RECENZE: Allnature Kolagen Original Premium

Allnature Kolagen Rencze

Přestože před pár lety bylo užívání kolagenu doménou seniorů a sportovců, v posledních letech se kolagen stal trendem také ve světě kosmetiky a péče o vlasy a pleť. Musím přiznat, že já sama jsem kolagenu propadla a už pár let pátrám po takovém, který mi bude skutečně vyhovovat ze všech hledisek. Proto jsem se rozhodla otestovat prémiový kolagen české značky Allnature, který se může pochlubit poměrně účinným složením i celou řadou pozitivních recenzí. V následujících řádcích vám prozradím, zda skutečně funguje, a zda má i nějaké nevýhody.

Moje hodnocení kolagenu Allnature Original Premium

Jelikož kolagenové prášky už nějaký ten pátek (s přestávkami) užívám, jsem neměla nijak přehnaná očekávání. Podobně jako u jiných značek je potřeba především trpělivost – protože kolagen je nutné užívat dlouhodobě, první výsledky se objeví až v řádu týdnů, přibližně po ukončení jedné měsíční kúry. Osobně jsem účinek cítila především v oblasti kloubů při sportu, ale také v pevnosti nehtů, které jsou méně náchylné k lámání. Těšit se můžete také na rychlejší růst a zvýšení pevnosti vlasů. Z hlediska stavu pleti je potřeba se obrnit trpělivostí, zvýšená pružnost pleti i zlepšení stavu jizev po akné však rozhodně stojí za to.

Pokud bych měla jmenovat jednu hlavní nevýhodu kolagenu Allnature, rozhodně je to jeho chuť. Přestože jsem na typickou chuť kolagenů poměrně zvyklá, jeho pití pouze s vodou není nic příjemného. Můžu proto jenom doporučit již zmiňovanou kombinaci s pomerančovým džusem nebo jinými ochucenými nápoji, které charakteristickou pachuť kolagenu částečně zamaskují. 

Pokud bych měla jmenovat jednu hlavní nevýhodu kolagenu Allnature, rozhodně je to jeho chuť. Přestože jsem na typickou chuť kolagenů poměrně zvyklá, jeho pití pouze s vodou není nic příjemného. Můžu proto jenom doporučit již zmiňovanou kombinaci s pomerančovým džusem nebo jinými ochucenými nápoji, které charakteristickou pachuť kolagenu částečně zamaskují.

Výhody proč ANO

  • Balení obsahuje 200 g
  • Pozitivní recenze uživatelů
  • 10-20g denně
  • 100% hydrolyzovaný kolagen.

Nevýhody proč NE

  • Nejspíš nic

Proč užívám kolagen?

Přestože jsem nedávno oslavila pětadvacáté narozeniny, kolagen s přestávkami užívám už několik let. Prvotním důvodem byl především fakt, že se aktivně věnuji sportu, který je z dlouhodobého hlediska náročný na klouby; postupně jsem však objevila účinek, pro který je kolagen stále oblíbenějším doplňkem stravy – na vlasy, nehty a pleť.

Komu bych tak užívání kolagenu jednoznačně doporučila? Pokud pominu sportovce, kteří přetěžují klouby, cílovkou kolagenových přípravků jsou rozhodně ženy (ale také muži), které chtějí předejít prvním vráskám a celkové ochablosti pleti. Účinek však můžete zpozorovat i na vlasech, které rostou rychleji, či pevnějších nehtech. Osobně nedám dopustit na kolagen i z hlediska problematické pleti – pokud vás trápí nevzhledné jizvy po akné, právě dostatek kolagenu ve stravě je klíčem ke zlepšení celkové textury pokožky. 

Tip na článek

Pokud hledáte srovnání kolagenů, můžete si přečíst náš článek nejlepší kolagen

Jaké je složení produktu?

O tom, že se jedná o 100% přírodní produkt bez zbytečných aditiv a konzervantů napovídá samotný fakt, že složení obsahuje pouze jedinou položku – hydrolyzovaný kolagen. Z osobní zkušenosti mohu konstatovat, že právě hydrolyzovaný kolagen patří mezi nejlepší, po jakých můžete sáhnout. Pokud byste užívali nativní kolagen (v přírodní podobě a nijak neupravený), je bohužel třeba počítat s výrazně nižší vstřebatelností a využitelností. Při zpracování hydrolýzou dojde ke štěpení aminokyselin, díky čemuž je výsledný produkt snadno vstřebatelný a náš organismus ho dokáže skutečně využít. Výsledkem je mnohem výraznější a viditelnější efekt, než jakého bychom se dočkali při konzumaci nezpracovaného kolagenu. 

Jediné, co mi ve složení kolagenu tak trochu chybí, je vitamín C, který podporuje jeho využitelnost v organismu. Z toho hlediska doporučuji kolagen Allnature doplňovat pomerančových džusem či doplňky stravy, které céčko obsahují. 

Balení, dávkování a užívání

V jednom balení najdeme 200 gramů práškového kolagenu, přičemž doporučená denní dávka je 10 až 20 gramů denně – to odpovídá přibližně dvěma až čtyřem polévkovým lžícím. Balení tak vydrží dva týdny až měsíc, což je k ceně kolem dvou až tří stovek korun poměrně průměrná cena, na kterou narazíme i u konkurenčních značek. 

Co se týká užívání, samotný prášek lze přidat do téměř jakéhokoliv nápoje. Vyzkoušet můžete například smoothie, vodou, čaj, kaši, ale také polévku nebo omáčku. Osobně nedám dopustit na kombinaci s pomerančovým džusem, který přirozeně dodá potřebný vitamín C pro optimální účinek. Vzhledem k tomu, že kolagen lze bez problémů tepelně upravovat, se není třeba bát kombinace s horkým čajem a tak podobně.

O značce Allnature

Jedním z důvodů, proč mě kolagen značky Allnature zaujal, je nejen jeho příznivá cena a dostupnost v mnoha maloobchodních prodejnách, ale také fakt, že se jedná o českou lokální značku. V jejím sortimentu najdeme kromě kolagenu a dalších doplňků stravy také mnoho zdraví prospěšných potravin. Společné mají především přírodní složení a šetrné zpracování s ohledem na co nejvyšší kvalitu a zachování maximálního množství živin. 

Příjemným bonusem je fakt, že kolagen a další produkty Allnature zakoupíte nejen na oficiálním e-shopu značky, ale také například v lékárnách či drogeriích po celé České republice. Často na výrobky Allnature narážím také v obchůdcích se zdravou výživou. 

Podívejte se na naše srovnání a test kolagenů.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *