty společné – neobsahují konzervační látky, rafinovaný bílý cukr a ani GMO či živočišné složky. Složení je naopak vytvářené s ohledem na funkčnost, zdraví a celkovou prospěšnost našemu organismu. Jde tedy v jistém slova smyslu o zdravé snídaně. Bonusem je udržitelná produkce surovin a podpora projektů, které se zabývají obnovou lesů. Osobně musím ocenit také ekologické obaly s minimem plastů. 

Pro koho je granola Blendea vhodná?

Blendea Vanilla Latte Granola

Teď už však k produktu, na který se zaměřím v dnešní recenzi – bezlepkové granole s příchutí vanilkového latté. Vzhledem k nulovému obsahu lepku je vhodnou volbou zejména pro celiaky a alergiky na lepek (které jistě potěší skutečnost, že granola a její složky jsou nejen bezlepkové, ale také nepřišly do styku s potravinami obsahujícími lepek, jak tomu bývá u jiných ovesných granol), ale také všem, kteří chtějí snížit jeho příjem ve stravě. Ačkoliv lepek sám o sobě není nijak škodlivý, osobně se při snížení konzumace lepku cítím mnohem lépe zejména z hlediska zažívání. Na granole si však pochutnáte i v případě, že vás lepek ve stravě nijak netrápí. Podívejte se také na Powerlogy granolu, které je chuťově velice vydařená.

Složení granoly Blendea

Blendea Zdrava Granola 03

Důvodem, proč je granola 100% bezlepková, je použití speciálního druhu ovsa, který je nejen přirozeně bezlepkový, ale také je s ohledem na celiaky zpracován bez kontaktu s potravinami s lepkem. Kromě ovesných vloček ve složení najdeme také křupavé mandlové lupínky a kokosový olej. Příchuť je čistě přírodní – namísto umělých sladidel a dochucovadel byl použit nasládlý rýžový sirup, vanilka bourbon a skutečná káva. Vysokého obsahu kofeinu se však obávat nemusíte; granola obsahuje pouze 1% mleté kávy, která je tak v produktu skutečně jen na chuť. 

Nutriční hodnoty granoly Blendea

Blendea Zdrava Granola tabulka nutričních hodnot

Přírodnímu složení bez cukru odpovídají i nutriční hodnoty. Vzhledem k obsahu ovesných vloček, které jsou přirozeným rostlinným zdrojem bílkovin, obsahuje 100 gramů granoly 11 gramů bílkovin. Ačkoliv toto množství rozhodně nepřekoná nejrůznější proteinové a fitness granoly, obsah bílkovin není uměle zvyšován přidáním syrovátkového proteinu, který není vhodný pro osoby s alergií na laktózu či vegany. 

Plusové body musím rozhodně udělit za minimální obsah cukru. Granola obsahuje na 100 gramů kolem 55 gramů sacharidů, z toho 18 gramů cukru. Pro srovnání, běžná granola ze supermarketu obvykle obsahuje více než 22 gramů cukru, navíc je často slazena bílým rafinovaným cukrem, kterému se osobně snažím vyhýbat.  

Jak granolu připravit?

Blendea Zdrava Granola 04

Jednou z hlavních výhod granoly je především její rychlá příprava. Stačí jednoduše granolu nasypat do misky a zalít mlékem dle vlastního výběru. Pokud se snažíte vyhýbat kravskému mléku, doporučit musím zejména kombinaci s kokosovým mlékem, které tvoří s mandlemi, kávou a vanilkou opravdu výbornou kombinaci. 

Jaké jsou k dostání příchutě a jak granola chutná?

Jak jsem již zmiňovala v úvodu, ochutnala jsem zatím příchuť vanilkové latté, která si mě okamžitě získala, ačkoliv nepatřím mezi velké milovníky vanilky. K dostání jsou však i další příchutě, konkrétně Dark Choco, Caramel, Nuts & Seeds a Gingerbread, která mě láká jako další asi nejvíce. Pokud však hledáte granolu s těmi nejlepšími nutričnímu hodnotami, doporučit můžu vzhledem ke složení zejména granolu s příchutí Nuts & Seeds, která má o poznání vyšší obsah bílkovin a zdravých tuků z oříšků a semínek.

Moje hodnocení

Na závěr tak nezbývá než konstatovat, že ačkoliv už jsem ochutnala spoustu granol, příchuť vanilkového latté jsem si okamžitě oblíbila. Troufám si říct, že zachutná každému milovníkovi kávy či vanilky, zároveň však potěší přírodním složením bez zbytečného obsahu rafinovaného cukru či umělých příchutí, jak je tomu u granol ze supermarketů. Jedinou nevýhodou tak zůstává lehce vyšší cena, která je však pro podobné produkty bohužel typická. 

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *